Kapat

İşiniz için Pazarlama stratejileri

Anasayfa
Girişimcilik İşiniz için Pazarlama stratejileri

İstenen kitlenize çınlayan bir pazarlama kampanyası geliştirmek ve sürdürmek çok zaman ve çaba gerektirir. Bununla birlikte, bir stratejik düşünür olarak, bir pazarlama kampanyasının geliştirilmesi daha da fazla dikkate alır. rekabet üstünlüğünü kazanmanın yollarını arıyoruz.  o halde yaratıcı enerjinizi ateşleyecek olan bir kaç  pazarlama stratejisini kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Müttefiklerle ortak olun.

Firmanıza dost müttefik firmalar ile özel kampanyalar düzenleyin. Örneğin bir alışveriş merkezinde satış yapıyorsanız x firmasından şu kadar bedel ile alışveriş yapan kişilere %10 indirim kullanıyoruz diyebilirsiniz. Müttefik firmanız belli bir satış yaparken sizde onun müşteri sirkülasyonundan faydalanıp satışlarınızı artırabilirsiniz. Bu örnekleri artırabilirsiniz.

Etkilenilen kişilerle işbirliği yapın.

Yeni bir kitle kazanmanın ve marka bilinirliğini artırmanın diğer bir yolu, endüstride ki en etkili kişilerle işbirliği yapmaktır. Ev geliştirme mağazası Lowe’nun en iyi tasarımcıları ve anne blog sahiplerinin Instagram hesabını bir kerede birkaç gün geçmesine izin verildi. ” Bu etkilenenlerin ilham verici içeriği paylaşmasına izin vererek, Lowe, yeni bir izleyici kitlesine girmeyi başardı.

Yine ülkemizde biz kendisini çok tasvip etmesek de youtuber Enes Batur bir çok oyun firmasının oyunlarını tanıtarak ciddi oynanma oranlarını yakaladı.

Yeni kanallar ve platformlarla denemeler yapın.

Markanızı tanıtmak için yeni kanallar ve platformlar denemekten çekinmeyin. “İçerik İçerik” Yöneticisi dergisinin editörü ve SoloPortfolio’nun sahibi olan Clare McDermott’un İçerik Pazarlama Enstitüsüne dikkat çektiği Four Seasons, Pinterest’te Pin.Pack.Go programını tanıttı. Bu müşterilerin bir Pinterest kurulu vasıtasıyla bir müşteri seyahat güzergahını birlikte eşleştirmesine olanak tanıyan sektörsel bir kampanyaydı.

Çalışanlarınıza dahil olun.

Çalışanlarınızın en büyük şampiyon ve marka savunucusu olmasına izin verin. Caterpillar’ın Itcampaign için Oluşturulan ile aynı şey oldu. Videolar, videoların arkadaşlarıyla ve ailenle paylaşılmasına neden olan markanın bağlılığına neden oldu.

Mevcut müşterileri unutmayın.

İşletmenizin büyümesini istiyorsanız yeni müşteriler edinmenin önemli olduğunu biliyorum. Ancak sahip olduğunuz müşterileri unutmayın. Belle Beth Cooper’ın Tampon Bloğu ile ilgili notlarında olduğu gibi “ters çevirmeli huni” yaklaşımını kullanabilirsiniz. Bu, müşterilerin kendilerini özel bir kulübün parçası gibi hissetmelerini, onlara ekstra şeyler vermelerini ve onları VIP gibi hissetmelerini sağlamayı içerebilir.

Müşterileri hedeflemek için büyük verileri kullanın.

Büyük veriler artık perakendecinin belirli müşterileri durdurmasına yardımcı oluyor. Red Roof Inn, zorlu seyahat edenlere mesaj göndermek için iptal edilen uçuş bilgilerini kullanır. Bir pizza zinciri, kötü hava koşulları veya elektrik kesintileri yaşayan müşterilere kupon göndermek için verileri kullanır. Kısacası, büyük veriler, satın alma eğilimlerini tahmin etmek için kullanılabilir. Bu bilgilerle, ürünlerinizi veya hizmetlerinizi aramadan önce tüketicilerle iletişime geçebilirsiniz.

Son düşünceler

Pazarlama çabalarıyla duvara çarpmak işinizi durdurabilir ve hayal kırıklığı düzeylerini artırabilir. Yaptığınız her şeyde stratejik düşünmeyi ve işinizle stratejik bir kültür inşa etmeniz gerekir. Hayatınızı pazarlamaya çekmek için hangi taktikleri kullanıyorsunuz? Yorum yapınız.

Bir önceki içeriğimiz olanGüncel etkili para biriktirme yolları başlıklı güncel makalemizde para biriktirme taktikleri, Para biriktirme yolları ve para biriktirmek hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“İşiniz için Pazarlama stratejileri” üzerine 2 yorum

  1. Rafet Güven says:
  2. adgagercom says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar