Kapat

PTT 2017 yılında 2500 Personel alıyor PTT personel alım şartları

Anasayfa
Personel ilanları PTT 2017 yılında 2500 Personel alıyor PTT personel alım şartları
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

PTT 2017 Yılında 2500 Personel alımı yapacağını açıkladı. ilk 500 Personelin Şubat ayı içinde alınacağını söyleyen, PTT Personel alım şartları neler? Ulaştırma Bakanının verdiği bilgiye göre Alınacak olan Personellerde aranan özelliler ve Detaylı PTT 2017 personel alım şartları şöyledir.

7 Şubat Dünya internet günü ve Güvenli internet merkezi Tanıtım programında kendisine sorulan soruları cevaplayan Ahmet arslan İnternetin icadı ve günümüzdeki önemi hakkında konuşma yaptı PTT Personel alımı yapıp yapmayacağı konusunda gelen soruya ise PTT 2017 Yılı içinde 2500 (iki bin 500 ) Personel alacağını söyledi. Alınacak personelin ilk 500 Tanesini şubat ayı içersin de tamamlayacağını bildiren bakan, PTT Personel alım şartlarını şöyle sıraladı.

PTT Personel alım şartları 2017

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak (Hayret Suriyeliye burada ekmek yok)
Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak veya en az iki yıl tecil ettirmek.
35 yaşını aşmamış olmak.
Kamudan herhangi bir ceza almamış olmak ve Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak.
KPSS 2016 Sınavına girmiş olmak.
Emekli olamış olmak.
özellikle Daha önce çalıştığı kurumlardan çıkartılmamış olmak şartlarını aramaktadır.
PTT HAKKINDA

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Milli savunma bakanlığı 13000 sözleşmeli erbaş alımı yapacak

Ptt, Posta ve Telgraf Teşkilatı kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Ptt; 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına posta, banka ve lojistik alanlarında hizmet sunan bir kurumdur. Ptt, 2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (Ptt AŞ) haline gelmiştir. Ptt Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlıdır. Ptt’nin bir üst kuruluşu “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı” dır. Genel müdürü “Osman Tural” dır. Ptt genel merkezi “Şehit Teğmen Kalmaz Caddesi No 2 Ulus/Ankara” adresinde bulunmaktadır.

Bir önceki içeriğimiz olanvakıfbank Müfettiş yardımcılığı Sınavı personel ilanı 2017 başlıklı güncel makalemizde vakıfbank 2017 sınavları, vakıfbank müfettiş yardımcılığı 2017 ve vakıfbank sınav ilanı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


“PTT 2017 yılında 2500 Personel alıyor PTT personel alım şartları” üzerine 1 yorum

  1. ilgili aramalar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir