Kapat

Seyyar Satıcılık Yapmak

Anasayfa
iş fikirleri Seyyar Satıcılık Yapmak

İnsanlar geçimini sağlamak için seyyar satıcılık yapmak amacıyla seyyar yani günlük her yere gidebilecek, taşınması kolay araç içinde ürün satmak diye nitelenen bir taşıma aracına ihtiyaç vardır. Böylece ek iş olarak ta kullanılabileceği gibi tam gün çalışarak ta insanlar geçimini bu şekilde sağlayabilir.

Bu İşten Nasıl Para Kazanılır?

Bu işten para kazanma limiti bulunmaz. Ne zaman ve nerde kazanç sağlanacağı da belirli değildir. Bu yüzden seyyar satıcılar genellikle gezici statüsünde olup istediği yer ve mekânda iş yapabilir. Kaçan oranı tam olarak belirli olmadığı için bazen o gün para kazanamayabilir; bazen de 3 günlük ihtiyacı parayı kazanabilir.seyyar-saticilik-yapmak Seyyar Satıcılık Yapmak

Bu İş İçin Gerekenler Nelerdir?

Seyyar kelime anlamı olarak gezme, gezici anlamlarında kullanılır. Seyyar satıcısı olmak için fazla bir gereksinime ihtiyaç yoktur. Mesela gezici olarak bu iş yapıldığından, seyyar satılığı için ufak ve tekerleği olan kare veya dikdörtgen biçimli bir araç iş görebilir. Örnek olarak meşhur sokak yemeği olarak nohut pilavı veya tavuk pilavı satmak için kare biçimli bir araç ile çok iyi hizmet verilebilir.

Bu İş Kârlı mıdır?

Bu iş’in kârlı olup olmadığını yer, zaman ve tüketicinin alım gücüne göre değiştiğinden, kesin cevap vermek zor. Ancak bir kaç tüyo ile nerde kâr yapılacağı hakkında bilgi edilebilir. Genel olarak elit maddi durumu iyi tüketici isteği fazla olan semtte satıcılık yapmak bu iş’in kâr boyutunu yükseltir. Ancak unutulmamalıdır ki bu semtlerde seyyar satıcılarına karşı olan bir önyargısı vardır, önemli olan o önyargıyı steril olduğumuzu göstererek kırmak.

Bir önceki içeriğimiz olan10 Bin sermaye ile yapılacak işler başlıklı güncel makalemizde 10 Bin sermaye ile yapılacak işler ve 10 Bin sermaye ile yapılacak işler 2018 hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar