Kapat

Narenciyeci Dükkanı Açmak

Anasayfa
iş fikirleri Narenciyeci Dükkanı Açmak

Özellikle sabah saatlerinde narenciye dükkanlarının önünde oluşan uzun kuyruklar hepimizin dikkatini ekmiştir. Güne bir bardak portakal suyu ile başlayıp enerji depolamak isteyen kişilerin sayısı oldukça fazla. Elbette bu durum en çok narenciyeci dükkanı açmak isteyenlerin dikkatini cezbeder. Çünkü bu yoğunluğun ciddi bir karı da beraberinde getirdiği düşünülür. Ancak bu noktada açıklığa kavuşturulması gereken bir konu var ise o da riskli bir iş olduğudur. Çünkü narenciye sektörü genellikle kalburüstü olarak tabir edilen ve sağlık konusunda titiz olunan yerlerde sık tercih edilir.

Narenciye Dükkanı Açmadan Önce Dikkat

Eğer narenciye dükkanı açmak istiyorsanız birkaç konuda çok dikkatli olmalısınız. Onlardan ilki satılacak meyvelerin son derece taze olmasıdır. Çünkü hiç kimse bayat bir meyveyi yemek ya da suyunu içmek istemez. Yani tadı kadar görseli de son derece önemlidir. Bu nedenle satın alınacak portakal, mandalina, greyfurt, mango, ananas gibi meyveler kalitesi kanıtlamış doğal pazarlardan satın alınmalıdır. Tabi bu da belli bir bütçenin çok daha fazla üzerine çıkmanızı gerektirebilir. Bu nedenle bu işe atılmadan önce elinizde ne kadar çok sermaye olur ise o kadar batma riskiniz azalır.naranciyeci-dukkani-acmak Narenciyeci Dükkanı Açmak

Narenciye Dükkanı Açmak İçin Neler Gerekir?

Öncelikle görünür bir yerden dükkan açılmalıdır ki burası spor mekanlarına ve iş dünyasına ne kadar yakın ise o kadar iyidir. Çünkü sportif insanlar bu meyvelere ve sularına çok ilgilidir. Hatta işe giderken kahvaltının yanında bir bardak portakal suyu içmek isteyenlerin dükkanınızın önünde sıra oluşturmasını hemen gözlemleyebilirsiniz. Elbette bu insanların taleplerini bekletmeden cevaplamak da işin bekası açısından çok önemlidir. Bu nedenle portatif meyve suyu sıkacakları ve dijital tartılar son derece iş kurtarıcıdır. Aynı zamanda işletmenizin ismini ya da amblemini taşıyan boy boy bardaklar almanız profesyonellik adına ilk adımı attığınız anlamına gelir. Bu bardakları çok küçük tutarlarda toptancılardan temin etmeniz de mümkündür. Baskılama ve marka işi için ise yaklaşık 50 bin TL gözden çıkarılmalıdır.

Narenciye İşi Karlı mıdır?

Tabi bu işe atılmak isteyenlerin asıl kafasını kurcalayan soru kar marjıdır. İlk birkaç ay kar beklemek her işte olacağı gibi bu işte de yersizdir. Ancak iş kalitesine bağlı kalındığı takdirde çok iyi sonuçlar alınacağını da söylemek mümkün.

Bir önceki içeriğimiz olan Mobilya Mağazası Açmak başlıklı güncel makalemizde Mobilya, mobilya mağazası açmak ve Mobilya sektörü hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar