Kapat

işletme yönetiminde Mentörlerden yardım alın

Anasayfa Girişimcilik işletme yönetiminde Mentörlerden yardım alın
mentörlük

işletmeyi yönetirken bazen sıkışıp kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Size destek olacak birilerini arayabilirsiniz. Özellikle orta ölçekli bir işletme yönetiyorsanız ve Zor zamanlardan geçiyorsanız işinde prof. bir Mentör yardımı alabilirsiniz. Mentörluk akıl hocalığı, danışmanlık, denetim sağlayan, ve koçluk içeren ortak bir terim olarak da düşünebilirsiniz.

Kitaplarda paylaşılmayan deneyim kazanın. Deneyim çok pahalı bir varlıktır ve  işletme başarısı için çok önemlidir. Kitaplardan kazanabileceğiniz bir kaç kişinin deneyimi hakkında sadece çok az şey var. Çoğu yazarın, kitaplarla ilgili her şeyi açığa çıkardığı rahat hissettirmediği, belirtilmemiş bir gerçektir. Bazı kişisel deneyimler paylaşılacak kadar samimi olabilir, ancak bununla nasıl başa çıktıklarını anlatarak tecrübesiz bir girişimcinin kariyerine yardımcı olabilir.

Mentörluk başkalarından deneyim kazanmanın garantili bir yolu.

Bir danışmanla başarılı olma ihtimaliniz daha yüksektir.

Araştırma ve araştırmalar, bir akıl hocalığının başarı için önemli olduğunu kanıtlamaktadır. 2013 yönetici koçluk araştırmasında, CEO’ların yüzde 80’i bir takım danışmanlık aldıklarını söyledi. Sage tarafından yapılan bir başka araştırmada, yeni başlayanların yüzde 93’ü danışmanlığın başarı için bir araç olduğunu itiraf ediyor. Hayatta ve işte başarı şansınız, doğru akıl hocası ile artırılabilir.

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Melek Yatırımcılar Hakkında

Akıl hocası  size güvence verir.

Araştırmalarla, kaliteli bir mentörluğun genç girişimcilere güçlü bir olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Sana pratik olarak rehberlik eden ve endişelerinizi sizinle paylaşan birine sahip olmak – ki sık sık korkularını yılların tecrübesiyle yatıştırmak – başarılı olman konusunda size güvende olmanızı sağlar. Girişimci olarak başarıya güven kendinden emin olmaktan geçer.  Telgraf raporunda yüksek bir öz güvenin, yetenek ve yeterlilikten daha çok kariyer başarısında önemli katkıda bulunduğu ortaya çıkmıştır.

Akıl hocaları zor zamanlarınızda size yardımcı olur

Zor zamanlarda, bir akıl hocası olması başınızı yüksek tutmanıza yardımcı olacaktır. Genç girişimciler, amaçlarını ve beklentilerini karşılayamadığı zaman depresyonla uğraşırlar. Depresyonun girişimcilere etkisi genellikle az raporlanmaktadır. Fakat akıl hocası olmayan girişimciler en çok darbe alıyor. Bir işletmeyle uğraşmanın en yüksek ve en düşük seviyesini deneyimlemiş bir danışman, işler yolunuza gitmeyi reddettiğinde size olumlu ve rahatlatıcı tavsiyeler vermek için mükemmel bir konumdadır. Ve yalnızca paylaşacakları doğru kelimeleri değil, başarıya giden yolda size yardımcı olacak fikirleri olacaktır.

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Balık ızgara dükkanı açmak gelir getirir mi?
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir önceki içeriğimiz olanBaba döner bayilik şartları başlıklı güncel makalemizde baba döner, baba döner bayiliği ve baba döner bayilik hakkında genel bilgiler verilmektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir