Kapat

Organik yumurta satışı ve üretimi

Anasayfa
Girişimcilik Organik yumurta satışı ve üretimi
Organik yumurta satışı ve üretimi

Köy ürünlerine olan talep her geçen gün artmaktadır. Doğal hayatın içinden gelen ve tamamen olarak organik bir şekilde karşımıza çıkan ürünlerin sağlık açısından son derece faydalı olması günümüzde insanların bu tarz yiyeceklere akın etmesine neden olmaktadır. Sizlere bugün Organik yumurta satışı ve üretimi hakkında merak ettiğiniz detayları açıklamak istiyoruz.

Organik yumurta satışı ve üretimi hakkında bilmeniz gerekenler

Öncelikle bu iş alanda gitmek isteyen okuyucularımızın Tarım Bakanlığının belirlemiş olduğu şartları yerine getirmesi gerekmektedir.

Tarım Bakanlığı’nın organik yumurta üretiminde belirlediği şartlar;

  • Açık arazi üzerinde üretim yapacaksınız , 4 M2’ye 1 tavuk düşecek şekilde arazinizin bulunması gerekmektedir. Eğer üreteceğiniz çiftliğiniz kapalı alan içerisinde bulunuyorsa burada 1 M2’ye 6 tavuk düşecek şekilde çiftliğinizin bulunması gerekmektedir.
  • Bir arada yaşayacak olan en fazla hayvan sayısı ise 3000 olarak belirlenmektedir.
  • Kümes içerisinde bulunması gereken bir diğer konuda 20 tavuğa bir yemlik düşecek olmasıdır.
  • Tavuklarınızı besleyeceğiniz alan içerisinde mutlaka gübre çukuru bulunmalıdır.
  • Ve tavuklarınızı beslediğiniz kümes içerisinde hijyenik olarak yem deposu ve yumurta binası bulunmalıdır.

Bu yukarıda belirttiğimiz şartların Tarım Bakanlığı tarafından belirlendiğini bu yüzden bu şartlar dışında herhangi bir şekilde sizlere Organik yumurta satışı ve üretimi konusunda sertifika verilmeyeceğini belirtmek istiyoruz.

Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan bu konuda bilgi alabilir ve merak ettiğiniz soruların cevaplarını yorum kısmından bizlere ulaştırma fırsatını yakalamış olursunuz.

Bir önceki içeriğimiz olan Mobilya Mağazası Açmak başlıklı güncel makalemizde Mobilya, mobilya mağazası açmak ve Mobilya sektörü hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Organik yumurta satışı ve üretimi” üzerine 1 yorum

  1. obur says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar