Su bayiliği alıp Damacana su satış işi açmak

tarafından
4047
Su bayiliği alıp Damacana su satış işi açmak

Su bayiliği almak isteyenlere tavsiyeler ve bilgilendirmelerde bulunacağımız yazımıza başlayalım. Ülkemiz de gençlerin %70’e yakını kendi işini yapıp işletmek istiyor, böyle olunca çeşitli iş kollarında kendi adına işyeri açmak için mücadele ediyorlar.

Damacana su satış işi de gerek sermaye azlığı gerekse su gibi Tüm insanların ihtiyacı olan bir gıda söz konusu olunca kendi işini açmak isteyenler için harika seçenekler içine giriyor.

Damacana su satışı işin doğası gereği yapması kolay fakat Tüketiciyi memnun etmesi zor işlerden bir tanesidir. Öyle bir iş düşünün ki hem fiyat rekabeti yapacaksınız, hem de sattığınız ürün kaliteli olacak son olarak da müşterilerin isteklerine anında cevap verecek bir potansiyeliniz olacak. Dışarıdan bakıldığında çok kolay gibi gözükse de ciddi emek ve enerji isteyen özellikle gençler ve kendini genç hisseden kişilere önermekteyiz.

Kimler Damacana su  satışı Yapmalı?

Damacana işi yapacak kişiler, eğer işi kendisi yapacak ve sattığı ürünleri müşterilere kendisi taşıyacak ise şoförlük konusunda sıkıntı yaşamaması gerekmektedir. En azından Birkaç damacanayı taşıyabilecek kadar büyük bir motoru sürebilecek bir kişi olmalıdır. özellikle bu işi 20 ila 45 yaş aralığında genç kişilere önermekteyiz çünkü her ne kadar damacana 19LT olmuş olsa da gün içinde yüzlerce damacanayı taşıması gerekecek ve bu işi fiziki olarak kaldırabilecek kişiler yapması gerekmektedir.

Damacana satışı ek iş olarak yapılabilir, özellikle dışarıya sürekli dağıtım yapan Tüp bayileri, Nalburlar hatta odun ve kömür satıcıları sürekli dışarıya bu tarz ağır yükleri taşıyıp dağıttıkları için ek olarak su satış işi de yapabilirler.

Su Bayiliği almadan önce Dikkat edilmesi gerekenler

Su satış işinde kendi su kaynağınız olmadığı sürece kendi markanızı oluşturup, kendi adınıza satış yapmak ciddi sermaye gerektirdiği ve risk unsurunun artması sebebi ile kendini ispatlamış bayilerine gerekli desteği sunan, Sizi yarı yolda bırakmayacak ve Kaliteli ürün ve hizmet sunan ortak iş yapacağınız Su bayiliği veren firmalar  seçilmelidir.

Su bayiliği almak isteyenlerin dikkat etmesi gereken satacağınız suyun kalitesidir, müşteriler tarafından iyi izlenim almış, yumuşak ve markası bu güne kadar kötü nam salmamış markaları seçerseniz yapacağınız satışlar daha kolay olacaktır. Suyun kalitesinin yanında bulunduğunuz bölgedeki nüfus yoğunluğu ve rakip su satıcılarının markalarını ve verdiği hizmeti dikkate almalısınız. Ayrıca firmanın bayisine sunduğu destekler de çok önemlidir, örneğin satış potansiyeliniz arttıkça size vermiş olduğu kar marjı artıyor mu bunları öğrenmelisiniz.

Su bayiliği veren firmalar

Tercih olarak bilinen markalara başvuru yaparak bağlı bulunduğunuz bölge içerisinde daha çok müşteriye ulaşma şansını yakalamış olacaksınız. Özellikle burada bilindik markaları tercih etmeniz firmanızın İnternet üzerinden müşteri bulmasına büyük bir fayda sağlayacaktır. Bu yüzden su bayiliğini açmaya kesin olarak karar verdikten sonra kendinize ait bir web sitesi oluşturarak firmanızın İnternet sayesinde müşteri bulmasını da sağlayabilirsiniz. Aşağıda size Su bayiliği veren 10 bilindik su markası hakkında bilgi vereceğiz.

Hayat su Ülke çapında en çok bilinen, marka çalışmasına önem veren firmaların başında gelmektedir. Kurumsal yapısının yanı sıra bayilerine ürün satışı konusunda destekler sunmaktadır. 1984 yılından beri su sektöründe olan firma konusunda oldukça tecrübelidir. Firmanın en büyük avantajı TV,Gazete, radyo gibi bir çok alanda reklamlarını yaparak müşteriye kendini unutturmamak için elinden geleni yapmasıdır. Hayat su bayili ile ilgili daha detaylı bir içeriğimiz bulunmakta, dilerseniz www.iyifikir.gen.tr/hayat-su-bayilik-hakkinda-bilgi/ bağlantısına tıklayarak daha fazla detay ve hayat su bayilik başvurusu nasıl yapılır öğrenebilirsiniz.

Damla su

Bursa, sapanca ve Elazığ’da bulunan kaynakları ile neredeyse tüm Türkiye’ye dağıtım yapabilen Damla su, Su bayiliği veren firma arayışına girenler için öncelikli listesine girmektedir. Güçlü bir yapıya sahip olan firma logistik ve marka bilinirliği açısından avantajlı sayılabilir. Eksi ve artı yönleri ile Damla su markasından bayilik almak isteyenlerin okumasını mutlaka tavsiye ettiğiiz içeriğin linki www.iyifikir.gen.tr/damla-su-bayilik-sartlari/

Erikli su

Bugün Türkiye’de bir anket açsalar ve bilinen su markalarını yazın deseler erikli su muhtemelen ilk yazılan markalar içinde olacaktır. Uzun yıllardır ülkede neredeyse hiç sorun yaşatmadan müşterilerine hizmet eden marka bayilik almak isteyen kişiler için araştırılan en önemli markalar içindedir. Erikli markası bayilik yapısı oldukça oturduğundan ve marka diğer bayilerle belirli mesafe koyarak bayilik verdiğinden öncelikle bölgenizde erikli bayisi var mı onu araştırmanız gerekiyor.

Kendi kurduğu ağ ve reklamların sayesinde ana merkeze oldukça fazla sipariş düşmekte ve erikli bayilerine bu müşterileri dağıtmaktadır.  Erikli su bayiliği almak isteyenler için aşağıdaki iletişim bilgileri ile ulaşılabilir.

Genel Müdürlük

Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. Akkom 2. Blok, Kat:9 Ümraniye/İstanbul
Tel: 0 (216) 636 69 00

Abant su

Abant su, Cam şişe satış özelliğini ilk getiren markalar içindedir. Müşteriler tarafından oldukça değer verilen bir markadır. Bu markayı tercih eden müşteriler kolay kolay farklı markaları tercih etmez. Kaya Holding iştiraki olan Abant su bu alanda yatırım yapma isteyenler için tercih edilebilecek bir markadır. Abant su bayilik vermek istediği kişilerden bir takım şartlar istemektedir.

  • Araç, yatırım gücü gibi olanaklarla işini kurmak ve geliştirmek için gerekli yatırımları yapabilecek durumda bulunmak.
  • Tüketiciye, Abant Su’ya ve kendi ticari işletmesine artı değer sağlayabilecek kapasite taşımak.
  • Su sektörü tecrübesi, rekabet ortamı değerlendirmesi gibi artılarıyla bölgesindeki rakipleriyle sağlıklı bir rekabet içine girebilecek düzeyde olmak.

Abant su Bayiliği almak isteyenler; 444 0743 numaralı telefon veya resmi sitesinden bayilik başvurusu yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Saka su

Su değerleri açısından en iyi değerlere sahip sular içinde yer alan saka su, kendine has müşterileri vardır. Giderek artan bir müşteri hacmi vardır. Saka su bayilik verirken bölgede ki diğer bayiler ile belirli mesafe istemektedir. Saka su bayileri genellikle ürün pazarlaması yapmasına gerek duymadan satış yapabilirler. Mevcut müşterileri ellerinde tutmaları yeterli olacak saka su bayileri bir çok su firmasına göre oldukça avantajlıdır.

saka su bayilik şartları

• Bölge ihtiyaçlarını karşılayabilecek araç, telefon, dükkan ve depo ihtiyaçlarını karşılayabilecek.
• Bayi personellerinin eğitimi saka su tarafından verilir.
• Araç giydirme, reklam broşür magnet gibi bir çok gideri saka su ücretsiz olarak karşılar.

Sizde saka su bayiliği almayı düşünüyorsanız zaman kaybetmeden  444 72 52’yi arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Aytaç Su (Akyudum su)

Sakarya Hendek ve Yozgat Çayıralan ilçesinde iki adet tesisi bulunan marka, uzun zamandır damacana su ve meyve suyu alanında uzmanlaşmıştır. Sakarya Hendek ilçesinde bulunan kaynağı Doğal mineralle su olarak sağlık bakanlığı tarafından tescillenmiş markadır. Yimpaş holding bünyesinde hizmet veren Akyudum su bayiliği almak isteyenler 0850 480 44 24 numaralı telefon ile firma ile iletişime geçebilir.

Pınar su

Türkiye’nin ilk ambalaj su markaları içinde yer alan Pınar su 1984 yılında temellerini attığı tesisi bu alanda hizmet etmeye başlamıştır. Pınar su tüm iş süreçlerinde yüksek standartlara ulaşmış lider bir şirket olarak sektöre öncülük etmeyi hedeflemektedir. 444 99 00 numaralı telefon ile bayilik başvurusu ve detaylarını öğrenebileceğiniz firma. Geniş lojistik ağı ile oldukça avantajlı bir firmadır.

Nestle su

Nestlé Waters halen 130 ülkede, toplam 64 farklı ürünü ile dünya su pazarında önemli bir konumdadır. 2001 yılı itibari ile Türkiye pazarına giren marka uzun yıllardır bu alanda hizmet vermektedir. Ürün çeşitliliği açısından oldukça zengin olan firma bu marka ile bayilik anlaşması yapıp hizmet almak isteyenlere 444 0844 numaralı telefon ile hizmet vermektedir.

Sırma su

Sırma markası Damacana ve maden suyu sektöründe hızla büyüyen bir marka haline gelmiştir. 1991 yılında maden suyu 2001 yılında kaynak suyu hizmeti vermeye başlayan marka Ülke çapında bilinen bir marka haline gelmiştir. Damacana su bayiliği almak isteyenler bu markayı incelemeden bayilik anlaşması yapmamasını öneririz.

Sırma su bayilik şartları ve detaylı bilgi için aşağıdaki adres ve telefon numaralarını kullanarak bilgi alabilirsiniz.

Küçükbakkalköy Mah. Vedat Günyol Cad. Defne Sok. No:3,
Büyükhanlı Plaza B/Blok K:11 34750 Ataşehir/İstanbul
Tel: 0216 544 27 00

Gürpınar

1980 yılında kurulan marka, 2009 yılından buyana Asaş grup dahilinde hizet vermektedir. Su kaynağı Gölcük olan marka uzun yıllar kesintisiz olarak müşterilerine hizmet vermektedir. 444 27 78 numaralı telefon ile gürpınar su bayilik almak şartları ve hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hala damacana su işi yapmaya karar vermedi iseniz, yazımızın başında da dediğimiz gibi insanların tüketmek zorunda olduğu ve her zaman geçerliliği olan meslek olan damacana su satış işi hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız  www.iyifikir.gen.tr/damacana-su-satis-isi-acmak

Su satış işi için Ne kadar sermaye gerekir? Kar marjı nedir? 

su bayiliği yapacağınız bölge ve işinizi hangi yoğunlukla yapacağınızı göre değişmekle beraber, mevcutta yukarıda belirttiğimiz gibi benzer ürünler satıp ek gelir olsun diye açan kişiler 2000 TL civarı maliyet ile bu işi yapmaya başlarken Sıfırdan bu işe başlayacak olan kişiler 10 bin ile 200.000 TL arasında sermaye ile bu işe yapabilmektedirler.

Yeni su bayiliği alacak Kişilerin dikkatine!  Satışını yapacağınız damacana markası mevcutta fazla pazarlama yapmamış ve bilinmedik bir marka ise rakiplerinizin önüne geçmek için gerek fiyat, gerek kalitenizi ispatlamanız için müşterileri sürekli , el broşürü, magnet dağıtımı gerekirse ücretsiz su satışı, su başlığı gibi eşantiyon ürünleri bol bol dağıtmanız gerekmektedir. Firmanızı açarken sermayenizin %40 kadarını reklam ve yeni müşteri kapma işine geçerseniz Su satış işine hızlı bir başlangıç yapmış olursunuz.

Az sermayeler ile kurulan bu işletmeyi eğer motor gibi ekonomik fiyatlara alınabilen bir vasıta ile yapabilirim diyorsanız, 20-30 bin gibi küçük sermayelere dahi kurabilirsiniz. Su bayiliği alıp işletmenizi yasal konuma getirmek için büyük çaplı bir şirket kurmanıza gerek bile yoktur. Gerekli şartları tamamladıktan sonra 1 gün gibi kısa bir sürede Şahıs şirketi kurarak ticarethaneyi resmi duruma getirebilirsiniz.

Öncelikle sürekliliği bulunan bu iş sektöründe dükkan açmak için bağlı bulunduğunuz belediyelerden izin almanız gerekmektedir. Belediyeye bu konuda başvuru da bulunduktan sonra belediyelerin sizlere belirlemiş olduğu bölgelerde bayiliğini açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Zaten belediyeye Su bayiliği açmak için başvuru yaptığınız zaman sizlere kısa süre içerisinde bir dönüş mutlaka ama mutlaka sağlanacaktır. Şartların olgunlaşmasından hemen sonra yapmanız gereken bir diğer adım açmak istediğiniz su bayiliği veren firmalar ile görüşme gerçekleştirmek olacaktır. Son derece karlı bir iş olan bu sektörde binlerce firmanın bulunduğunu ve bu yüzden bu işlemi gerçekleştirirken iyi bir araştırma yapmanızı sizlere öneriyoruz.

Damacana su satış dükkanı açmak için Hibe var mı?

Su bayilği için KOSGEB gibi kurumlardan doğru anlatımlar ile rahatlıkla hibe ve sıfır faizli krediler alabilirsiniz. Bunun dışında özel, kamu ve Katılım bankalarından kullanacağınız ticari kredilerle işinizi büyütebilir veya kurabilirsiniz. Özellikle belirtmek gerekirse KOSGEB su bayiliklerine kredi vermektedir. Destek ve Hibe konusunda merak ettikleriniz varsa Kosgeb hibe desteği isimli içeriği okumalısınız.