Adrese Teslim Çiğ Süt Servisi Yapmak

İnsanların bilinçlenmesi ile birlikte son yıllarda gıda sektöründe organik ve saf ari gıda kullanım tercihi artış göstermiş durumda denebilir. Bu konuda en çok tercih edilen gıda ürünü ise süt ilk sıralarda yerini alıyor. İnsanlar organik ve işlem görmemiş gıda maddeleri yanı sıra ayaklarına kadar ulaşan ürünleri tercih eder durumdalar. Bu konuda özellikle yeni iş fikirlerinden olan adrese teslim çiğ süt servisi yapmak oldukça tercih edilen bir iş dalıdır.

Çiğ Süt Satışında Uyulması Gereken Kriterler

Bakanlık tarafından belirlenen çiğ süt satışı ile ilgili bazı kriterler söz konusudur. Çiğ satışı yapılırken bu kriterlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin, Bakanlık sadece yetkili mercilerden izin almış hayvancılık işletmelerinde üretilen çiğ sütün satışına izin veriyor. Süt üretimi sağlayan çiftliklerin manda ve inek sütlerinde brusella ve tüberküloz gibi hastalıklardan ari olması ve bunu ispatlayan belgesi bulunan çiftliklerden alınan süt satışı yapılabiliyor. Çiğ süt sağımından hemen sonra tüketiciye 24 saat içinde ulaşması ve ulaşana kadar 4 derecenin altında soğukta korunması gerekiyor. Hatta çiftlikten alınan süt 48 saat içinde dağıtımının sağlanması bu süreyi geçen sürede sütün satışının yapılmaması gerekiyor.

Adrese Çiğ Süt Satmak İçin Ne Yapılabilir?

Mikroorganizmalar geniş bir ısı aralığında çoğaldıkları için gıdaların bozulmasına neden oluyor bu nedenle öncelikle sütü 0 ile 4 gibi bir derecede tutacak sağlıklı ve hijyenik makine edinmeniz ilk koşuldur. Eğer pazarlayacağınız sütü bir mağazada üzerinden yapacaksanız, bu aşamalarda KOSGEB desteği almak da mümkün olabiliyor.adrese-teslim-cig-sut-servisi-yapmak Adrese Teslim Çiğ Süt Servisi Yapmak

Adrese Teslim Çiğ Süt Servisi Para Kazandırır mı?

Son zamanlarda en çok tercih edilen iş türlerinden olan adrese teslim çiğ süt servisi yapmak tahmin edilenden çok daha karlı ve para kazandıracak iş türüdür. Ekonomik açıdan insanlar kapalı kutu sütü etmedikleri gibi organik olduğunu bildikleri için çiğ süt alarak hem süt olarak tüketmek hem yoğurt yapmak amaçlı olarak tercih ediyorlar. Bu nedenle organik süt satışı çok daha fazla olduğundan ve yeni filizlenen bir iş kolu olduğundan parasal anlamda da getirisi oldukça yüksektir.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

3 Responses

  1. çiğ süt satışı dedi ki:

    geçenlerde bir tanıdığım, sırf ek gelir olsun diye sadece haftada bir gün çiğ süt satışı yapmaya başladı önceleri 50Litre 100 litre derken sattığı gün 750Lt çıktı daha sonra haftanın 2. günü de satış yapmaya başladı şuan haftalık 1500Litre süt satışı yapıyor. inanılmaz..

    işi bırakıp bu işi yapmayı düşünüyor, yanında yumurta vs de satmayı düşünüyır ki bence gerçekten faydalı bir iş.. başkalarının işlerinde sürüneceğine, böyle satışlar yaparak geçinmek bence daha bantıklı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir