Halı Dükkanı açmak

tarafından
405
Halı Dükkanı açmak

Ciddi bir sermaye gerektiren iş sektörünün başında gelen Halı Dükkanı açmak için yapmanız gerekenleri ve izlemeniz gereken adımları buradan sizlere açıklamak istiyoruz. Son yıllarda çok fazla görmeye alıştığımız halı dükkanlarından bir tanesinin de sahibi siz olabilirsiniz. Halı Dükkanı açmak için nasıl bir yol haritası çizmelisiniz.

Halı Dükkanı açmak için nereden başlamalıyım?

Öncelikli olarak şunu belirtmek isteriz ki, halı dükkanı açmak için bu alanda daha önce tecrübenizin bulunması son derece önemlidir. Sadece halı dükkanı için değil her sektörde mutlaka bir bilgi sahibi olmanız işletmenizin devam etmesi açısından önemlidir. Bu yüzden bu sektörde daha önce çalışmış veya bu sektörün nasıl yürüdüğü konusunda net bir bilginiz varsa bu işe girmek için kolları sıvayabilirsiniz.

Sermaye konusunda ciddi bir yatırım isteyen halı sektörüne girmek için yeterli sermayeniz yoksa devletin sunduğu hibe kredi türlerinden veya 0 faizli kredi türlerine başvuru yaparak da bu konuda sermaye sorununu çözebilirsiniz. Sermayeyi bulduktan hemen sonra yapmanız gereken bir diğer konu da açacağınız dükkanın yerini iyi seçmektir. Son yıllarda açılan halı mağazalarını göz önüne aldığımız zaman araç trafiğinin çok yoğun olduğu bölgelerde bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Ancak bir ara cadde yerine daha işlek olan ve park sorunu bulunmayan bir mağaza açmanız sizlere bu konuda ciddi bir kolaylık sağlayacaktır. Bu detayları göz önünde bulundurarak Halı Dükkanı açmak için çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

Halı Dükkanlarında sermaye gerektirse de karlılık oranları çok yüksektir, bir çok halı satışında 1’e 1 kar marjı uygulanmaktadır. ayrıca KOSGEB halı dükkanı açmak için kredi ve hibe desteği de uygulamaktadır.