Perde dükkanı açmak

tarafından
4567
Perde dükkanı açmak

ülkemizde dükkan açmak isteyen kişilerin kafasında belli bir işi yapacağı belli değilse, çarşı da pazarda dolaşırken o an dolu olduğu dükkanı görür ve dolu ise bu iş yeri para kazanıyordur merakı ile şartlarını oluşturduğu işe direkt olarak o işe yapmak istemektedirler. Perde dükkanı açmak isteyenler genellikle bu dükkanlar çok fazla müşteri ağırlamadığı için,  Perde işi karlı mı değil mi araştırmasını ya bu işin çırağı olarak yetişenler yada belli bir çevreden ciddi izlenimler alarak bu işe girişmek istemektedirler.

Perde Dükkanı maliyeti

perde dükkanı açmadan önce bu işin maliyetlerine geçelim, Perde işinde en büyük sermaye sizin emeğiniz olacak kalan sermayenin %50’i perde dükkanı dekorasyonu %15 lik kısmı dükkanın işi yürütebilmesi için malzemeler ve aylık olağan giderler kısmı.  açacağınız bölgeye ve dükkan büyüklüğüne göre değişmekle beraber standart küçük ölçekli bir perde dükkanı için 30-40 bin TL civarında sermaye ile bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Perde Dükkanı Kar marjı

Perde satışı na bağlı olarak standart bir perde dükkanında maliyetin %200 olarak satışlar gerçekleştirilmektedir. Dükkan kirası ve kendi giderlerinizi çıkardığınızda aylık 10 bin Tl ciro yapan bir perde dükkanı ortalama 4-5 bin Tl net kazançlar elde edebilir, brüt satışınız ne kadar çok artarsa kar marjınız da doğru orantılı olarak yükselecektir.

Perde dükkanının satış yapabilmesi için aşağıdaki şartlar gerçekleşmiş olması gerekir.

Perde dükkanı açmak

Perde dükkanı açmak

a) Kafasında bir perde fikri olması

perde evin olmazsa olmaz giderilmesi gereken eksiklerinin başındadır. bir evin perdesi yoksa dışarıdan bakıldıldığın da yada nereden bakarsanız bakın o evde oturan var mı yok mu belli dahi olmaz o yüzden büyük bir ihtiyaçtır. hanımların ev yenileme sirkülasyonu perde satışlarına etki eder.

b) Sizin dükkânın varlığını bilmesi
müşterilere firmanızın orada var olduğunu bildirmek sizin elinizde, promosyonlar, el ilanları renkli tabela gibi bir çok yol ile müşterilere sizin orada perde işinizi yaptığınızı hissettirmeniz gerekiyor. Bunun dışında diğer tüm yerler, çevrenizdeki apartmanlar, dükkanlar. Oradaki insanlarca bilin melisiniz. Özenle tasarlanmış afiş, katalog ve ilanlar ile de, ne kadar geniş bir kitleye ulaşırsanız, o kadar geniş bir kitlenin size ulaşma ihtimalini arttırmış olursunuz. Burada da tasarımın güzelliği, yer tarifinin açıklığı, avantajlar hakkında bilgilendirme ve telefon numaranızın varlığı çok önemli.
Bunların yanında online satış işini de değerlendirebilirsiniz. n11, sahibinden gibi sitelerle iş ortağı olabilirsiniz.

c) Sizi tercih etmek istemesi

Müşteriler sizin onlara vereceğiniz fiyat ve hizmet kalitesi ile sizi tercih etme politikalarını uygulayacaktır. Güler yüzlü kaliteli hizmeti uygun fiyatlar ile sunmanız durumunda uzun yıllar perde dükkanı ile geçiminizi sağlayabilirsiniz.