Türkiye’de fazla yapılmamış Benzersiz iş fikirleri

tarafından
1128
Türkiye’de fazla yapılmamış Benzersiz iş fikirleri

sizlere Türkiye’de hatta dünyada fazla yapılmayan benzersiz 3 iş fikrinden bahsedeceğiz. bir çok girişimci kimsenin yapmadığı işleri yakalayıp sektörde rakipsiz bir şekilde ilerlemek ister. Hatta işe ilk başlayanlar işi başarabilmeleri sonucunda uzun yıllar ilk bilinen marka olması sebebi ile en çok tercih edilen olduğu için, bu işe sonradan girenler o şirketin reklamını yapmış dahi olurlar.

Yas külü cam sanatı

Ölüm soğuktur ve popüler bir konu değildir, fakat kaçınılmazdır! Bazen kaybettiklerimizin yasını tutmak isteriz onları anmak isteriz, bazıları içinde hayvanları aynı şekilde çok önemlidir. Bu bağlamdan yola çıkarak, evcil hayvanların külünü camların içine aktarıp kolye,bileklik gibi ürünler yaparak. İnsanların sevdiği hayvanları hatırlaması, yas tutması hatırlatılıyor. Şuan için ülkemizin büyük bir kısmı müslüman olduğu için insanların hatırlarını yaşatmak için böyle bir girişim önermiyoruz ama evcil hayvanlar için yapılabilir. Bu ilginç iş fikrini ülkemizde yapan olduğunu düşünmüyoruz. Biraz yetenek, biraz yaratıcılık birazda reklam ile bu işten para kazanabilirsiniz.

evcil hayvan cam sanatı

Keçi kiralama işi

Benzersiz küçük işlerden bahsederken, kulağınıza garip gelebilecek işlerde sunuyor olabiliriz fakat bu işleri birileri denedi ve bu işlerden para kazanıyor! Keçiler doğası gereği bir yere girdikleri zaman orada yeşil olan ürünlerin önce en iyilerini yerler daha sonra, eğer iyi olanları tüketmiş iseler kalan yeşillikleri aşırı zarar vererek bitirmeleri ile bilinirler. Peki bu özeliliği tam tersi karlı bir duruma dönüştürmek mümkün mü? rüzgarı tersine çevirerek bu kötü alışkanlığı iyi ve avantajlı bir alışkanlık haline çevirmek mümkün. Büyük ve bol otlak olan araziler tarıma hazırlıkla hale gelebilmeleri için üzerindeki zararlı otların temizlenmesi gerekiyor, bir çok geri kalmış tarım yöntemi bu otlar kuruyunca yakmak oluyor. Yakma işlemi hem tarladaki hayvanlara zarar veriyor. Hemde Tarlanın üretimine zarar veriyor. Doğal olarak keçi sürülerini tarlaya salıp, tüm otları temizletme işine ne dersiniz? elinizde büyük tarlalara salıp oradaki otları köküne kadar girecek bir keçi sürünüz varsa, hem keçilerin karının bedavaya doyurursunuz hemde keçiler tarladaki zararlı otları yediği için para kazanabilirsiniz. Bu iş fikri ülkemizde birkaç uyanık girişimci tarafından uygulanmaya başlandı bile.. Sizlere de öneririz.

Bedava öğle yemeği vererek para kazanma

Bu nasıl tezat öyle değil mi, hem bedava hizmet sunacaksınız hemde bu işten para kazanacaksınız! Dünyada bedava yemek dağıtıp üstüne üstlük bu işten para kazananlar var! işin mantığı basit, Markalar ile anlaşıp düzenli olarak ofislerinde öğle yemeği yiyen kişilere ücretsiz yemek yedirip. onlara marka hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıp, markanın reklamını yapmak. Bedava yemek yiyebilmek için kişiler markaları tüm detayları ile akıllarında tutacaklar.

Örneğin ofisinde oturan bir kişiye normalde asla öğle arasını ayırıp 30-40 soruluk bir ankete cevap verdiremezsiniz, fakat ona anketin içinden çıkacak sorulara göre bedava yemek vereceğinizi söylerseniz, sizin için gönül rahatlığı ile anketi doldurur, ve sorduğunuz sorulara cevap verir. iyi organize olmuş bir ekip ile bu işten ciddi gelir elde edebilirsiniz.