Kuru temizleme dükkanı açmak

tarafından
275
Kuru temizleme dükkanı açmak

Kuru Temizleme özellikle AVM’lerde çok sık gözümüze çarpan sektör arasında ilk sırada gelmektedir. AVM’leri gezdiğimiz sırada mutlaka birçok kişinin buraya işi düşmüştür. Ciddi anlamda getirisi olan ancak son derece zahmetli işler arasında yer alan kuru temizleme dükkanı açmak için nelere dikkat etmelisiniz, neler yapmalısınız? sizlere bu konuda merak ettiğiniz detayları açıklamak istiyoruz.

Kuru temizleme dükkanı açmak için yapmanız gerekenler

Getirisi çok fazla olan ancak oldukça dikkat edilmesi gereken iş sektörleri arasında gelen kuru temizleme sektöründe işletme açmak için mutlaka önceden sıkı bir alan araştırması yapmanız gerekmektedir. Özellikle açacağınız dükkanda yer alacak olan makineleri, açmak istediğiniz bölgeyi iyi bir araştırma yapmadan bu işe girmeye çalışmayınız.

Sonra sermaye konusunda ihtiyacınız olacak olan maksimum paranın hesaplarını en ince detayına kadar hesaplayınız. Burada maksimum olarak belirtmemizin nedeni sonrasında karşınıza çıkacak olan sorunları kolay yoldan çözmektir. Çünkü yeni açılacak olan bir işletmede ilk zamanlarda maddiyat son derece önemlidir. Bu yüzden yaşayacağınız en ufak bir sorun karşısında elinizin nakit olarak güçlü olması bu sektörde ayakta kalmanıza yardımcı olacaktır.

Sonra kuru temizleme dükkanınızı açacağınız iş yerinizin alan araştırmasını detaylı bir şekilde yapın. Bu araştırmayı yaparken mutlaka bulunduğunuz yerin çok işlek olduğuna ve insanların araçları ile ulaşması kolay bir yer olduğuna dikkat edin. Çünkü günümüzde kuru temizleme tercih eden birçok kişinin eşyalarını ve benzeri şeyleri kuru temizleme dükkanına getirirken araçları ile getirdiğini unutmayınız. Bu yüzden AVM tarzın bir yerde eğer kuru temizleme dükkanı açma fırsatınız varsa tercihinizi bu yönde kullanmaya özen gösteriniz.

Kuru temizleme Dükkanları KOSGEB’den destek alabilir

Bir çok sektörde olduğu gibi, kuru temizleme işi yapmak isteyenler kosgeb den hibe desteği ve sıfır faizli kredi desteğini rahatlıkla alabilir. Çok iyi hazırlanmış bir iş planı ile kosgeb’e başvuruda bulunabilirsiniz. Koseb destek ve kredileri ile alakalı genel ve detaylı bilgileri site içi arama yaparak rahatlıkla bulabilirsiniz.