Kapat

En kolay kredi kartı nasıl iptal edilir?

Anasayfa
Krediler En kolay kredi kartı nasıl iptal edilir?

Kredi kartları alırken ayrı , kapatılmak istenildiği zaman ayrı zorlanılması var. Öyle ki ;bankalar ile bu iletişimi başaramayıp kredi kartı kapanmadan köşede kendi kartını bekletenler bile var. Şimdi okuyacağınız yöntem sayesinde hiç zorlanmadan kredi kartını kapatabileceksiniz.

Kredi kartınız anında iptal edilecek onda sorun yok, fakat bu konuda sorun yaşayanlar için küçük bir bilgilendirme yapmak istiyoruz. BDDK Kanunları gereği bir müşteri bankaya kredi kartımı kapatmak istiyorum dediği andan itibaren 7 iş günü içinde iptal etmek zorundadır. Aksi durumda kapatma talebinizi ispat etmeniz durumunda banka ceza yiyecektir.

Kredi kartı iptal ettirmenin en kolay yolu

Bankalar ile uğraşmadan hemen kredi kartını iptal ettirmek istiyorsanız, Hatta iptal ettirmek için çağrı merkezinde beklemek dahi istemiyorsanız şimdi söylediklerimizi harfiyen uygulayın 60 saniye içinde kredi kartını iptal ettirmiş olacaksınız!

Bankaların genel müşteri temsilcisi numarasından arayın, banka fark etmez hepsinde aynı şekilde arayabilirsiniz. Size ilk soracakları şey Kayıp, çalıntı veya şüpheli işlem diye soracaktır. Direk o bölümü seçin, çok hızlı bir şekilde karşınıza kayıp çalıntı ile ilgilenen müşteri temsilicisi çıkacak. Kartımı kayıp ettim dediğiniz anda güvenlik amacı ile kredi kartını iptal edecektir.

İptal ettirdiniz, fakat banka personeli size şu soruyu soracak. Kartınızı gönderelim mi veya hangi adresinize gönderelim. Siz o soruya hayır kartı istemiyorum dediğiniz anda artık iptal olmuş bir kartınız var. Bu kadar kolay. Yalnız bankanın sevdiği bir müşteri iseniz bir kaç ayda bir sizi arayıp gelin sizin kartınızı yeniden aktif edelim size şu kadar puan yada size kartı yeniden yollamak için en iyi telefon pazarlamacılarını aratacaktır, artık yeniden aktif etmek size kalmış.

Taksit borcu olan kredi kartını iptal ettirmek?

Kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum ama taksitler var diyenler hiç korkunuz olmasın. Kredi kartını kapatırsam, taksitli alışverişim ve ya ödenmemiş borcumu hemen ödemek zorundayım o yüzden taksitler bitince kredi kartını kapatırım düşüncesinde iseniz hiç öyle düşünmeyin. Kartı kapatsanız bile taksitleri hemen ödemek zorunda değilsiniz.

Sanki kart kapanmamış gibi her ay taksit ödemelerinde düzenli olarak ekstre gelir, Sizde taksitlerinizi ödersiniz.

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARASI: Kendi güvenliğiniz için iptal ettirdiğiniz kredi kartını iyice parçalayın. Üzerindeki hiç bir yazı okunmasın çünkü isminiz soy isminiz ve arka kısımda sizin imzanız bulunuyor. hatta çöpün bir kısmını başka bir çöpe, bir kısmını da başka bir çöpe atarak güvenlik seviyesini artırabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanBankalar neden kredi kartı vermiyor? başlıklı güncel makalemizde kredi kartı alamıyorum, kredi kartı alamıyorum ne yapmalıyım 2019 ve neden kredi kartı vermiyor hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar