Kapat

Az sermayeler ile Karlı iş fikirleri

Anasayfa
iş fikirleri Az sermayeler ile Karlı iş fikirleri
KARLI İŞ FİKİRLERİ

Kim istemez ki az sermayeler ile para kazanmak, Bu yazımızda sizlere fazla sermaye koymadan en karlı iş fikirlerini incelemek istedik. Bu iş fikirleri genel olarak yüksek kar marjı ister fakat Beden işçiliği kısmı fazla olacaktır.

Çiğ köfte dükkanı açmak

2000 li yılların başlarında ülkemizde çığ gibi büyüyüp çoğalan çiğ köfte dükkanları hala en karlı iş fikirleri içinde yerini koruyor. satış fiyatı ucuz olduğundan öğrencisinden, patronuna kadar her kesimin rahatlıkla tercih edebileceği bir gıda türü olduğundan Az sermaye ile dükkan açmak isteyen kişilere 2018 yılına gelmiş olmamıza rağmen uzun yıllar, geçinmek mümkün. Maaşlı olarak çalışmaktan ise çiğ köfte dükkanları kazandırmaya devam ediyor. Üstelik kira ve depozito masraflarını saymazsak 3 bin liraya bile bir çiğ köfte dükkanı açabilirsiniz. Sitemizde site içi arama bölümünü kullanarak çiğ köfte bayilikleri ve detaylı bilgileri alabilirsiniz.

Sitemizdeki çiğ köfte dükkanları ile ilgili yazıların bulunduğu konuya gitmek için tıklayın

Pilav Dükkanı açmak

Ülkemizde zaman ve para artık çok kıymetli, insanlar gün içi yemeklerini ne kadar ucuz, sağlıklı ve çabuk yer çıkarım diye bakıyor. Pilav da günlük küçük bir porsiyon gibi gözükse de oldukça doyurucu özelliği olduğundan. Geçmişte büyük çoğunluğu seyyar olarak devam eden pilavcılar, Şimdilerde küçük işletmeler kurarak hayatlarını devam ettiriyorlar.

Pilav işi satış fiyatınız ile mukayeseli olarak %100 kar marjı olan bir iştir. işlek bir cadde üzerinde günlük 2-3 bin cirolar ile satışlar yapmak çok zor değildir. Lezzeti de eğer güzel olursa müşteriler sizi tercih edecektir. Günümüz şartlarında ortalama bir pilav dükkanı 5-10 bin arasında açılabilir. Bu tarz bir iş yerini açmadan önce mümkün olduğunca çevrenizde böyle iş yerleri varsa ziyaret edin yemeklerini tadın. İyi taraflarını alıp, üzerine farklı bir şeyler koymaya çalışın. 10 bin sermaye ile açılan bir pilav dükkanı ile aylık rahatlıkla 5 bin TL kar elde edebilirsiniz.

Cep Telefonu Tamir  ve Aksesuar dükkanı açın

Cep telefonu aksesuar işi az sermaye ile kurulabilecek en mantıklı ve karlı bir iştir. Örneğin Bebek ürünleri satışı yapan bir dükkan açtınız diyelim. Bebeklere yönelik hizmet veriyor olacaksınız fakat, Cep telefonu işi Neredeyse Tüm Türkiye’ye hizmet veriyor olacaksınız. Bugün Turktelekom’un 20 milyon, vodofone’nun 20 kmilyon Turkcell’in ise 22 milyon aktif abonesi bulunuyor. ülkemiz nüfusu 85 milyon + nüfusa kayıtlı olmayan kişileri sayarsak potansiyeli çok yüksek.

Cep telefonu aksesuarı teknik destek ve gerektirmiyor ve Sattığınız anda müşterilerin sizi çok fazla zorlama olasılığı yok. ayrıca kar marjı olarak da fena sayılmaz %60 kar marjı ile çalıştığı bilinmektedir. aksesuar dükkanı açmak ile alakalı sitemizde araştırdığımız bir yazımız mevcut girmek için aşağıdaki linke veya resme tıklamanız yeterli olacaktır.

https://www.iyifikir.gen.tr/telefon-teknik-servis-ve-aksesuar-dukkani-acmak/

Çay ocağı açma

Çay ocağı açmak sanıldığı kadar zor bir iş değil, genç ve enerjiniz varsa bu iş fikrini şiddet ile öneriyoruz çünkü, az sermaye ile yapılabilecek güzel bir iştir. Satılan bir çayın maliyeti 0,05 kuruş yani 1Tl Ye 1 bardak çay satıyorsunuz ve kalan 19 bardak çay maliyetini de alıyorsunuz. Bu işte hızlı ve enerjik olmak çok önemli müşteriler genellikle çevredeki esnaf olacağından gelen müşterilerine ikramda bulunmak istedikleri en uygun ürün çay ve meşrubat olacaktır. Sizinle iletişim kurulduğu anda çayı ve meşrubatı götürmeniz gerekiyor.  Daha detaylı olarak incelediğimiz çay ocağı açma fikri, ile ilgili yazımıza aşağıdaki linke tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

Çay ocağı açmak ile alakalı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Coin ticareti yaparak para kazanmak

2017 yılında bomba gibi yükseliş yaşayan coin piyasaları özellikle bitcoin yükselişi ile en alt kesimden üst kesime kadar kişilerin dikkatini çekmiş, insanları bu işe yöneltmiştir. Bu iş yöntemi hiç bir şey yapmasanız bile 2017 yılında yapıyor olmuş olsaydınız 1000 usd niz 8 bin usd olacaktı ki bu kadar az sermaye koyup hiç bir şey yapmadan bu kadar yükselmesi en karlı iş fikirleri içinde olduğunun yönünde. Site içi arama yaparak coin ticareti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Home ofis işler yaparak Para kazanmak

Evden işler yaparak birçok masrafı kısmış olursunuz. İşi bilerek yaparsanız maaşlı olarak çalışanların çok üzerinde gelir elde edebilirsiniz, fakat home ofis işler genellikle belli bilgi birikimi ve tecrübe ile harmanlanmış gereksinimler isteyebilir. Özellikle bilgisayar konusunda deneyimlerinize güveniyorsanız evden çalışarak para kazanılabilecek yüzlerce iş mevcuttur.

Sitemizde evden yapılacak onlarca iş anlatılmıştır. Dilerseniz konu hakkında daha detaylı bilgi almak için, home ofis iş fikirleri isimli içeriğimizi okuyun.

İnternet Üzerinden işler yaparak az sermaye ile kazanmak

Az sermayeniz var ve ticarete atılmak istiyorsanız, öncelikle araştırma yapacağınız yer internet olmalı,  Dünyada ve ülkemizde İnternet üzerinden ticaret ve alışveriş çok hızlı bir şekilde artıyor. Bu konuda güzel bir örnek vermek gerekirse Çin de ticaretin %55 gibi ciddi bir rakamı internet üzerinden yapılır oldu.

Danışmanlık yaparak

Yaşam koçluğu,Gayrimenkul danışmanlığı veya yatırım danışmanlığı gibi belli tecrübeleri pazarlama becerisi ile birleştirip yapılacak olan hizmetler ile çok iyi gelirler elde edilebilir. Bu işlerin en büyük sermayesi kazanılmış kaliteli bilgi, çevre ve iyi yapılan reklamlardır.

Emlak ofisi açmak karlıdır

Gayrimenkul  son 20 yılda para en akışının yüksek olduğu sektörlerdendir.  Satılan ürünlerin cirosuna göre çok küçük sermayeler koyarak, elinizdeki stok tamamen başkalarının sermayesi olarak hizmet verme şeklindedir. İyi pazarlama ve kaliteli hizmet sunarak oldukça iyi gelirler elde edilebilen sektördür.

Bugün inşaat sektörü içinde olan büyük firmaların CEO’larının büyük kısmı Gayrimenkul komisyonculuğu yaparak belli aşamaları kat ettikten sonra basamak atlamıştır. Çok azı zaten var olan sermayeleri ile bu inşaat işlerine girişmişlerdir.

Son olarak;

İnternet kullanıcıları Türkiye’de de giderek artıyor. Göreceksiniz 10-15 yıl içinde e ticaret ülkemizde normal ticaret hacminden daha fazla yer kaplayacak. Öyle ise bu pastada sizin de bir lokmanız olsun. Çok geniş kapsamlı bir içerik okumak isterseniz, internet üzerinden para kazanma yolları isimli içeriğimizi okumanızı öneririz. Yazıda gelir alındığı kanıtlanmış 20 adet iş fikri anlatılmıştır.

Bir önceki içeriğimiz olan Mobilya Mağazası Açmak başlıklı güncel makalemizde Mobilya, mobilya mağazası açmak ve Mobilya sektörü hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Az sermayeler ile Karlı iş fikirleri” üzerine 1 yorum

  1. EESnmz says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar