Kapat

Evde Sabun üretip Dünyaya pazarlıyor

Anasayfa
Başarı Hikayeleri Evde Sabun üretip Dünyaya pazarlıyor
evde sabun yapma

Şanlıurfa’da Yaşayan bir kimya öğretmenliği mezunu ev hanımı evde sabun yaparak para kazanıyor, hatta ihracat yapıyor. Evinin bir odasını hem laboratuvar hemde atölyeye çeviren Nur Akdağ bu sayede geçimini sağlıyor. Üstelik İnternet üzerinden Türkiye’nin her yerine satış yapıyor. Hatta Evde yaptığı sabunları Yurt dışına bile satıyor.

Organik ve doğal yollar ile sabun üretip kazanın Nur hanım Yaptığı işten çok memnun. Kimyasal kullanmayarak sabun üreten bu tarz ev hanımları sayesinde toplum bilinçlenmek ile kalmıyor. Sağlıklı ürünleri tüketmemize de neden oluyorlar. Nur hanım ve Onun gibi ekonomik ve sağlık yönünden faydalı ürünler sunan tüm herkese teşekkürlerimizi bu yazı vasıtası ile borç biliriz.

Evde Sabun üretip Dünyaya pazarlıyor

Nur Akdağ yaptığı ürünleri, İnternet üzerinden satış şekli şöyle; İnstagram ve facebook gibi sosyal medya üzerinden ürünlerinin resimlerini çekip pazarlıyor. Bazen ürünlerini daha fazla kişiye ulaştırmak için bu mecralardan küçük reklamlar vererek daha fazla kişiye ulaşıyor. Nur hanım haber 7 ye verdiği röportajda “Sabunlara karşı olan ilgim nedeniyle kimya okumaya karar verdim. Okuldan mezun olmadan öncede sabunla ilgili farklı çalışmalarda bulunmuştum. Bu işte büyük bir maddi finans gerektiği için zaman zaman ailem bu duruma isyan etti. Evlenince eşim bana destek çıktı.” dedi.

Sitemizde evde sabun yapma ile alakalı birden fazla kez yazımız bulunmaktadır. Bu yazıların linklerini aşağıda vermek istedik.

Yukarıdaki linklere tıklayarak sabun yapma ile alakalı yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Yazılar farklı yazarlarımız tarafından yazılıp, farklı bakış açıları ile incelenmiştir.

Nur Akdağ’ın hikayesine gelecek olursak; “Bir sabun formasyonu için 10 gün deney üzerinde çalıştığım oluyordu. Şimdi yapmış olduğum bu çalışmalar neticesinde 80 çeşit organik sabun elde ettik. Yeni nesil doğal sabunlarımıza yoğun ilgi ve talep var. Ben öğretmen olarak atandım ancak bu iş beni daha çok cezbettiği için öğretmenliği yapmayarak, kendi evimin bir odasını laboratuvara çevirdim. 

Kendi el emeğimle yapmış olduğum bu sabunları internet ortamında yurt içi ve yurt dışına pazarlıyorum. Bazen talep fazla gelince bu siparişleri yetiştirmek için evimin laboratuvarından günlerce çıkmıyorum. Büyük talep gören sabunların tanesini 15 ile 30 lirası arasında satıyorum. ” dedi.

otuzlu yaşlarda olanlar hatırlar. Eskiden köylerde sabun gibi küçük bir şeyi satın alan doğru düzgün kimse yoktu. Fabrikasyon sağlıksız sıvı sabunlar yerine köylü kadınları evlerinde zeytinyağları ile kendi sabunlarını evlerinde üretir. Harika sağlıklı sabunlar ortaya çıkardı. Son 10-15 yılda bu kültürümüzü kayıp ettik ve herkes hazır fabrikasyon ürünler alamaya başladı, üreten toplum olmaktan çıkıp tüketmeye meyilli bir toplum haline geldik. Kültürümüzü geri getirip kaybettiğimiz evde sabun üretme işine devam edelim. Şehirlerde bu imkanı olmayan kişilere Kendi ürettiğimiz sabunları Nur hanım gibi sunalım. Sabun deyip geçmeyelim bu şekilde Tüm ihtiyaçlarımızı evlerde üretilen sağlıklı ürünler ile giderebiliriz.

Sizlerde bu başarı hikayemizi örnek alarak, yapacağınız küçük hamleler ile hayatınıza renk katıp. El emeğiniz ile ekonominizi canlandırabilirsiniz. Belki çok büyük paralar kazanamazsınız fakat üretimin vermiş olduğu büyük hazzı elde edersiniz. kendi elleriniz ile üretimini yaptığınız o harika doğal sabunlar ile büyük mutluluk elde edebilirsiniz.

Ekonomik olarak aşırı baskılar altında kaldığımız şu günlerde. Bireylerin, Ailelerin ve Ülkemizin tek kurtuluşu Üretmekten geçer. Dışa bağımlı olmayan bir birey, aile ve Ülke olmak istiyorsak hep bir el ile üretmeliyiz.

 

Bir önceki içeriğimiz olan Nevzat Aydın 80 Bin USD Sermayeyi 589 Milyon USD yaptı başlıklı güncel makalemizde Nevzat Aydın, yemek sepeti değeri ve Yemek sepeti personele 27 milyon dolar hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar