Kapat

Sabun Yaparak Para Kazanma

Anasayfa
iş fikirleri Sabun Yaparak Para Kazanma
evde sabun yaparak para kazanmak

Evde sabun yaparak nasıl para kazanılır  sorusu ek iş arayan, düşük bütçeli üretim ve satış yapan kişiler için önemli bir konudur. Yani gelirinizi bir şekilde artırmak istediğinizde bunun için birçok yol vardır ve el yapımı özel üretim hediyelik eşyalar da önem kazanır. Ancak sabun üretmek tahmin edileceği gibi sadece üretmek için değil satmak için yapılır. Yani üretiminiz iyi olsa da satış iyi olmazsa kazanma şansınız olmaz. Günümüzde gelir elde etmek önemli bir konu olduğundan ek gelir olarak bu gibi işlere başvurulabilir.

evde-sabun-yapmak Sabun Yaparak Para Kazanma

Nasıl Sabun Yapılır?

Evde sabun yaparak nasıl para kazanılır  sorusunun önemli temel aşaması sabun yapma işlemidir. Malzeme özelliklerine bakılırsa sabunu koymak için kalıplar, çelik bir tencere, termometre, sodyum hidroksit- sud kostik, zeytinyağı, tahta kaşık, mikser şeklindedir. Bu malzemelerin nasıl değerlendirileceğine bakılırsa da tencere içine 6 bardak su ekleme ile işe başlanır. Sonra Sud kostik eklenir. Ama bunun yavaş şekilde olması gerekir. Bir seferde değil de yavaş eklemek gerekir. Belli bir ısı ortaya çıkacağından bunun 40 derece civarına düşmesi beklenir. Kap içerisine 3 bardak zeytinyağını koyduktan sonra eşitlemek için 40 dereceye kadar ısıtma yapılır. Sud kostik ve su karışımının üzerine daha sonra zeytinyağı eklenir. Dökme yaparken mikserle düşük devir ayarlı şekilde etrafa sıçratmadan karıştırma yapılır. On dakika kadar devam edilir. Biraz ara verilir ve boza kıvamı olana kadar bu devam eder. Hiç açmadan 24 saat örtülü bekletilir. Kalıba dökme 1 gün bekleme sonrasında olur. 3 güne kadar da sabun bekletilmesi ve çıkarılması gerekir. Beyazlık varsa zamanla geçecektir.

Sabun Yaparak Kazanma Süreci Nasıl

Evde sabun yaparak nasıl para kazanılır sorusunun üretim kısmı bittikten sonra satış bölümüne gelinir. Satış için internet, turistik yerdeki hediyelik eşyacılar, şehir içi hediyelik eşyacılar değerlendirilebilir. Yani satışın nerede çok olacağını bilmek gerekir. Eğer iyi bir satış zemini olmazsa sonuç da beklenen gibi olmaz. Üretim bu nedenle önce örnekli şekilde olmalı sonra da siparişe göre artırılmalıdır.

Bir önceki içeriğimiz olan Mobilya Mağazası Açmak başlıklı güncel makalemizde Mobilya, mobilya mağazası açmak ve Mobilya sektörü hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar