Çorap Satıcılığı Yapmak

tarafından
1314
Çorap Satıcılığı Yapmak

Sermayesiz yapılacak işler arasında sıklıkla tercih edilen çorap satmaktır. Parasızlıkla mücadele ederken parasız işler arasında büyük kurtarıcıdır. İş arayanlara, çorap satıcılığı yapmak karlı iş olanağıdır. Satış noktaların önemi her işte olduğu gibi bu işte de geçerlidir. Ürünleri yaratıcı şekilde pazarlamak, masrafı az olan çorabı karlı olanaklarla sunar.

Çorap Satıcılığı İçin Neler Gereklidir?

Satışa uygun, kaliteli çoraplar bulunuz. Toptan satış yapanları araştırınız. Rakiplerinizi elemek için yaratıcı tasarımlar ve kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Büyük semt pazarlarında, online dükkanlarda, alışveriş merkezlerinde, sokak stantlarında, el işi dükkanlarında satışları yapılır. Çorap satışına başlamadan önce, ilgili resmi kuruluşlara bildiri de bulunup ruhsat almanız ve izinlerin tam olması gerekir. Sermayesiz ya da az bir sermaye ile bu işe başlanabilir. Bağlı olduğunuz semtten ruhsat ve gerekli belgelerinizi alınız. Çoraplarınızı satmak istediğiniz kitleyi kesin net bir şekilde belirleyiniz. Kadın, erkek, çocuk ürünlerinin satışı bir arada olabilir. Yaratıcı şekilde sunum ile rakiplerinizden bir adım önde olun. Seçeceğiniz renkler ve desenler, müşteri çekmenizdeki en önemli unsurdur. Direk satış yapmak istiyorsanız, satmayı düşündüğünüz yerleri önceden keşfedin. Konsinye çorap bırakın. İnternet üzerinden satış yapınız. Sosyal ağlarda sitenizi tanıtınız. Çorapların satış fiyatlarını ve karınızı belirleyiniz.

Bu İşten Nasıl Para Kazanılır?

Kaliteli ve sağlığa uygun satılan çoraplarla ününüz fazla yayılacak ve müşteri daha sık toplayacaksınız. Ayakta ki hastalıklara iyi gelecek çoraplar sayesinde alışveriş devamlılığı aksamaya uğramaz. Çorap, ayak ile ayakkabı arasında tampon ve koruyucu bölgedir. Bu yüzden önem arz eder. Evden çorap satışı da yapılabilir. Ekonomiye katkı evden çalışmakla da sağlanabilir. Çorapların hatalarını veya temizliğini yaparak aylık 500-600 TL kazanılabilir. Çorap satıcılığı yapanlar dükkana sahip olanlar aylık net 2000-2200 TL kazanmaktadır.