Kapat

Keskinoğlu Batıyor mu?

Anasayfa
Firma haberleri Keskinoğlu Batıyor mu?
Keskinoğlu Batıyor mu?

Türkiye’nin en büyük tavuk,yumurta kısacası şarküteri firmaları içinde olan Keskinoğlu iflas açıklaması yapmamak için zaman istedi. Ülkeninde ki küçük esnaftan tutun Tüm işletmeler 2018 yılı içinde ciddi zararlar aldı, Keskin oğlu gibi büyük bir firmada iflasın eşiğine geldi diyebiliriz.

Ekonomik ve üstüne eklenen seçimlerin de etkisi ile büyük bir krizin eşiğinde olan piyasa son demlerini oynuyor diyebiliriz. Ülkedeki en büyük sorun belirsizliklerin oluşması. Hele ki küçük esnaf yaptığı açıklamalara göre, zaten var olan durgunluklara, dolar dalgalanması, ramazan ayı, seçimler hepsi birden gelince ciddi bir durgunlukla geçen siftahsız günler oluştur.

Keskinoğlu et ve tavukçuluk da geçtiğimiz günlerde iflas açıklamak yerine erteleme istedi. Dolar kuru dolayısı ile ürünlerin maliyetinin artması, pazar fiyatlarının düşmesi nedeni ile borçlarını ödeyemez duruma gelen firma.. İflas etmek yerine iflas ertelemesi istedi.. Sadece binlerce kişiye ekmek vermeyen keskinoğlu bu sektördeki en eski firmalar içinde.

Konkordato Nedir?

Nakit sıkışıklığı nedeni ile konkordato isteyen firma, iflastan önceki son aşamada olduğu söyleniyor. peki konkordato nedir? bir borçlunun ticari durumunun sarsılmış olmasıyla alacaklıların, alacaklarını belli bir plana göre almaları konusunda kendi aralarında vardıkları ve mahkemece onaylanan anlaşma. Bilindiği üzere firmalar iflas veya iflas erteleme işini OHAL nedeni ile isteyemiyor. Batma aşamasına gelen firmalar iflas isteme yerine konkordato istiyor.

Umarız firma eski günlerine kavuşur ve herhangi sorun olmadan ticari faaliyetine devam eder.

Bir önceki içeriğimiz olanasgari ücretten 400 Personel çalıştıran Genç girişimci Nusret başlıklı güncel makalemizde nusret başarı hikayesi, Nusret girişimci ve Nusret gökçe hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Keskinoğlu Batıyor mu?” üzerine 2 yorum

  1. Gürcan Güler says:
    • avatar İYİ FİKİR says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar