Kapat

Migros 1500 Personelin Tazminatını ödemediği iddia ediliyor

Anasayfa
Firma haberleri Migros 1500 Personelin Tazminatını ödemediği iddia ediliyor
uyum market tazminat

Migros 1500 Personelin Tazminatını ödemediği iddia ediliyor

Geçtiğimiz mart ayında migros’un Makro ve uyum marketi satın aldığını sitemizde bildirmiştik. Migros Bu marketlerde çalışan işçileri çıkardı ve tazminat vermemek için 40 takla attığı ortaya çıktı.

Türkiye’nin en eski süper market zincirlerinden migros 56 uyum market, 17 Makro marketi satın aldı. Burada çalışmakta olan işçileri çıkaran Migros bu çalışanlara tazminatların verilmediği iddia ediliyor. Haklarını almak için dün eylem yapan çalışan sayısı yaklaşık 1500 kişi. Bu çalışanlar içinde 18 yıldır firmada çalışan da var 1 yıldır çalışan da var. Tazminatlarını alamayan çalışanlar, elleri kolları bağlı oturmaktansa migros mağazası önünde eylem yaptılar.

Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Migros’un satın aldığı Uyum-Makro Market işçilerinin ödenmeyen kıdem tazminatlarından yasalara  göre Makro Market ile birlikte sorumlu olduğunu vurguladı. Migros’un Tazminatı ödemediği gibi bu konuda herhangi ödeme planlarının olmadığını da söyleyen küçükosmanoğlu Çalışanların sahipsiz olmadığını, İstanbul -Ankara-İzmir gibi yerlerde migros mağazaları önlerinde eylemlere devam edileceğini bildirdi.

İşçi Alacakları Devlet alacaklarından dahi öncelikli

Yaklaşık 1500 çalışana tazminatlarını verilmemesi hukuken suç olabilir. Çünkü personel ve işçi alacakları devlet alacaklarından dahi öncelikli geliyor. Çalışanlara tazminatlar ile alakalı açıklama yapamayan Migros Bu konu hakkında Yetkili bir kişinin olmadığını açıklama yapamayacaklarını bildirdi.

Tazminatları vermemeye çalışan Migros, bu yönde kendini haklı çıkaracak hukuki yönlerinin olduğunu düşünmese bu kadar süre içinde ödeme yapardı, ilerleyen günlerde konu daha netlik kazanacak sizlere sitemizden konu hakkında bilgilen sunmaya çalışacağız.

Bir önceki içeriğimiz olanasgari ücretten 400 Personel çalıştıran Genç girişimci Nusret başlıklı güncel makalemizde nusret başarı hikayesi, Nusret girişimci ve Nusret gökçe hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar