Kapat

Damacana su satış işi açmak

Anasayfa
iş fikirleri Damacana su satış işi açmak
damacana işi karlı mı

damacana su bayiliği almak isteyenlere tavsiyeler ve bilgilendirmelerde bulunacağımız yazımıza başlayalım. Ülkemiz de gençlerin %70’e yakını kendi işini yapıp işletmek istiyor, böyle olunca çeşitli iş kollarında kendi adına işyeri açmak için mücadele ediyorlar.

Damacana su satış işi de gerek sermaye azlığı gerekse su gibi Tüm insanların ihtiyacı olan bir gıda söz konusu olunca kendi işini açmak isteyenler için harika seçenekler içine giriyor.

Damacana su satışı işin doğası gereği yapması kolay fakat Tüketiciyi memnun etmesi zor işlerden bir tanesidir. Öyle bir iş düşünün ki hem fiyat rekabeti yapacaksınız, hem de sattığınız ürün kaliteli olacak son olarak da müşterilerin isteklerine anında cevap verecek bir potansiyeliniz olacak. Dışarıdan bakıldığında çok kolay gibi gözükse de ciddi emek ve enerji isteyen özellikle gençler ve kendini genç hisseden kişilere önermekteyiz.

Kimler Damacana su  satışı Yapmalı?

Damacana işi yapacak kişiler, eğer işi kendisi yapacak ve sattığı ürünleri müşterilere kendisi taşıyacak ise şoförlük konusunda sıkıntı yaşamaması gerekmektedir. En azından Birkaç damacanayı taşıyabilecek kadar büyük bir motoru sürebilecek bir kişi olmalıdır. özellikle bu işi 20 ila 45 yaş aralığında genç kişilere önermekteyiz çünkü her ne kadar damacana 19LT olmuş olsa da gün içinde yüzlerce damacanayı taşıması gerekecek ve bu işi fiziki olarak kaldırabilecek kişiler yapması gerekmektedir.

Damacana satışı ek iş olarak yapılabilir, özellikle dışarıya sürekli dağıtım yapan Tüp bayileri, Nalburlar hatta odun ve kömür satıcıları sürekli dışarıya bu tarz ağır yükleri taşıyıp dağıttıkları için ek olarak su satış işi de yapabilirler.

Damacana Bayiliği almadan önce Dikkat edilmesi gerekenler

Su satış işinde kendi su kaynağınız olmadığı sürece kendi markanızı oluşturup, kendi adınıza satış yapmak ciddi sermaye gerektirdiği ve risk unsurunun artması sebebi ile kendini ispatlamış bayilerine gerekli desteği sunan, Sizi yarı yolda bırakmayacak ve Kaliteli ürün ve hizmet sunan ortak iş yapacağınız damacana bayilik veren firmalar  seçilmelidir. sitemizde arama butonunu kullanarak damacana bayiliği veren firmalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Damacana bayiliği ararken dikkat edilmesi gereken satacağınız suyun kalitesidir, müşteriler tarafından iyi izlenim almış, yumuşak ve markası bu güne kadar kötü nam salmamış markaları seçerseniz yapacağınız satışlar daha kolay olacaktır. Suyun kalitesinin yanında bulunduğunuz bölgedeki nüfus yoğunluğu ve rakip su satıcılarının markalarını ve verdiği hizmeti dikkate almalısınız. Ayrıca firmanın bayisine sunduğu destekler de çok önemlidir, örneğin satış potansiyeliniz arttıkça size vermiş olduğu kar marjı artıyor mu bunları öğrenmelisiniz.

Su satış işi için Ne kadar sermaye gerekir? Kar marjı nedir? 

su bayiliği yapacağınız bölge ve işinizi hangi yoğunlukla yapacağınızı göre değişmekle beraber, mevcutta yukarıda belirttiğimiz gibi benzer ürünler satıp ek gelir olsun diye açan kişiler 2000 TL civarı maliyet ile bu işi yapmaya başlarken Sıfırdan bu işe başlayacak olan kişiler 10 bin ile 200.000 TL arasında sermaye ile bu işe yapabilmektedirler.

Yeni su bayiliği alacak Kişilerin dikkatine!  Satışını yapacağınız damacana markası mevcutta fazla pazarlama yapmamış ve bilinmedik bir marka ise rakiplerinizin önüne geçmek için gerek fiyat, gerek kalitenizi ispatlamanız için müşterileri sürekli , el broşürü, magnet dağıtımı gerekirse ücretsiz su satışı, su başlığı gibi eşantiyon ürünleri bol bol dağıtmanız gerekmektedir. Firmanızı açarken sermayenizin %40 kadarını reklam ve yeni müşteri kapma işine geçerseniz Su satış işine hızlı bir başlangıç yapmış olursunuz.

Su bayiliği için gerekli evraklar şahıs şirketi, adi komandit şirketi veya  basit usul vergi mükellefleri rahatlıkla damacana satış işi yapabilir.

Damacana su satış dükkanı açmak için nerelerden kredi kullanılabilir?

Su bayilği için KOSGEB gibi kurumlardan doğru anlatımlar ile rahatlıkla hibe ve sıfır faizli krediler alabilirsiniz. Bunun dışında özel, kamu ve Katılım bankalarından kullanacağınız ticari kredilerle işinizi büyütebilir veya kurabilirsiniz. Özellikle belirtmek gerekirse KOSGEB su bayiliklerine kredi vermektedir. Destek ve Hibe konusunda merak ettikleriniz varsa Kosgeb hibe desteği isimli içeriği okumalısınız.

Bir önceki içeriğimiz olan Evde Kapı süsü yaparak Para kazanma başlıklı güncel makalemizde ev de iş fikirleri, evde kapı süsü yapımı ve evde kapı süsü yapıp satma hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Damacana su satış işi açmak” üzerine 3 yorum

  1. sevet says:
    • avatar İYİ FİKİR says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar