Kapat

Mobilya Mağazası Açmak

Anasayfa
iş fikirleri Mobilya Mağazası Açmak

Uzun yıllar dayanıklılığı olsa da gelişen moda sektörü ile mobilya sektörü de her geçen gün yenileniyor. Değişen evlerden dolayı kullandığımız mobilyalar da büyüyebiliyor ve ya küçülebiliyor. Bu durumda yeni mobilya alma ihtiyacı doğuyor. Satış adetleri bakımından günlük satış grafiği yüksek olmasa da, bu durum göz önünde bulundurularak fiyatları belirleniyor. Bu durumda mobilya mağazası açmak karlı bir ticaret olarak görülüyor.

Bu İşten Nasıl Para Kazanılır?

Mobilya sektörü günümüz koşullarındaki küçük evlere uyum sağlamak amacı ile çok fonksiyonlu kullanıma uygun portatif modellerle sürekli olarak yenileniyor. Bu yenilik arz talep ilişkisi içerisinde gerçekleştiği için ihtiyaçtan dolayı yenilendiği ortaya çıkıyor. Satış ayağı yavaş olan mobilya sektöründe bu durum göz önünde bulundurularak fiyat politikası hazırlanıyor. Kendi imalatına sahip olan mobilyacılar bu konuda büyük avantaj sahibi. Rakiplerine oranla daha fazla indirim yapabiliyor olmalarından dolayı para kazançları daha yüksek oluyor. Mobilya işinden para kazanmak için imalatçı olmakta fayda var.mobilya-magazasi-1024x568 Mobilya Mağazası Açmak

Bu İş İçin Gerekenler Nelerdir?

Bu iş için ilk gereklilik bir satış mağazasına sahip olmaktır. Oturum alanı gelişmiş olan semtlerin alışveriş caddelerinde bir mağazaya sahip olmak avantaj sağlayacaktır. Mobilyacılar sitesinde yer almak da ayrı bir avantajdır. Ancak tamamen ev mobilyaları üzerine bir mobilya mağazası açmak düşüncesinde olan işletmecinin oturum alanı gelişmiş olan bir semtte mağaza sahibi olması gerekmektedir.

Bu İş Karlı mıdır?

Mobilya fiyatları kalitesine ve markasına göre pahalı sayılabilir. Var olan bir markanın bayiliğini alarak bu işe başlamış olan bir mobilya mağazası, imalatı kendine ait olan diğer bir mobilya mağazasına oranla daha fazla karlıdır. Çünkü garantisi bakımından her zaman adı duyulmuş, bilindik ve güçlü markalar tercih edilir.

Mobilya mağazası açmak için Kosgeb den hibe kredi ve Sıfır faizli kredi desteği alabileceğiniz gibi. Türkiye geneli hizmet veren, Özel bankalar, katılım bankaları ve Kamu bankalarından kullanacağınız girişim kredileri ile işinizi kurabilir ve büyütebilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanDamacana su satış işi açmak başlıklı güncel makalemizde damacana bayiliği, damacana satış işi yapmak ve damacana satışı hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar