dürümcü açmak | Dürümcü kar marjı

tarafından
2025
dürümcü açmak | Dürümcü kar marjı

karlı iş fikirleri arayışında olan girişimcilerimize bu kategoride sunacağımız, sermayeye nazaran çok karlı olarak gördüğümüz. Dürümcü açmak hakkında bilgi vereceğiz. Dürümcü kar marjı diğer gıda işlerine nazaran daha yüksek ve müşterilerinin sabit olduğunu unutmayın.

Dürümcü müşterisi damak tadı arayışındadır, fiyata bakmaz. O yüzden Yaptığınız dürümler kaliteli ve kendine has bir tadı olmalı. Maliyete bakan müşteriler gider lahmacun yer, döner yer ama dürüm yemeye giden kişiler özellikle dürüm yemeye gelirler. Dürüm işinde vermiş olduğunuz hizmet ver Dürüm lezzeti iyi ise belki müşteriler sizi tanıyana kadar çok fazla gelmeyecektir ama sonunda kesin kazanacaksınız.

Dürümcü açma Maliyeti

İyi hizmet veren bir dürümcü açmak istiyorsanız, 20 bin ile 60 bin arasında maliyet ile dürümcü açabilirsiniz. Daha üst seviye dürüm dükkanı açabilirsiniz fakat, 60 bine açılan dükkanın kazanacağı para ile 150 bine açılan dürüm dükkanın kar marjı çok fazla oynamayacağını unutmayın. Dürüm dükkanlarında iyi iş yapabilmeniz için, istikrarlı olmak ve iyi ,yetişmiş personelleri çalıştırıyor olmak yeterli olacaktır.

dürüm cafe açmak

Dürümcü Kar marjı nedir?

Bugün ortalama dürüm satışı 12-16TL arasında değişmektedir. Bir dürümün maliyeti 4TL-5TL dir. Dürüm yiyen kişiler ayran veya Şalgam içerler ayranları 3TL den satabilirsiniz. Ayranın maliyeti 45 kuruştur. dürüm ayran maliyeti 5Tl ortalama dersek bu müşteriden minimum alınacak para 15TL dir. Hesaplamadan da anlayacağınız üzere kar marjı oldukça iyidir.  Eğer ocak başı işinden anlıyor ve dürümleri kendiniz yapabiliyorsanız, dışı dağıtım ve dükkan için garsoniye ücreti dışında sadece kira ve vergi borçlarınız kalır. iyi bir dürümcü günlük rahatlıkla 200-300 arası dürüm satışı yapar. Hesabını siz yapabilirsiniz. (Rakamlar atmasyon değildir, güncel olarak dürüm işi yapan kişiler ile görüşülerek yazılmıştır. yazım yılı 2018 ocak)

Kar marjının artması için ocak başı olarak sizin bu işi yapabiliyor olmanız lazım. En kötü ustanın maaşı 3000TL-3500TL arasında olduğunu unutmayın. Yine çok büyük dükkanlar tutup kira giderinizi yükseltmemekte fayda var iyi bir dürümcü için en fazla 5 bin kira gideri hesaplamanız lazım ki rahat para kazanın. Küçük şehirlerde bu karam %50 daha az olmalıdır.

Meşrubatlar Dürümcü dükkanlarında Kar marjını artırır

Dürümcü dükkanı açmanın en güzel tarafı meşrubat satış karının da çok yüksek olmasıdır. hele ki müşterileriniz ayran içmeyi sevmişse kar marjınız daha da artacaktır. Kar marjını arttırmak için kaliteli ve köpüklü ayranları kendiniz yaparak müşteriye sunabilirsiniz.