Kapat

Organik köy ürünleri satmak

Anasayfa
iş fikirleri Organik köy ürünleri satmak
Organik köy ürünleri satmak
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
Teşekkürler

Köyünüzde yetiştirdiğiniz ürünlerin satışını yaparak daha çok gelir elde etmek kim istemez ki? İnternet teknolojisinin gelişme göstermesi ile birlikte günümüzde birçok kişinin en çok tercih ettiği satış yöntemleri arasında Organik köy ürünleri satmak gelmektedir.

Organik köy ürünleri satmak için ne yapmalıyız?

Günümüzde birçok ürünün organik olmaması tüketicilerin organik ürünlere yönelmesine neden olmaktadır. Birçok hastalığın tetikleyicisi olan organik olmayan ürünler artık yerini organik olan ürünlere bırakmaya devam ediyor. Bu konuda sizlerde köyünüzde yetiştirdiğiniz ürünleri satmak için devletin sunduğu desteklerden alarak bu konuda kendi işinizi kurabilirsiniz. KOSGEB ve benzeri birçok kuruluşun sizlere sunmuş olduğu destekleri alarak isterseniz ürünlerinizi internet üzerinden müşterilerinize ulaştırabilirsiniz, isterseniz de bir işletme açarak buradan pazarlayabilirsiniz.

KOSGEB’in bu konuda sunmuş olduğu devlet desteğine başvuruda bulunmak için yetiştirmek istediğiniz ürün hakkında gerekli olan ARGE’yi yapmanız gerekmektedir. Tamamen organik olması ve Tarım Bakanlığı’ndan bu ürün için bilgi almanız sizlere büyük kolaylıkları beraberinde getirecektir. Organik köy ürünleri satmak için internet sitesi üzerinden veya işletme açarak bu yola başvuru yapabilirsiniz.

Bu içeriği hemen okumalısınız  Kurban Bayramı için yapılacak iş fikirleri

Satmak istediğiniz organik ürünlerin özellikle kısa sürede müşteriye ulaşmasını istiyorsanız bu konuda öncelikli olarak işletmenize ait bir web sitenizin bulunması beraberinde sizlere büyük kolaylıklar getirecektir. Organik olarak yetiştirmek istediğiniz ürünün ne olduğu konusunda detaylı bir araştırma yapmanız işletmenizin daha çok gelir elde etmesine yardımcı olacaktır. Bu yüzden Organik köy ürünleri satmak için iyi bir araştırma yapmanız sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır.

Bir önceki içeriğimiz olanÇiğ süt satışı yapmak - Süt satışı yapmak başlıklı güncel makalemizde Çiğ süt satışı yapmak - Süt satışı yapmak, çiğ süt satmak ve süt satışı yapmak hakkında genel bilgiler verilmektedir.


“Organik köy ürünleri satmak” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir