Ahşap Oyuncak satışı yapmak ( Geleceği parlak)

tarafından
1110
Ahşap Oyuncak satışı yapmak ( Geleceği parlak)

Oyuncak satışı yapmak isteyen okuyucularımız için bugün Ahşap oyuncak satışı hakkında merak ettikleri soruların cevaplarını bulmalarına yardımcı olacağız. Son yıllarda çok farklı tarzda tahta oyuncakların piyasalarda yerini aldığını düşündüğümüz zaman sizlerde bu işe girerek oldukça karlı bir iş sahibi olma fırsatını yakından bulabilirsiniz.

Ahşap oyuncak satın almak için yüzlerce nedene sahip olan potansiyel müşterilere özel hizmetler sunarak hem onların ihtiyaçlarını karşılar hem de markanızı oluşturursunuz. Doğal yaşam alanlarının gün geçtikçe azalması nedeniyle ortaya çıkan kimyasal madde içerikli eşyaların aksine siz en çok aranan özelliğe sahip oyuncakları üreterek ya da  sadece ticaretini yaparak dilediğiniz hedefe kolayca ulaşabilirsiniz. Belki de hedef tahtasını on ikiden vurup başka bir hedefe yelken açtığınızın farkında bile olmayacaksınız. Bu nedenle öncelik olarak bir hedef belirlemenizi ardından makalemizde belirtmiş olduğumuz detayları dikkate almanızı tavsiye ederiz.

ahşap oyuncak

ahşap oyuncaklar

Özellikle Ahşap oyuncak satışı yapmak için öncelikli olarak yapmanız gereken bu alanda daha önce tecrübenizin olmasıdır. Her sektörde olduğu gibi bu alanda da deneyimli olmanız sizler için ileriye dönük olarak ciddi anlamda fayda sağlayacaktır. Bu yüzden bu tarz bir işe girmeden önce işin fizibilite çalışmasını iyi bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Alan araştırmasını iyi yaptıktan sonra özellikle ürünlerinizin pazarlamasını yapmak için internet sitenizin bulunması büyük avantaj sağlayacaktır. Özellikle de sosyal medya üzerinden yapacağınız tanıtımlar sayesinde ürünlerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilir ve bu sayede gelirinizin artmasına imkan sunabilirsiniz.

Ahşap Oyuncak Satışı

Ahşap oyuncaklar ailelerin bilinçlenmesi ile oldukça popüler hale geldi. Plastik gibi doğal olmayan ve uzun süre kullanıldığında çocukların sağlığını etkilediği bilimsel kaynaklar ile ispatlanan oyuncaklara ek olarak Ahşap ve tamamen doğal koşullar ile üretilmiş oyuncaklar revaçta.

Çocuklarının geleceğini ve sağlığını her konuda düşünen anneler, ahşap oyuncak satın almak istiyor . Bu nedenle ahşap oyuncak modellerini incelemeye karar veriyor. Özellikle popüler oyuncak karakterlerinin figürleri bu oyuncaklara işlenirse daha fazla rağbet gördüğünü gözlemliyoruz.

Ahşap oyuncak Satışı için öneriler

Belirli bir marka veya model üzerine yoğunlaşamamış ise ahşap oyuncaklar için aşağıdaki internet ortamlarını oluşturarak daha fazla müşteriye ulaşılabilir.

Türkiyedeki pazar yerleri

Pazar yerleri

Sahibinden.com, Gitti gidiyor, Hepsi Burada, Amazon, PTT AVM, N11 Gibi alanında uzmanlaşmış ve potansiyel müşterileri olan firmalardan üyelik açarak, ürünleri bu sitelerin listelerinde göstermeye başladığınız andan itibaren milyonlarca müşteriye ürünlerinizi açmış olacaksınız.

Bu sistemlerin kolay takibi için ara yazılımlar ile stok ve ürün takibini yapabilirsiniz. Pazaryerlerinin en büyük dezavantajı, alınan komisyon tutarları ve kargo fiyatlarındaki pahalılık olabilir.

Pazaryerleri başlangıçta dükkân tutma ve kira gibi durumlardan sizi kurtarabilir. Hatta bu işe odaklanırsanız home ofis olarak bile e ticareti yapabilirsiniz. Girişimci olarak tek yapmanız gereken şey doğru ürünleri bulup, doğru stratejilerle ürünlerinizi pazarlamak olacaktır. Unutmayın, hiçbir şey kolay değildir. Ayrıca başarıya ulaşıldığında vermiş olduğu hazda dünyanın en büyük hazinesidir.

Üreterek daha fazla kazanın

Bazen küçük kazanca sahip gibi gördüğünüz ürünleri üreterek kar marjınızı katlayabilirsiniz. Belki üretim sahasında ürün bulma, lisanslama ve ürün çıkarma gibi konularda zorluklar çekebilirsiniz fakat kendi ürünlerinizi satarsanız kar marjınız oldukça artacaktır. Hatta alt bayiler bularak; onların ürünlerinizi satmasını sağlayarak üretim kapasitesini arttırıp daha fazla ürünü piyasaya sürebilirsiniz. Bu durumda hem ülke ekonomisine katkıda bulunup hem de bir şeyler üretmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Ürünleri seri olarak üretime koymadan önce oldukça kapasite araştırması, pazar araştırması ve müşteri deneyimlerini ölçmekte büyük yarar var. Çünkü tutulmayan ve satılmayacak ürünler küçük ölçekli işletmelerin sorunun getirebilir.

Ayrıca üretimi devlet desteklemektedir. KOSGEB gibi kuruluşlar ile üretim yapacağınız makineleri vb. ürünlerin bir kısmını hibe bir kısmında kredi olarak devletten destek alabilirsiniz. Konuyla ilgili KOSGEB şubelerinden randevu almadan kesinlikle girişime başlamamanızı öneriyoruz.

Tahta oyuncak satışı yaparken Sosyal medyadan Yararlanın

Sosyal medya kullanıcılarınız arasından özellikle müşteri potansiyelinize en uygun reklam araştırmasını yapmanız durumunda elinizde bulundurduğunuz ürünleri kısa süre içerisinde satma şansını yakalamış olacaksınız. Aynı şekilde Tahta oyuncak satışı yapmak için kendinize ait olan bir web sitesi veya bu alanda lider olan web sitelerinden mağaza açarak satışlarınızı buradan yapmanız durumunda elinizde bulunan oyuncakları kısa süre içerisinde müşterinize ulaştırma fırsatını yakalamış olacaksınız. İşte merak ettiğiniz Ahşap oyuncak satışı hakkında aklınıza takılan soruların cevapları.