Waffle dükkanı açmak

Her geçen gün popülerliği artan işletmelerden biri olan Waffle dükkanı açmak için merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz. waffle dükkanı açmak isteyenlere en önemli tavsiyemiz, bu gıdayı tüketebilecek kişilerin fazlaca olduğu bölgelere açılması olacaktır. Yüksek kalorili ağır bir gıda olması sebebi ile herkesin tercih etmeyeceği bir gıda türüdür. Lise ve üniversite öğrencilerinin rahatlıkla tüketebileceği waffle’ı yine bu kişilerin bulunduğu okullar ve çevresine açmak çok isabetli bir dükkan açma yöntemi olacaktır.

Waffle dükkanı açmak için nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikle kar marjı yüksek olan işletmelerin başında gelen Waffle dükkanları son zamanlarda giderek artmaktadır. İnsanların hazır tüketimlere olan ilgisinin giderek artmasına bağlı olarak oldukça popüler hale gelen bu dükkanlardan açmak için öncelikle açmak istediğiniz dükkanın işlek bir yerde olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle merkezi konumda bulunan ve genç kesimin çok fazla tercih ettiği yerler işletmenizin ileriye dönük olarak büyümesi için son derece önemlidir.

Ayakta tüketilmesi de mümkün olan Waffle’ın özellikle servis olarak daha çok tercih edilmesi dükkanınızın büyük olması ile doğrudan alakalı olmalıdır. Çünkü servis ile daha çok tüketilen Waffle’da dükkanınız ne kadar büyük olursa o kadar fazla müşteriye aynı anda servis yapma imkanınız bulunmaktadır.

Waffle dükkanı açmak için elinizde bulunması gereken paranın minimum olarak 50 Bin TL olması gerekmektedir. Özellikle açmak istediğiniz Waffle dükkanı eğer bir AVM içerisinde yer alacaksa o zaman maliyet olarak 100 Bin TL civarında bir maaliyet tablosu karşınıza çıkacaktır. KOSGEB’in bu konuda sunduğu devlet desteğinde de faydalanarak Waffle dükkanı açmak için gerekli sermayeyi bulma fırsatını yakalamış olabilirsiniz. İşte merak ettiğiniz Waffle dükkanı açmak için maaliyetin ne kadar olduğunu belirten makalemiz.

Tavsiyeler:

 • İmkan varsa paket servis hizmetiniz olursa cironuz katlanır.
 • Kullanılan ürünler en kaliteli ürünler olmalı ki, müşteriler devamlı gelsin.
 • İmkan varsa (Küçük şehirler özellikle) Çilek gibi meyveleri kendiniz yetiştirerek lezzete lezzet katın.
 • Dükkan genç ağırlıklı kişilere hizmet edeceği için dekorasyonda canlı renkler kullanın, Turkuaz, turuncu gibi dinamik renkleri dekorda kullanmaktan çekinmeyin.
 • Meşrubat çeşitliliği fazla olursa ciro aynı oranda katlanır. Meşrubatlar en karlı ürünler içindedir.
 • Müşterilerin uzun süre oturup işletmede daha fazla zaman geçirebilmesi için rahat koltuk ve masalar tercih edilmeli.

Açılış için Hibe ve Destek kredileri bilgilendirmesi

Waffle dükkanı açmak için Kosgeb’den hibe ve iş yerinizi büyütmek için sıfır faizli kredi kullanabilirsiniz. Kosgeb hibesi almak için en ufak bir sakıncası yoktur. Şirketi kurmak va büyütmek için özel ve Kamu bankalarının yanında katılım bankalarından da kredi kullanabilirsiniz. Daha önce Ticaret odalarına ve Esnaf odalarına 2 yıl ve üzeri kaydı bulunan kişiler bu kurumlardan uygun fiyatlı kredilerden yararlanabilmektedir.

Kredi ve hibe konuları hakkında daha fazla içerik istiyorsanız site içi arama yapmanızı öneriyoruz. Kredi ve hibe hakkında daha fazla bilgi için bağlantısına muhakkak gidip https://www.iyifikir.gen.tr/isyeri-acma-kredisi/ içeriği okumanızda yarar var.

açtığınız waffle dükkanında kaliteli malzeme ve hizmet sunmanız durumunda müşteriler sizi her zaman tercih edecek, firmanın kar durumunu arttırmanın yanında ömrünü uzun tutacaktır.

Bir önceki içeriğimiz olan Parti evi ve oyun evi açarak para kazanma başlıklı güncel makalemizde oyun evi, parti evi ve parti evi açma sermayesi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Murat Zorubaşaran

özellikle Yatırım danışmanılığı hususunda bilgi sahibi, yatırım uzmanı..

6 cevaplar

 1. waffle dükkanı dedi ki:

  özellikle, öğrenci bolluğunun olduğu yerlerde rağbet gören bir iş.. Bu işi yapan kişi instagramdan satış yapması kesinlikle önerilir keza, bizim ofisin karşısında waffle dükkanına kimse girmemesine rağmen akşamakadar onlarca waffle internet üzerinden özellikle instagramdan satıyorlar.. ayrıca kaliteli malzemeler ile yaptıkları zaman müşteriler kesinlikle ara sıra tekrar alıyor.. gerçi çok ağır bir gıda kilo problemi yaşayanlar her zaman almak istemez…

 2. waffle evi dedi ki:

  waffle evi açmak karar vermeden önce, cafe tarzı bir yer olacağından waffle dükkanı dekorasyonu ile ilgili ciddi araştırmalar yapılmalıdır özellikle waffle dükkanı isimleri araştırılmalı. işe yatırım yapmadan evvel özellikle sizi waffle kar marjı kurtarıyor mu bunları araştırmalısınız. waffle dükkanı kazancı bazıları için çok iyi bir gelirken bazıları için de waffle cafe açma maliyeti kurtarmayacak kadar değersiz yerler olabilmektedirler.
  waffle bayilikleri

 3. Ahmet Çember dedi ki:

  waffle dükkanı açma fikrimiz var, balıkesir’de yaşıyoruz. Müşterilere vereceğimiz ürünleri kendimiz tarlalarımızda yetiştirerek satmayı düşünüyoruz, Hem maliyetimiz de biraz daha düşmüş oluyor.. özellikle bizim burada güzel çilekler yetişiyor. Kışın nasıl bir yol izleriz şuan da karar veremedik. toplamda 20 bin sermayemiz var. Kendimiz süt satışı gibi işlerde yapıyoruz waffle dükkanını ek gelir olarak düşünüyoruz, Açmak istediğimiz yerde hiç waffle cafe yok, 500-600 öğrencili bir yüksek okul var, genellikle ortanın altı olan öğrenci kesimi var, bu parayı yatırıp geri ne kadar zamanda alabiliriz bilmiyoruz. sizce böyle bir işin riskini almalımıyız?

  • Boksör dedi ki:

   Merhaba ek gelir olarak düşünüyorsanız, bir ekibiniz var denektir. Ayrıca sermaye anlattığınız iş için uygun sayılır.

 4. Sema dedi ki:

  Merhaba bizde bir waffle dukkani acmak istiyoruz isler i islemz mi bilemedik 20 lira var elimizde hesaplayinca onunla aciliyo ama kimisi dyo kim yiyecek waffli olmaz bilmem ne dyo cok kararsiz kaldik bi yardimci olur musunuz ne yapmaliyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir