Kapat

Migros Uyum Marketi Satın alarak işi büyüttü

Anasayfa
Firma haberleri Migros Uyum Marketi Satın alarak işi büyüttü
migros uyum marketi satın aldı
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İstikrarlı büyüme hedefi olan migros, uyum market mağzalarının tamamını alarak, bu yönde ne kadar iddalı olduğunu gösterdi. Firma ayrıca makro market mağzaları içinden de 17 tanesini almak için ilk adımı attı.

Migros’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, şirket iddialı büyüme hedefi ve müşterilerine yakınlaşma stratejisi çerçevesinde, İstanbul’da 53, Tekirdağ’da 3 olmak üzere toplam 56 adet olan Uyum Market mağazalarının tamamını ve Antalya’da bulunan 17 adet Makro Market mağazasını devralmak için Makro Market ile anlaştı.

Toplam 105 milyon lira bedel karşılığında imzalanan anlaşma sonrası konkordato komiseri ve gerekiyorsa hakim onayıyla Rekabet Kurumu’na başvurulacak.

Karar sonrasında, 73 mağaza Migros Ticaret AŞ’ye devrolacak ve Migros’un yurt içindeki mağaza sayısı bin 946’ya yükselecek. 2017 yılında Kipa’yı da bünyesine katan Migros, büyüme hızına ivme kazandırmış, geçen yılı yüzde 38,7’lik büyüme ile tamamlamıştı.

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Migros 1500 Personelin Tazminatını ödemediği iddia ediliyor

Açıklamada görüşlerine yer verilen Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort, Türkiye’de perakende sektörünün gelişimi için sürdürülebilir büyüme anlayışıyla yatırımlara devam ettiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu sürecin doğal bir sonucu olarak 2017 yılında bünyemize kattığımız Kipa mağazaları dahil toplam 355 mağazayı portföyümüze ekledik. Kendi büyüme gücümüz ve yarattığımız verimlilikle yeni bir devralma daha gerçekleştiriyoruz. Türkiye’deki tüm Uyum Market mağazaları ve bazı Makro Market mağazaları olmak üzere Makro Market AŞ’ye ait Türkiye çapındaki 73 mağazayı devralma yolunda bugün ilk adımı attık.

20 yıl önce faaliyetlerine başlayan Uyum Market bugün pazarın önemli oyuncuları arasında. Sektörde bizi ayrıştıran en önemli güçlerimizin başında verimli operasyon yönetim yetkinliğimiz geliyor. Bu anlaşma ile devralacağımız 73 mağazayı dijital mağazacılık ve verimlilik araçlarımızla donatacağız. İzin süreçlerinin tamamlanması sonrasında, perakendedeki deneyimimizle bu mağazalardaki yeni müşterilerimize de Migros kalitesinde hizmet sunacağız. Bu yıl içerisinde 81 ilde iki bini aşkın noktadan müşterilerimize ulaşacağız.”

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Plastik poşet satışı azalacak

Bir önceki içeriğimiz olanDiyet Ürünleri Üzerine Dükkan açmak başlıklı güncel makalemizde Diyet ürünleri satmak ve sağlıklı yaşam ürünleri satışı hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir