Korku evi açmak | Evden kaçış oyunu evi açmak

tarafından
1568
Korku evi açmak | Evden kaçış oyunu evi açmak

Son zamanlarda gençlerin aralarında sinemaya gider gibi değişik maceralar içine girip, evlerde gerilim,korku, bulmaca çözme veya Polisiye bir olayı çözme oyunlarına kapıldıklarını fark etmişsinizdir. Girişimci adayları bu ihtiyacı görüp Büyük şehirler önce olmak üzere küçük şehirlere de sıçrayan Korku evi açmak istemektedirler. Evden kaçış oyunu açmak isteyen kişiler için, bu işi inceledik ve Küçük naçizane tavsiyeleri yazımıza ekledik.

Korku evi senaryoları işin sırrı

Korku evi işinde iyi iş yapan bir işletme açmak istiyorsanız. Fısıltı reklamlarını değerlendirmek çok önemli, Fısıltı reklamları çoğalması için müşteriler çok memnun kalmalı ki yeni müşterileri çağırsın. Müşterileri harika bir senaryo ile etkileyerek bu fısıltı reklamlarını hızlandırabilirsiniz. Korku evi dekorasyonu senaryo ile birleştiğinde harika işler çıkarabileceğinizi unutmayın.

en çok tutan korku evi fikirleri polisiye ve gerilim türleridir. Onların yanında eğer yeterli sermayeniz varsa korku ve bulmaca çözmeye yönelik evden kaçış oyunu düzenleyebilirsiniz. Bu iş için bu konularda tecrübeli kişilerden yardım almak şart, keza sizin bu konuda tecrübeniz yoksa sizin çok beğendiğiniz dekor ve senaryoyu müşteriler beğenmeyebilir. Eğer güvendiğiniz çevrenizde korku evi bayiliği veren bir firma varsa onlardan profesyonel bir destek de alabilirsiniz.

Korku evini kurarken cimrilik yapmayın korku evi malzemeleri çok kaliteli olmalı ki müşteriler uzun süre gidip gelsin, Ara sıra senaryoda küçük oynamalar yapıp bir defa gelen müşteriler bir kaç defa daha gelsin. korku evi dekorasyonu için işinde uzman profesyonel kişilerden yardım alın, çok faydasını göreceksiniz.

Mümkün olduğunca Çevredeki Korku evlerine gidin

Evden kaçış oyunu işi yapacaksınız ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, diğer işletmeler bu işi nasıl yapıyor iyi analiz etmelisiniz. çevrenizde ne kadar çok korku evi varsa gidin. analiz edin. Hatta farklı şehirlerdeki korku evlerine de giderek oradaki yapılan iyi şeyleri kendi korku evinize de yansıtabilirsiniz. Bu işin verebileceğimiz en büyük tavsiye budur.

Korku evi kar marjı | Korku evi açılış maliyeti

Korku evi ilk kurulum maliyetini yüklendikten sonra çok karlı bir iştir çünkü, kira elektrik gibi işletmenin doğal harcamalarını yaptıktan sonra size reklam çalışmaları yapmaktan başka bir iş kalmıyor. Bu iş için seçeceğiniz küçük bir büro ve sermayenize göre bir veya bir kaç ev kiralayıp dekorunu yapmak. az sermayesi olan kişiler 1 tane ev açabileceği gibi birkaç evi birden farklı senaryolar ile dizayn edip devam edebilirsiniz Ortalama bir evden kaçış oyunu maliyeti 20-30 bin arasındadır. Bu ev için içeri giriş ücreti kişi başı 50TL olsa 4’erli gruplardan günlük 2 grup gelmiş olsa hafta sonları bu rakamlar arta bilir. İyi bir gelir elde etmiş olabilirsiniz. Büyük şehirlerde bu tarz bir evi 2000TL civarı kiralarken küçük şehirlerde bu karam 3 de biri kadar da az olabilir. Hatta 3-4 katlı bir binayı farklı senaryolar ile dizayn edip, Müşteri potansiyelini artırabilirsiniz.

korku evi açmak için gerekli belgeler

Ülkemize yeni bir iş fikri olan korku evi açma işi, henüz hangi kategoride bir iş olduğunu anlatan kanun ve prosedür olmadığından biraz zorlanabilirsiniz.

Öncelikle bir şahıs işletmesi kurmanız yeterli olacaktır, Vergi levhasını çıkardıktan sonra iş yerine ruhsat almanız gerekiyor. Fakat bu konuda biraz zorlanabilirsiniz. Size uygun olan eğlence işlerinden birini göstererek ruhsat alabilirsiniz. Öncelikle Korku evi açmak istediğiniz belediyeye giderek ruhsat vermeleri için başvuruda bulunun.