Spor Malzemeleri Satan Dükkan açmak

tarafından
1240
Spor Malzemeleri Satan Dükkan açmak

Günümüzde insanların Hareketsizliği, Teknolojinin artması ve araç kullanımı gibi nedenlerden dolayı insanlar üzerindeki fazla kiloları bir şekilde üzerinden atmak için spor aletlerine ihtiyaç duyuyorlar. Spor salonlarına gerek zaman ayırmak istemeyen gerekse daha uygun fiyata getirmek isteyen kişiler spor malzemeleri alarak kendi evlerinde spor yapmak istiyorlar. Fırsatları değerlendiren girişimcilerimiz işte tamda devreye giriyor spor malzemeleri satan dükkan açarak bu karlı sektöre giriş yapıyor.

Spor ürünleri cirosu giderek artıyor!

özellikle son yıllarda insanların kilo sorunları artması ve ekonomik durumlarının düzelmesi ile aileler spor aletlerini evlerine daha fazla almaya başladı. Her yıl %10 büyüyen sektör gelecek açısından bu işi yapacak kişiler kafasını rahatlatıyor. Bu alanda yapılan Çalışmalar sayesinde her gün yeni ürünler çıkıyor ve buda Satış cirosunu arttırıyor.

Spor Malzemeleri Satış Kar marjı

Her sektörde olduğu gibi bu sektör de de aşırı rekabet söz konusu, fakat bu sektörde şöyle bir avantaj söz konusu Ana üreticiler bayileri koruyor. Sürekli satış yapan kişiler kollandığı için sektörü girmek biraz zor fakat girdikten sonra kar marjı da aynı oranda artıyor. Satılan ürüne göre kar marjı artmaktadır. Ortalama kar marjı %30 ila %150 arasında  seyir eden bu sektör karlı bir sektör olarak dikkatleri çekiyor.  Spor malzemeleri satış karınızı arttırmak için tüm ürünlere yoğunlaşmaktan sa kendi alanınızda bir kategoriye yönelmenizde fayda var örneğin parça parça ürünlerden aylık 15 Bin ciro yapacağınıza sadece yürüme bandından 15 bin ciro yaparsanız alış maliyetleriniz düşeceğinden daha fazla kar elde edersiniz.

Spor malzemeleri satışı yapan büyük satıcılardan bayilik alarak da alış maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Bu işte alış maliyetleriniz yani iskonto oranınız ne kadar fazla olursa doğal olarak rakipleriniz ile rekabet gücünüzün arttığı gibi kar marjınız da aynı oranda artacaktır.

İnternet Üzerinden Satış yaparak karı Arttırın

özellikle son kullanıcıya ulaşmanızda büyük fayda sağlayan sahibinden,gittigidiyor,hepsiburada ve sanal pazar gibi sitelere ürünlerinizi koyup satışını yapabilirsiniz. İnternetten çok fazla kişiye ulaşmanın yanında dropshipping yöntemi ile satış bu sektörde çok faydalı olacaktır. Hiç stok ve kargo ile uğraşmadan sadece ürünleri satışı yaparak ve müşteri ile ilgilenerek bu sektörde kar marjınızı artırırsınız.