Mantıcı açmak- Mantı dükkanı açmak

Ev hanımlarının günlük hayatta sık sık yaptığı ev yemeklerinden olan mantı eminim ki birçok insanın damak tadına hitap etmektedir. Özellikle günümüzde dışarıda tüketilen yemeklerin aksine ev yemeklerine olan talebin giderek artması Mantıcı açmak- Mantı dükkanı açmak kelimesinin sık sık karşımıza çıkmasına neden olmaktadır. Bugün sizler için mantıcı açmak hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulmanıza yardımcı olacağız.

Mantıcı açmak- Mantı dükkanı açmak için gerekenler

Öncelikle iyi bir alan araştırması yapmanız gerekmektedir. Günümüzde giderek yaygın hale gelen mantı evlerinin konumlarını ve müşteri potansiyellerini detaylı bir şekilde inceledikten sonra sizlerde işletmenizi nereye açacağına dair kesin bir kanıya varabilirsiniz. Tabi işletmeyi açmadan önce dükkanınızda çalıştıracağınız kişilerin seçilmesine de özen göstermeniz gerekmektedir. Özellikle burada ev hanımlarının son derece başarılı mantı yaptığını düşünürsek evde veya dükkanınızda mantı yaptırmak işletmeniz açısından son derece önemlidir.

Çalışacak olan personelleri belirledikten sonra işletmenizin yerini doğru tespit ederek işletmenizi açabilirsiniz. Tabi burada ilk başta dediğimiz gibi müşteri potansiyelini belirlemek son derece önemlidir. İşlek bir cadde üzerinde bir dükkan bularak ciddi bir gelir kapısı elde etme şansını yakalamış olacaksınız.

Dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de hijyen olmalıdır. Ev yemekleri yapan dükkanların müşterilerinin en çok önem verdiği konuların başında gelen hijyen konusuna dikkat ederek çok fazla müşteri potansiyelinizin olmasını da sağlamış olursunuz.

Bir önceki içeriğimiz olan Damla su bayilik şartları Nasıl başvuru yapılır? başlıklı güncel makalemizde damla su bayiliği, damla su bayilik ve damla su bayilik şartları hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Murat Zorubaşaran

özellikle Yatırım danışmanılığı hususunda bilgi sahibi, yatırım uzmanı..

1 Response

 1. Mantı evi dedi ki:

  Mantı evi açmak için bir ara gerçekten ciddi düşüncelere girmiştik fakat imkanımız olmadı.
  mantı dükkanı dekorasyonu çok önemlidir, iyi dekore edilmiş bir mantıcı daima iyi müşteriler çeker.
  mantı dükkanı isimleri standart ablanın yeri gibi isimleri olacağına daha dikkat çeken isimler olsa daha iyi olur.
  mantı evi açmak için gerekli malzemeler nelerdir?
  mantı evi dekorasyonu bence en önemli şeylerin başında.
  mantı evinin yanında ; gözleme dükkanı malzemeleri olsa olur mu?
  mantı evi bayilik alma şansı olur mu? bu konular hakkında bilgi verirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir