Organik köy ürünleri satmak

tarafından
458
Organik köy ürünleri satmak

Gıdalara katılan koruyucu maddeler insan sağlığını uzun sürede etkilediği konusunda hiç kimse itirazda bulunmayacaktır. Doğal olmayan ürünler insan sağlığını uzun sürede kalıcı hastalıklara doğru sürüklemektedir. Bilinçlenen toplum doğal (organik ) olarak yetişen ürünlere yönelmeye başladı.

Yöresel ürünler, çoğu zaman organik ve fabrikasyon ürünlerden daha lezzetlidir. Bunu fark eden tüketiciler hasret kaldıkları doğal ürünlere doğru yöneldiler. Bu noktada girişimciler organik köy ürünleri satışı yaparak oldukça iyi gelir elde edebilir.

Köyünüzde yetiştirdiğiniz ürünlerin satışını yaparak daha çok gelir elde etmek kim istemez ki? İnternet teknolojisinin gelişme göstermesi ile birlikte günümüzde birçok kişinin en çok tercih ettiği satış yöntemleri arasında Organik köy ürünleri satmak gelmektedir.

İnternet Üzerinde organik ürün satışı

Organik ürünleri satmak için çok büyük sermayelere ihtiyaç yoktur. Bireysel satışa izin veren online siteler ( sahibinden,gg,N11 vb.) Facebook, instagram gibi sosyal medya kanalları ve İnternet forum sitelerinde ürünlerinin tanıtımı yapan kişiler ellerindeki stoku rahatlıkla eritebilir.

Tek ürün veya bir kaç ürünün listeli satışını yapacağınız bir web sayfası ile işinizi devam ettirebilirsiniz.  Örneğin Giresun yöresinde yaşıyorsanız, Mısır ekmeği, fındık, fındık içi gibi ürünlerin satışını rahatlıkla yapılabilir.

Organik köy ürünleri satmak için ne yapmalıyız?

Günümüzde birçok ürünün organik olmaması tüketicilerin organik ürünlere yönelmesine neden olmaktadır. Birçok hastalığın tetikleyicisi olan organik olmayan ürünler artık yerini organik olan ürünlere bırakmaya devam ediyor. Bu konuda sizlerde köyünüzde yetiştirdiğiniz ürünleri satmak için devletin sunduğu desteklerden alarak bu konuda kendi işinizi kurabilirsiniz. KOSGEB ve benzeri birçok kuruluşun sizlere sunmuş olduğu destekleri alarak isterseniz ürünlerinizi internet üzerinden müşterilerinize ulaştırabilirsiniz, isterseniz de bir işletme açarak buradan pazarlayabilirsiniz.

KOSGEB’in bu konuda sunmuş olduğu devlet desteğine başvuruda bulunmak için yetiştirmek istediğiniz ürün hakkında gerekli olan ARGE’yi yapmanız gerekmektedir. Tamamen organik olması ve Tarım Bakanlığı’ndan bu ürün için bilgi almanız sizlere büyük kolaylıkları beraberinde getirecektir. Organik köy ürünleri satmak için internet sitesi üzerinden veya işletme açarak bu yola başvuru yapabilirsiniz.

Satmak istediğiniz organik ürünlerin özellikle kısa sürede müşteriye ulaşmasını istiyorsanız bu konuda öncelikli olarak işletmenize ait bir web sitenizin bulunması beraberinde sizlere büyük kolaylıklar getirecektir. Organik olarak yetiştirmek istediğiniz ürünün ne olduğu konusunda detaylı bir araştırma yapmanız işletmenizin daha çok gelir elde etmesine yardımcı olacaktır. Bu yüzden Organik köy ürünleri satmak için iyi bir araştırma yapmanız sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır.