Çanta Dükkanı açmak isteyenler Buyursunlar

tarafından
1914
Çanta Dükkanı açmak isteyenler Buyursunlar

Çanta işi özellikle bayanların anlayacağı ve çok iş yapacağını düşüneceği bir iştir. Çanta dükkanları bayanların vazgeçilmez yerleri içindedir. Hele ki Ayakkabı ve Çanta yan yana satılıyor ise karlı iş seçenekleri içinde olmamaktan başka bir durumu yok. Bu yazımızda sizlere Çanta dükkanı açmak ile alakalı küçük tüyolar ve işin detaylarına inmeden karlılığından bahsetmeye çalışacağız.

Çanta Dükkanı kar marjı ve Maliyeti

Başlangıçta büyük dükkan tutmanıza gerek yok, iyi bir dekorla ayakkabı ve çantaları rahatlıkla sunum yapabileceğiniz mekanlar yetecektir. Çanta dükkanı açmak büyük sermayeler istemiyor fakat müşterilere ürün çeşitliliği sunmak isteyen girişimcilerimiz, insan sirkülasyonu yüksek bir dükkan tutmak da istiyor ise sermayenin büyük bir kısmı dekorasyon ve dükkan kiralama kısmına gidecektir.

Açacağınız şehir ve içine koyacağınız sermaye ile orantılı olarak 30 bin ile 150 bin sermaye bandında çanta dükkanlarını rahatlıkla açabilirsiniz. Çanta satışı kar marjı yüksek bir iştir. Sezonunda satılacak ürünler marka ise %100 kar marjı ile satışlar yapılmaktadır. Kar marjından feragat edilir ise müşterileri kalıcı olarak elde etmek için tutulabilir.

çanta dükkanı

çantacı açmak

Çanta Dükkanı açmak isteyene Kosgeb Desteği;

Sermayesi yeterli olmayan girişimcilerimiz devlet desteği almak isterlerse kosgeb hibe desteği sağlayabilir. Fakat son zamanlarda kosgeb inovasyon ve yüksek teknoloji ürünleri üreten firmalara ağılıklı destekler vereceğini biliyoruz. Yinede uygulamalı girişimcilik eğitimi alan ve kosgeb kayıtlarını tamamlayan müteşebbisler, iş planı hazırlığını yaptıktan sonra rahatlıkla kosgeb’e başvuruda bulunabilirler.

Çanta Dükkanı açmak için öneriler

Çanta dükkanı açmak isteyenlere küçük öneriler sunmaya çalışacağız. Aşağıdaki önerileri yabana atmayın, küçük ama etkili öneriler olacaktır.

  • Sosyal medya üzerinden satış yapmaya kesinlikle karar verin. Özellikle instagram üzerinden bu tarz ürünler çok fazla satılıyor. Herkes de olmayan ürünleri uygun fiyatlara getirdiğinizde belli bir müşteri potansiyeliniz olacaktır.
  • Dükkan açacağınız mevkide rakip ziyaretleri müşteri potansiyeli gibi çok önemli noktaları iyi araştırın. Ara sokaklar yerine müşterilerin sizi daha rahat bulabileceği noktaları tercih edin. Gerekirse öncelikle sosyal medya üzerinden satışa başlayıp belli bir aşamaya geldikten sonra dükkan açın.
  • Ürünleriniz uzak doğu ülkelerinden getirilen çok kalitesiz ürünler olursa, müşteriler sizi tercih etmeyecektir. Özellikle İstanbul avrupa yakasında Çanta imalatçıları bulunuyor, direkt imalata ürünlerinizi verirseniz maliyet avantajınızın yanında istediğiniz kalite çantaları elde edebilirsiniz.
  • Tüketici İsteklerine önem verin Bayan müşteri ağırlıklı olacağınız için onları dinleyin. Bayanlar sözlerinin dinlenmesinden çok hoşlanırlar.
  • çanta dükkanı açmak isteyenler ayakkabı satışı da yapmalı, Ayrıca iyi bir marka akılda kalıcı bir isim bulursa müşteriler onları tercih edecektir.