Perde dükkanı açmak

ülkemizde dükkan açmak isteyen kişilerin kafasında belli bir işi yapacağı belli değilse, çarşı da pazarda dolaşırken o an dolu olduğu dükkanı görür ve dolu ise bu iş yeri para kazanıyordur merakı ile şartlarını oluşturduğu işe direkt olarak o işe yapmak istemektedirler. Perde dükkanı açmak isteyenler genellikle bu dükkanlar çok fazla müşteri ağırlamadığı için,  Perde işi karlı mı değil mi araştırmasını ya bu işin çırağı olarak yetişenler yada belli bir çevreden ciddi izlenimler alarak bu işe girişmek istemektedirler.

Perde Dükkanı maliyeti

perde dükkanı açmadan önce bu işin maliyetlerine geçelim, Perde işinde en büyük sermaye sizin emeğiniz olacak kalan sermayenin %50’i perde dükkanı dekorasyonu %15 lik kısmı dükkanın işi yürütebilmesi için malzemeler ve aylık olağan giderler kısmı.  açacağınız bölgeye ve dükkan büyüklüğüne göre değişmekle beraber standart küçük ölçekli bir perde dükkanı için 30-40 bin TL civarında sermaye ile bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Perde Dükkanı Kar marjı

Perde satışı na bağlı olarak standart bir perde dükkanında maliyetin %200 olarak satışlar gerçekleştirilmektedir. Dükkan kirası ve kendi giderlerinizi çıkardığınızda aylık 10 bin Tl ciro yapan bir perde dükkanı ortalama 4-5 bin Tl net kazançlar elde edebilir, brüt satışınız ne kadar çok artarsa kar marjınız da doğru orantılı olarak yükselecektir.

Perde dükkanının satış yapabilmesi için aşağıdaki şartlar gerçekleşmiş olması gerekir.

Perde-dükkanı-açmak2 Perde dükkanı açmak

Perde dükkanı açmak

a) Kafasında bir perde fikri olması

perde evin olmazsa olmaz giderilmesi gereken eksiklerinin başındadır. bir evin perdesi yoksa dışarıdan bakıldıldığın da yada nereden bakarsanız bakın o evde oturan var mı yok mu belli dahi olmaz o yüzden büyük bir ihtiyaçtır. hanımların ev yenileme sirkülasyonu perde satışlarına etki eder.

b) Sizin dükkânın varlığını bilmesi
müşterilere firmanızın orada var olduğunu bildirmek sizin elinizde, promosyonlar, el ilanları renkli tabela gibi bir çok yol ile müşterilere sizin orada perde işinizi yaptığınızı hissettirmeniz gerekiyor. Bunun dışında diğer tüm yerler, çevrenizdeki apartmanlar, dükkanlar. Oradaki insanlarca bilin melisiniz. Özenle tasarlanmış afiş, katalog ve ilanlar ile de, ne kadar geniş bir kitleye ulaşırsanız, o kadar geniş bir kitlenin size ulaşma ihtimalini arttırmış olursunuz. Burada da tasarımın güzelliği, yer tarifinin açıklığı, avantajlar hakkında bilgilendirme ve telefon numaranızın varlığı çok önemli.
Bunların yanında online satış işini de değerlendirebilirsiniz. n11, sahibinden gibi sitelerle iş ortağı olabilirsiniz.

c) Sizi tercih etmek istemesi

Müşteriler sizin onlara vereceğiniz fiyat ve hizmet kalitesi ile sizi tercih etme politikalarını uygulayacaktır. Güler yüzlü kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile sunmanız durumunda uzun yıllar perde dükkanı ile geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan Parti evi ve oyun evi açarak para kazanma başlıklı güncel makalemizde oyun evi, parti evi ve parti evi açma sermayesi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

7 cevaplar

 1. özgür çavuş dedi ki:

  Ya siz hayal dünyasında yaşıyorsunuz yada biz bu işi bilmiyoruz 10 binlira aylık ciro ile net 4-5 bin tl kar nasıl yapılıyor.
  -Dükkan kirası en kötü bi yerde aç 1000 TL stopaj 200 TL yapar 1200 tl
  -1 Eleman varsayalım asgari üçret sigorta 2500 lira
  -Elektirik su 150 tl
  -Kabaca 500 TL de Yemek temizlik diğer giderler koyun
  -10 bin ciro yaptınız varsayalım yarı yarıya kar yapsanız (imkansız) zaten 5 bin tl side sattığınız ana mal geriye kalıyor 5 bin tl
  toplam 4350 tl gider var
  5000-4350=650 tl para kazanmışsınız .
  Şunuda ekliyeyim 1000 lira kiraladığınız bir mekanda 10 bin ciro hayal olur .

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Personel çalıştırmıyoruz, Perde işi yapan kişiler ile konuşularak rakamlar yazılmıştır. Perde işi yapıyorsanız yazdıklarımızı düzeltelim?

 2. Ferhat dedi ki:

  Perde isi yapmak cok kârlı falan degil. Karsidan bakinca cok kazaniyorsunuz diyenler..
  Benim cirom en az 20 bin..
  Bunun 10 bin lirasi toptanci aldigin mala karsilik.
  Kaldimi 10 bin..
  Kira 2000..elektrik 300..su dogalgaz internet. 300.. stopaj 500 diyelim.. sigorta 600.. terzi kargo gitti geldi hatasi carti curtu.. aylik 1500 en az.. algisi vergisi 1000 olsun hadi..
  Ne kaldi bize 4000.. ev kira en dusuk gider 2000 3000 arasi… eeee biz napalim simdi.. %200 müş 😁 içine bi girin bakalım bi kolaymi perde işi yapmak

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   ev kirasını ve ev giderini masraf olarak görmenizden kar marjınıda aynı oranda düşük göstermeye çalıştığınız çok belli.
   rakamlar bizzat bu işi yapan kişiler ile görüşülüp yazılmıştır.
   sizin maliyetleriniz yüksek olabilir.
   örneğin toplantıya peşin alım değil de vadeli alım yapıyor olabilirsiniz, detaylıca inceleme yapıp maliyetlerinizi düşürünseniz kar marjınızda aynı oranda artacaktır.
   ayrıca hiçbir işi yapmak kolay değil, ekonomik etkenlerin bu kadar oynak olduğu bir dönemde hele ki, biz kişilere yüzeysel olarak yapmayı düşündükleri İşler hakkında bilgiler vermeye çalışıyoruz.
   kişi eğer sadece bu ve bunun gibi web kaynaklarında ki bilgileri alıp bir iş yapmaya karar verecekse bir zahmet o işi yapmasın zarar edeceği muhtemeldir

 3. Hızır dedi ki:

  20 yillik perdeciyim,isini iyi bilen durust esnaf perdecilikten kazanir,bu isi yapacak arkadaslara tavsiyem şu olur baglantili mal almayin toptancilarla pesin calisin,malı pesin uygun alin karlı satin,toptancidan mal + dikiş +montaj ucretlerine göre fiyatinizi olusturun,malı 5 e alip 10 a satarsaniz batarsiniz 5 e alip 20 ye satacaksiniz ki emeginizin karsiligini alabilesiniz,kışın uygun satarsiniz.dikis iscilik cok önemli ,lokasyonu iyi olan yerde magazayi acmak gerekir,tül perde dikis iside ayri bir meslektir,

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   İnsanları tecrübeniz ile bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederiz hızır bey.

  • Mahmut dedi ki:

   Selamun aleyküm abi ben açmayı düşünüyorum kafamda bir maliyetim var ama ortalama maliyet ne olur yardımcı olurmusun servis aracıda dahil teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir