Kapat

KOBİLER SIFIR FAİZLİ KREDİLERİ ALMAYA BAŞLADI

Anasayfa
KOSGEB KOBİLER SIFIR FAİZLİ KREDİLERİ ALMAYA BAŞLADI
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
Teşekkürler

Sıkıntılı günlerde, kobilere desteği eksik etmeyen kosgeb, sıfır faiz ile bankalar vasıtası ile dağıtmayı planlayan kogeb kredilerini dağıtmaya başladı.

2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği kapsamında, KOBİ’lerin kredi kullandırım işlemleri başladı.
KOSGEB’te 2017 Yılı KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği değerlendirme toplantısı yapıldı.

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, KOSGEB Başkanı Recep Biçer, KOSGEB Başkan Yardımcısı Süleyman İslamoğlu ve bütün KOSGEB il müdürlerinin katılımı ile Ankara’da gerçekleşen toplantıda, Kredi Faiz Desteği’ne ilişkin süreçler değerlendirildi.

Toplantıda, işletmelerin kredi kullanımı esnasında meydana gelebilecek olası sorunlar görüşülerek, bu sorunların çözümüne ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

11 Mart 2017 tarihi itibariyle, kredi başvurusu yapan 460 bin 167 iştmeden 285 bin 366’sı işletme başvuru sürecini başlattı. 68 bin 684 işletme de bankalardan ön onay alarak, kayıt ve beyanname onay sürecini tamamladı.

Bu içeriği hemen okumalısınız  Firmayı Kapatırsam Kosgeb Parayı Geri alır mı?

15 bin 549 işletme KOSGEB Müdürlüğü onayı aldı, 10 bin 216 işletmenin ise onayları tamamlandı ve bankalardan kullandırım bekliyorlar.

İşletmlerin, bankalardan kredi kullandırım işlemleri başlamış olup, sürecin 28 Nisan 2017 tarihine kadar tamamlanması planlanıyor.

Bir önceki içeriğimiz olanKOSGEB işletme faizi desteği Birçok esnaf Bankalardan geri çevriliyor başlıklı güncel makalemizde kosgeb işletme faizi hibe desteği, Kosgeb kredi bankalar ve Kosgeb kredileri hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir