Kapat

Kobilere KOSGEB’den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği

Anasayfa
KOSGEB Kobilere KOSGEB’den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği

Kobilere KOSGEB’den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği

KOSGEB kobilere destek olmaya devam ediyor, Ülkemiz ve Yakın coğrafyamızda yaşanan Son dönemdeki olaylar, Türkiye içi ve Yurt dışı kaynaklı olumsuz gelişmeler nedeniyle, Sıkıntı yaşayan kobilere yönelik olarak. Ekonomik hareketliliğin hızlandırılması amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması Planladığı açıklandı. Kosgeb veri tabanında güncel kaydı bulunan Bütün kobilerin başvuru yapabileceği destek ile 50 BİN TL Kredi faiz desteği vermeyi planlıyor. Ayrıca verilecek olan destekte 12 ay boyunca ödeme olmayacağı Toplam da ise 36 ayda geri ödemenin tamamlanacağı açıklandı.

KOSGEB Başkanı, “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” programından faydalanabilmenin ilk şartının ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini söyledi. Beyanameleri güncel olmayan işletmeler kredi faiz destekli krediden faydalanamayacaklar.
önemli açıklama Kosgeb başkanı Recep Biçer den geldi, programdan yararlanmak isteyen kobilerin ivedilik ile KOSGEB veri havuzuna Ücretsiz olarak kayıt yaptırmaları gerektiği konusunu vurguladı.
Recep biçerin açıklamaları şöyle;
“Başkan Recep Biçer, programdan yararlanmak isteyen bütün KOBİ’lerin bir an önce KOSGEB veri tabanına ücretsiz kayıt yaptırmaları gerektiğinin önemle altını çizdi.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Program kapsamında işletme başına sağlanacak kredi üst limitinin 50.000TL olacağını ve bankalar üzerinden kullandırılacak kredinin faiz oranının tamamının KOSGEB tarafından karşılanacağını belirterek, kredi vadesinin ise, ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 (otuzaltı) ay şeklinde faizsiz olacağını açıkladı.”

Türkiye çapında birçok kobiye destek olan kuruluş, zor günler yaşayan ülkemiz Kobilerine verdiği bu destekten ötürü iyi fikir ailesi olarak teşekkür ederiz.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Kobilere KOSGEB’den 50 Bin liraya Kadar işletme sermayesi için Kredi desteği” üzerine 1 yorum

  1. Kerem says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar