Kapat

Türkiye’de ki Melek Yatırımcılar

Anasayfa
Girişimcilik Türkiye’de ki Melek Yatırımcılar
Nevzat Aydın

Melek yatırımcılık kavramı ülkemizde çok eski ve aşina olunmamış bir kavramdır. Özellikle Yetişmiş Orta yaş ve genç girişimcilerin yeni girişimcilerin önü açılması maksadıyla son zamanlarda üstlendiği Melek yatırımcılık sistemine katılmış; önderliğini üstlenen başlıca kişilerden sitemizde söz etmek istedik.

İlerleyen zamanda kişi kişi detaylandırıp bu melek yatırımcılara nasıl ulaşılacağını anlatmaya çalışacağız. Ülkemizde Melek Yatırımcıların Sayısı artması ve girişimcileri bolca desteklemeleri temennisi ile Yazımıza başlayalım.

Türkiye’de ki Melek Yatırımcılar

Hasan Aslanoba

Türkiye de ki en çok yatırım yapan melek yatırımcılar içinde bulunan Hasan Aslanoba 1963 doğumludur. Beğendiği projelere gözünü kırpmadan giren Aslanoba, istanbul Üniversitesi İşletme fakültesi mezunudur. 1997 Yılında başladığı erikli su macerası ile ile Erikli markasını çok iyi yerlere getirmiş. 2006 Yılında Nestle ile ortaklık kurarak. Markasını büyütmüş çok iyi yerlere gelmiştir. Kazandığı paranın bir kısmını geleceği parlak olan internet sektörüne yatırmış, bu yolda güzel olan projelere yatırımlar yapmaktadır.

melek-yatırımcılar-300x169 Türkiye'de ki Melek Yatırımcılar

hasan aslanoba,emre kurttepeli melek yatırımcı

Nevzat Aydın

Yemeksepeti ile başlayan Nevcat aydın 80 bin Usd sermaye ile kurduğu yemeksepetini 589 milyon dolar gibi müthiş bir rakama devir ederek ne kadar iyi bir girişimci ve yönetici olduğunu ıspatladı. Türkiye’de ki Melek yatırımcıların başlarına yazdığımız Nevzat Aydın, Yemeksepeti satışından aldığı 27 milyon doları çalışanlarına bırakarak kendi adından ayrı olarak söz ettirdi. Şuanda bir çok projenin yatırım ortağı olan Nevzat aydın ile alakalı sitemizde arama yaparsanız daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Yüksel Dibekoğlu

İnternetin gelecekteki yerinin artacağına inanan Yüksel Dibekoğlu’da bir çok web projelerine öncülük yapmış ve yatırımlarda bulunmuştur. emlakjet,Kariyer.net, Gittigidiyor.com, Hanikredi.com, Neredekal.com, Dijimecmua.com gibi bir çok sitenin satın alma sürecini yönettti.

Burak Büyükdemir

Etohum projesinin kurucusu olan Burak Büyükdemir isletme muhendisligini 1994 yılında 1. olarak bitirmiştir. sırtında aldığı çantası ile girişimciler, yatırımcılar, üniversiteler ve konuşmalar arasında yoğun bir iş temposu vardır.  Ayrıca  etohum yönetimi ile uğraşmaktadır. Bu kadar yoğun bir iş temposunda tanıyan kişeler bazen “nasıl bu derece güleryüzlü” olduğunu düşünmektedir.  Kendisi girişimciliğe değer veren ülkemizde ki ender kişiler içindedir.

Emre Kurttepeli

Bir çok kişi kendisini ismen bilmez fakat, Kendisi Mynet kurucusudur. Ülkemize web projelerini getiren ilk kişiler içindedir. galata business angels başkanlık görevini halen yapmaktadır. Geleceği iyi gören yatırımcıların başında görmekteyiz. dikey sosyal network sitelerine, mobil ve oyun şirketlerine kadar 30’dan fazla internet ve teknoloji şirketinin kurucusu veya yatırımcısıdır. Aynı zamanda Türk İnternet firmalarına yatırım yapan 212 VC yatırım fonunun kurucu ortağıdır.

Sinan Afra

Çalışma hayatına 2 firma ile başladığını söyleyen Sinan Afra ebay’a çalışmaya başladıktan sonra ebay ve gittigidiyor ortaklığında ciddi emekleri olunduğu bilinmektedir. Hayatında şirket satınalma işini severek yaptığını söyleyen sinan aba ülkemizde özellikle web alanında melek yatırımcılar içinde ilk başvurulan isimlerden birkaçtanesi içine giriyor.

Kendi ağzından Melek yatırımcılık düşüncelerini şöyle paylaşmıştır. “Melek Yatırımcı olarak 2007’den beri yatırım yapıyorum. Türkiye başta olmak üzere, Almanya, ABD, Hollanda, İngiltere, Güney Afrika’da ve İsviçre’de yatırımlarım var. Girişimci odaklı bir yatırımcıyım – yani girişimcinin tutkusu ve heyecanı benim için çok önemli. Uygulamaya her zaman fikirden çok daha büyük prim veriyorum. Ve gelir modeline bakıyorum. Yatırım yapmasam da bana ulaşan girişimcilere yardımcı olmaya çalışırım. Melek yatırım faaliyetlerimi Founderone isimli bir yatırım şirketi altında topladım. 2017’e kadar toplam 24 tane yatırım yapmış bulunuyorum.”

Bir önceki içeriğimiz olanWaffle dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Waffle dükkanı açma maliyeti, Waffle dükkanı açmak ve Waffle dükkanı açmak avm hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Türkiye’de ki Melek Yatırımcılar” üzerine 2 yorum

  1. fenbilimleri672 says:
  2. saglarridvan says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar