Kapat

Yaz ve Kış Mevsimi Yapılacak Ek İşler  

Anasayfa
ek iş - Ek gelir Yaz ve Kış Mevsimi Yapılacak Ek İşler  
yazın ek işler

Mevsimine göre yapılacak ek işler nelerdir sorusunu birçok kişi ek gelir olması bakımından merak etmektedir.insanlar günümüzde bindiği üzere farklı meslekleri devam ettirirler ve geçimlerinin daha kolay olması için ek işlere ihtiyaç duyabilmektedir. Bu ek işlerin yapılacağı dönemler ve şekilleri değişebilir. Bazı ek işler sadece belli dönemlerde işe yarayıp para kazandırma şansı verirken bazı işler de her zaman kazandırma imkanı verebilir. Bu durum aslında kişiden kişiye göre de değişebilir. Bu değişimi belirleyen şey de kişilerin ne tür yetenekleri olduğudur. Yani tahmin edileceği gibi herkes aynı bilgi beceri ve zevke sahip olmaz. Bu noktada tercihler de devreye girer. Yani hangi işi yapmaktan zevk alındığı ya hangi işten hoşlanılmadığı gibi konular önem kazanır. Sonuçta bir işi herkes yapabilecek nitelikte olsa da bunu herkes yapmaz. İnsanların beklentileri de farklılaşmaktadır.

Yaz Mevsiminde Ek İşler

Mevsimine göre yapılacak ek işler nelerdir sorusuna yaz mevsimi ile başlanırsa, havaların da güzel olması nedeniyle birçok seçenek söylenebilir. Örneğin yazın en popüler ek işlerinden biri soğuk içecek satışı, turistik yerlerde kalınıyorsa hediyelik malzemeler satmak gibi işler yazılabilir. Özellikle akşam yemek sonrası saatlerde yazlık yerlerde birçok kişi alışverişe meyillidir. Bu nedenle bu zaman dilimleri önem kazanır. Ayrıca tatil dönemlerinde birçok kişi evcil hayvanları için belli sürelik bakıcı ihtiyacı duyar. Bu nedenle bu da değerlendirilebilir. Yaz aylarında öne çıkan ek işler elbette bununla da sınırlı değildir. Kişilerin diğer yeteneklerine göre değişmeler olabilir.

Yaz aylarında gelir elde etmek isteyen kişilere özellikle tavsiyemiz, seyyar satıcılık yapmaları olacak. Sahillerde simit, meşrubat gibi ürünleri satarak belki de sabit geliriniz olan maaşınızdan bile fazla gelirler elde edebilirsiniz.

simit-satmak Yaz ve Kış Mevsimi Yapılacak Ek İşler  

ek iş simit satmak

Kış Mevsiminde Ek İşler

Mevsimine göre yapılacak ek işler nelerdir sorusuna kış mevsimi için yanıt verilirse bunun birçok seçeneği olabilir. Yani kış aylarında kapalı yerlerde daha fazla kalınması gibi etkenler de dikkate alınarak ek işler bulunabilir. Örneğin özel ders, makale yazarlığı, evlere iş veren firmalarla iletişime geçmek gibi seçenekler değerlendirilebilir. Ayrıca bir yerde tezgah açmak isteyen kişiler kestane gibi kışın daha çok tüketilen yiyeceklerin satışını yapabilir. Ayrıca evde duran ve çocuk bakan kişiler bu zamanlarında başka bir kişinin, çocuğa bakmaya zamanı olmayan kişinin çocuğuna bakabilir. Bu şekilde etkili bir para sağlayabilmektedir.

kar küreme işi

Genellikle kar küreme kuvvetine ve çalışkanlığına sahip olmayan yaş ve fiziki durumları iyi olmayan kişilerin kışın kar yağdığında kapılarının önlerini, araçlarının çıkış güzergahlarını, çatılarını, işyerleri önlerini ve Bahçeleri gibi birçok yerleri, Karlardan temizlemek suretiyle yapılabilecek iştir. Genç erkeklere göre daha uygun olan bu iş, anlaşılan fiyatın dışında bahşiş usulü de iyi bir geliri olabilmektedir.

 Karda araçlara zincir satışı ve takma işi

Kışın özellikle büyük şehirlerde, Hazırlıksız kar yağışlarında araçlar karda ilerleyemezler.. Özellikle kış lastiklerini takmayan araçlar birçok noktada karda ilerleyemem ektedir. İstanbul gibi büyük şehirlerimizde kış aylarında bazen polisler yol tıkanıklığı yapmaması için araçları ana yollara sokma maktadırlar, Gidecekleri yerlere mecburen araçları ile gitmek zorunda olan kişiler yolda satılan zincirler ve Özellikle bayanların bu zincirleri takamaması ile araçlara zincirleri takma işi bazen bir kişinin bir ayda kazanamayacağı parayı birkaç saat de kazanmalarını sağlayabilmektedir.

Ağaç budama işleri

Bilindiği üzere kışın ağaçlar uyumaktadır, Bu dönemde ağaçlar rahatlıkla gelecek sene için budama işleri yapılabilmektedir. Kışın ağaçlarının bakımını yapmayacak kişilere yardımda bulunarak hafta sonları ve boş kalan zamanlarda iyi bir gelir kaynağı olabilir.

Yukarıdaki kış mevsimi yapılacak işlerin detayları kışın yapılacak işler isimli konumuzda daha detaylı olarak anlatılmıştır.

Bir önceki içeriğimiz olan Adsense üzerinden ek gelir elde edebilirsiniz başlıklı güncel makalemizde adsense ve adsense ek gelir hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Yaz ve Kış Mevsimi Yapılacak Ek İşler  ” üzerine 1 yorum

  1. amannhadisende says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar