Kapat

İstanbul’da yatırım yapmak için nedenler

Anasayfa
Girişimcilik İstanbul’da yatırım yapmak için nedenler
İstanbul'da yatırım yapmak için nedenler

İstanbul’a yatırım yapmak için neden arayanlara bu yazımızda gerekli olan bilgilendirmeleri yapmak istiyoruz.

Öncelikle Türkiye’nin başkenti ne kadar Ankara gibi görünse de , İstanbul’un da ticaretin başkenti olduğu gerçeği görmezden gelemezsiniz. Son yıllarda her geçen gün gelişme gösteren kentlerin başında gelen İstanbul’a yatırım yaparak paranızın daha da kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Hemen hemen alanda ülkemizin en gelişmiş ili olan İstanbul’da yapacağınız yatırımların ileriye dönük olarak ciddi bir kazanç kapısı olacağını bilmeyen yoktur. Bugün İstanbul ilimize yapılan her yatırımın girişimcilere her alanda kazandırdığını görüyoruz. Bu yüzden İstanbul’a yatırım yapmanın nedenleri arasında ilk sırada nüfusun kalabalık olmasını belirtebiliriz. 15 Milyona yaklaşan nüfusu ile birçok Avrupa devletinden büyük hale gelen İstanbul bu yüzden en kritik noktaların başında gelmektedir.

İstanbul E-ticaretin başkenti

Ülkemizin en kalabalık ili olan ve bünyesinde barındırdığı 15 Milyon insan ile ticaret hacminin en geniş olduğu il olan İstanbul’da yapılacak olan doğru yatırımlar girişimcilerin ciddi anlamda kazanç sağlamasına neden olmaktadır. En kalabalık nüfusa sahip olmasının yanı sıra en hızlı internete sahip olma özelliğini de bünyesinde barındıran İstanbul’da e-ticaret sistemi ile yatırımlarınızı değerlendirme fırsatını yakalayabilirsiniz. Bu yüzden yapacağınız yatırımları mutlaka ama mutlaka e-ticaret sistemi ile zenginleştirmeniz sizlere büyük bir fırsatı beraberinde getirecektir.

Yatırımcıların İstanbul’u seçmesinde ki ana nedenler nelerdir?

Yatırım şirketlerinin büyük bir çoğunluğunun İstanbul’da bulunması bu kenti bir cazibe merkezi haline getirmektedir. Melek yatırımcı olarak adlandırılan kişilerin de İstanbul’da olması İstanbul’a yatırım yapılmasını etkili kılan unsurların başında gelmektedir. Son derece önemli jeopolitik konumu ve Avrupa pazarına da yakın olması İstanbul’u yatırım için en doğru yerler arasında göstermektedir. Pazarlama olanakları, Lojistik olanakları ve ürün tedarik olanakları gibi birçok alanında bu ilimiz sınırları içerisinde son derece rahat olması kentin bir cazibe merkezi haline gelmesini sağlamaktadır.

Aynı zamanda kent içerisinde bulunan firmaların amiral gemi firmalar olması ve network ağının çok geniş olması İstanbul’a yapılacak olan yatırımların oldukça artmasını sağlamaktadır. Günümüzde melek yatırımcı olarak adlandırılan firmaların özellikle İstanbul’u tercih etmelerin de en önemli nedenler arasında lojistik hizmetinin olduğunu belirtmek istiyoruz. Girişimci olan kişilerin işlemlerinin daha hızlı ve kolay bir şekilde yürümesine imkan veren bu şehirde yapılacak olan yatırımlar ciddi anlamda sizlere kolaylıklar sağlayacaktır. Girişimcilerin ortaklaşa hareket ettiği birçok firmanın da merkezinin İstanbul pazarında olması bu kente olan rağbetin artmasına neden olmaktadır.

Teknolojinin ana başkenti olarak adlandırılan İstanbul’a yatırım yapılması için en önemli nedenlerden bir tanesi de teknolojik ağların son derece gelişmiş olmasıdır. Teknoloji şirketlerinin en fazla tercih ettiği şehirlerin başında gelen İstanbul’a yapılacak olan teknolojik yatırımlar diğer illere göre daha kısa sürede yatırımların olumlu sonuç vermesine imkan vermiş olacaktır.

Kargo ve hızlı teslimat ağı da İstanbul’a yapılacak olan yatırımlar arasında ilk sırada gelmektedir. Özellikle E-ticaret sistemin çok fazla geliştiği İstanbul’da aynı gün içerisinde yapılacak olan kargo işlemi yatırımcıların kısa süre içerisinde işlemlerini sonuçlandırmasına ve ücretlerini almasına yardımcı olmaktadır. Buda yapılan yatırımların kısa süre içerisinde olumlu olarak girişimcilere dönmesini sağlamaktadır. Bu yüzden İstanbul’a yapılacak olan doğru yatırımlar her zaman yatırımcının yüzünü güldürmeye yarayacaktır.

İstanbul‘da yapılacak olan yatırımlar için iş gücünün de çok fazla olması cazibe merkezileri haline gelmesine neden olmaktadır. Kısa süre içerisinde İstanbul’da yapılan etkinlikler sayesinde iş gücü ihtiyacınızı karşılayabilir ve bu sayede karşınıza çıkan yeni iş arkadaşları ile girişimlerinize devam edebilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanWaffle dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Waffle dükkanı açma maliyeti, Waffle dükkanı açmak ve Waffle dükkanı açmak avm hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“İstanbul’da yatırım yapmak için nedenler” üzerine 4 yorum

  1. avatar iyifikir says:
    • avatar yATIRIMCI says:
  2. usta says:
  3. Toplumsal_A says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar