Balık ızgara dükkanı açmak gelir getirir mi?

tarafından
1810
Balık ızgara dükkanı açmak gelir getirir mi?

iş fikri arayanlar iyi fikir’e bekleriz. Günlük olarak sizler için açmak istediğiniz dükkan, yatırımları araştırıyoruz artı ve eksi taraflarını sizler için araştırıyoruz. Fazla sermaye gerektirmeyen bir iş olan balık ızgara satışı, biraz zanaat gerektiren bir iş olsa da öğrenmesi çok uzun süre almayacaktır. Hatta çevremizde Çiğköfte satışı gibi balık ızgara dükkanları dolmuş olsa ne güzel olur. Hilesi olmaz sağlıklı ve lezzetli bir tercihtir balık ızgara..

Balık ızgara satışı için fazla sermaye gerekmez

Yazımızın başında da belirtiğimiz gibi balık ızgara satışı fazla sermaye gerektirmez, hatta seyyar olarak ızgara arabaların da bile rahatlıkla yapılabilir, fakat Balık ızgara işini yapabilmek için balıktan iyi anlamak gerekir. Müşterilere iyi hizmet verebilmek için gece erken uyanıp balık halinden, taze balıkları alıp sunmanız gerekir. Taze olan balıkları satmanız müşterilerinizin size verdiği değeri arttıracaktır. Açacağınız semte göre balık ızgara dükkanı açma maliyeti 15 bin ila 30 bin aralığında yapılabilir. Ayrıca dükkanın bir köşesinde pişmemiş olarak balık satışı yaparak biraz daha fazla gelir elde edebilirsiniz. Balık ızgara dükkanı ekip işidir, temizleme görevi servis görevi ve kasa içinde olduğu için 4-5 kişi rahatlıkla çalışabilir.

Balık ızgara servisi çok önemli

Balık sıcak olarak yemek daha keyif verdiği için soğumasına imkan vermeyecek bir paketleme sistemi oluşturup, en azından yakın çevreye hızlıca servis edilebilecek en azından motorlu bir ekip kurmak gerekir. Küçük ikramlar vererek müşterileri daha memnun etmekte fayda var.  Özellikle turşu ve şalgam gibi balık yanında çok giden ikramlar daha iyi olacaktır.

Balık ızgara karlı bir iş mi?

sezonunda balık satışı güzel paralar kazanabilirsiniz, hatta öyle ki sadece sezonun da kazandığınız para ile bütün yıl idare edebilirsiniz. Balıklar genellikle kasa olarak halden mezat usulü alınır. fiyatlı mukayese yapılması gerekirse halde 1 kasa mezgit 50tl (12-14kg) tezgahta aynı balık 15-20TL arasında satılmaktadır. %700-800 arası kar marjı ile satılır. personel gideri, kira gideri ve amortisman düşüldüğünde günlük 1000TL ciro yapan bir balık ızgara dükkanı 600-700TL kar ile günü kapatmaktadır. Sezon bittiğinde dükkanı boş bırakmamak için genellikle balıkçılar tavuk ızgara ve manav hizmeti vermektedir. bu yapılan tüm işler karlı ve sürekli yapılabilecek işlerdir.

Balık ızgara dükkanı Kosgeb’den Destek alır

Girişimcilere destek konusunda hiç bir zaman elini taşın altına koymaktan esirgemeyen Kosgeb balık ızgara işine destek veriyor. Balık ızgara işinde hibe desteği ve sıfır faizli kredi desteğini almanız için en ufak bir sakınca yoktur.
iyi bir iş planı örneği hazırlayarak balık ızgara dükkanı için hibe kredi desteği alabilirsiniz.