Kapat

Tibet Türkyılmaz’ın Büyük başarı hikayesi

Anasayfa
Başarı Hikayeleri Tibet Türkyılmaz’ın Büyük başarı hikayesi

Tibet Türkyılmaz henüz 29 yaşında genç bir arkadaşımızdı. Kendisini bir çok değer gibi vefat ettikten tanıyabilme şansımız oldu ki sağken tanıyamamak içimizde bir hüzün yaşattı..

Bir hayat düşünün dünyayı hayatının büyük bir kısmında yataktan seyretmek.. Ne yapabilir ki insan sadece iki parmağını kullanırken hemde.. Muhtemelen bir hiç olup gider düşüncesi içine girmiş bulunebilirsiniz.

Sadece iki parmağı ile gelen mucizeler

2 yaşında yakalandığı kas erimesi hastalığından dolayı tibet giderek vucudunun uzullarını kullanamaz hale geldi.. 16 yaşında askeriyeye güvenlik açıklarını kapatmak için desteklerde bulundu.. hosting firması ve reklam işleri ile uğraştı sağlık sorunları nuksedince hosting işini bıraktı.

Engellilere yönelik sadece tek tuş ile çalışabilen bir klavye icat etti. onlarca web sitesinde yazıları paylaşıldı, Tibet dün hayata gözlerini yumduğunu öğrendik. Solunum makinesine bağlı olarak yaşayan Tibet bir çok kişinin vucudu sağlıklı olmasına rağmen yapamadığı şeyleri engelli bir arkadaş olarak başarmış örnek olacak bir arkadaş. Kısacık ömrüne sığdırdıkları takdire şayan.

Hayatta küçücük sorunları dert edip kendilerini karamsarlığa veren kişilerin Tibetin yaptıkları ve hayatını araştırmasında fayda var.

Tibet’in kaleminden kendini şöyle anlatmış.

“Pirinc Boyu adında bir dergi çıkarttım. ( Yıl 2005 )
Ardından gelen teklifler üzerine:
Fenerbahçe dergisinde, Star gazetesinde, Ege Türk gazetesinde, Türk Lider ve Zekirdek sayfalarında yazarlık yaptım. ( 2006 – 2007 yılları arasında )

Ege Ordu Komutanlığının bazı projeleri için kısa süreli destek verdim… ( Yıl 2008 )

Yaklaşık 3 sene boyunca Web İn Class adı altında network hizmeti sundum, 32 server kapasitesi ile Almanya, Hollanda, Amerika ve Türkiye pazarında Ufak çaplı ama büyümeye hazır başarılı bir isim olmayı başardım fakat, komaya girmem nedeniyle uzun bir dönem işlerimden uzak kaldım.

Daniels Paris şirketinde (Uzaktan) bilgisayar güvenliği, desteği ve reklam işleri sorumlusu olarak çalıştım. ( 2009 – 2011 arası ) Çok sayıda web sitesi, dergi, katalog ve video editörlüğünü yaptım.”

Engellerin bedenlerde değil de beyinlerde olduğunu hayata dair azmi ile vurgulayarak kanıtlamış bir arkadaş göçmüş oldu bu diyardan.. Kendisine Allahtan Rahmet diliyoruz.

Bir önceki içeriğimiz olan Aykut Karaalioğlu başarı hikayesi başlıklı güncel makalemizde Aykut Karaalioğlu, Aykut karaalioğlu kimdir ve mobil action hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar