Kapat

Organik Ürünlerin Pazarlamasını Yapmak

Anasayfa
iş fikirleri Organik Ürünlerin Pazarlamasını Yapmak
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
Teşekkürler

Giderek tarım hayatının yok olması üzerine organik üretimde tehlikeye girmiştir. Uzun yıllara dayanan organik tarın ilk olarak 1985 yıllarında adını duyurmuştur. Ülke genelinde 160 ülke organik tarım üretimi yapmaktadır. Kuru üzüm, kuru kayısı ve kuru incir üzerine birçok ihracat yapılmıştır. Organik ürünlerin pazarlamasını yapmak bulunduğunuz konuma göre değişebilir.

Bu işten Nasıl Para Kazanılır?

Üretmiş olduğunuz organik tarım ürünlerini pazarlamanın belli başlı yolları mevcuttur. Büyük çaptaki marketlerle anlaşım sağlayarak ürünlerinizi pazarlayabilir, kendi çabanızla Pazar vasıtası ile tüketiciye sunabilir ya da internet üzerinden gerekli yasal izinleri aldıktan sonra bu yolla da satış sağlayabilirsiniz.organik-urunlerin-pazarlamasini-yapmak-1024x660 Organik Ürünlerin Pazarlamasını Yapmak

Bu İş İçin Gerekenler Nelerdir?

Organik tarımda temin edilen gübre, tohum ve diğer malzemeler ithal edilmesinden dolayı üreticiyi zorlamaktadır. Pazarlama aşamasında geniş çaplı bir araştırma yapmalısınız. Ürünlerinizin değerinde yerlere satmaya özen göstermelisiniz. Organik tarım üreticisinin azlığından dolayı ürünleriniz daha da pahalıya alınabilir. Üretime başlamadan önce ürünü satacak yeri bulmalısınız. Net bir yerle anlaşma sağlamadan üretime geçerseniz hasatınız elinizde kalabilir.

Bu içeriği hemen okumalısınız  Spor Salonu Açmayı Düşünenlere

Bu İş Karlı mıdır?

Organik tarım giderek yok olmaktadır. Ürünlerin birçoğunun dışarıdan ithal edilmesi organik tarım dışında normal üretimi de durdurmaktadır. Karlı bir yatırım için gelir gider orantısının ayarlanması gereklidir. Yurtdışı ile anlaşma sağlama şansınız var ise sizin için daha karlı bir yatırım olabilir. Fakat tarım sektörü emeğin karşılığının pek alınmadığı bir sektördür. Bu yüzden organik üretim için seçtiğiniz ürününde önemi büyüktür.

Bir önceki içeriğimiz olanOto yıkama dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Oto yıkama dükkanı açmak, Oto yıkama dükkanı açmak kaç para ve Oto yıkama dükkanı açmak ne kadar hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir