Kapat

Mağaza açmak için altın kurallar

Anasayfa
Girişimcilik Mağaza açmak için altın kurallar

Belki de hayatınız kararı olacak mağaza açmak Tüm birikiminizi bir cepte toplayıp, hızlıca işe girişmek istiyorsunuz. Mağaza açmaya karar vermeden önce iyi fikir  ziyaret edilmeli. Vereceğimiz Altın kurallar sayesinde ufkunuz açılabilir, alacağınız bilgiler sayesinde belkide sizin için ciddi zararlardan kurtulacaksınız.

Mağaza açarken acele etmeyin!

Mağaza açma aşamasına geldiyseniz, çoktan hangi iş fikri üzerinde çalışacağınıza karar vermiş olmanız gerekiyor, Bu aşamada bir an önce işe başlayıp mağazayı işletmek istiyorsunuz, Fakat bu tarz işlerde acele etmeyin, gerek yer seçimi olsun gerekse mağaza konumu olsun yapacağınız bir yanlış ile işletmenizin devamlılığını zor duruma düşürebilirsiniz. Mağaza açarken, açacağınız iş ile alakalı çevrede açılacak, kapanacak yerlere dikkat etmeli gelecekte insan hareketliliğine etki edecek ciddi değişikler yapacak her türlü fonksiyon araştırılmalı.

Dükkan yeri seçerken kira gideri önemli

kira gideri, bir işletme için en büyük masraf gibi gözükse de özellikle giyim mağazası gibi teşiri çok önemli mağazaların yerlerini seçerken, kira giderini ikinci planda tutmanızda yarar var. Ana cadde üzerinde açacağınız bir mağazaya günlük 150 kişi girerken hemen caddenin yanındaki bir sokağa 5 müşteri girebilir. Baktığınız zaman kiranın yarısı kadar tasarruf edeyim derken günlük potansiyel 145 müşteriye kayıp etmiş olabilirsiniz. Bu sebeple mağaza için kiralık bir yer tutacaksınız bütçenize göre olmak koşulu ile bir tık yukarıda olsun tutacağınız dükkan, ama cadde üzerinde olsun.

Bazı caddeler işlek gibi gözükür, fakat esnaf iş yapamaz

özellikle büyük şehirlerde bazı caddeler kira tutarı olarak, yüksek bedelli olur. Araç trafiği de fazla olur.. hatta çok yakının da büyük Alışveriş merkezleri dahi olabilir. İlk bakışta iş yapma potansiyeli yüksek gibi gözükebilir. hemen karar vermeden önce. 1 hafta tutmak istediğiniz dükkanın önünden geçenleri sayın, kaç müşteri mağazalara giriyor. Kaç tanesi alışveriş yaparak çıktı.. bu küçük ayrıntının analizini yapın.  Belki de dükkana yapacağınız yüz binlerce liradan ve bir sürü emek ve zamandan sizi koruyacak yöntemdir.

mağaza açmak için ipucu!

Sanki 6 ay hiç iş yapamayacak gibi hazırlanınde

yapacağınız iş ne olursa olsun, hangi mağazayı açarsanız açın.. sıfırdan kurulan bir işletme olduğunuz için, büyük ihtimalle ilk aylar iş yapamayacak yada müşteriyi alıştırmak için ciddi kar marjından feragat edeceksiniz. o yüzden Ticaretle uğraşan kişilerin de dediği gibi  Sanki 6 ay hiç iş yapamayacak gibi gerek ekonomik gerekse zihinsel olarak kendinizi ayarlayın.

Bir önceki içeriğimiz olanWaffle dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Waffle dükkanı açma maliyeti, Waffle dükkanı açmak ve Waffle dükkanı açmak avm hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Mağaza açmak için altın kurallar” üzerine 1 yorum

  1. KumpirBey says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar