Kapat

Ev Hanımları için Para kazandıracak işler

Anasayfa ek iş - Ek gelir Ev Hanımları için Para kazandıracak işler
ev hanımları ek gelir

Bu sayacağımız işler ev hanımları evlerinde az sermayeler koyarak veya hiç sermaye koymadan tamamen el emeği göz nuru koyarak yapıp para kazanabileceği işler olacak.  Ev hanımları ek gelir kazanmak veya bir süre çalışıp gelir elde etmek istiyorsa bu söyleyeceğimiz iş fikirlerini incelemelerinde fayda var.

Merdiven Temizleme işi yapmak

merdiven-temizleme-işi Ev Hanımları için Para kazandıracak işler

ev hanımları merdiven temizlemek

Merdiven temizleme deyip geçmeyin, bu işe ciddi zaman ayırırsanız zamanla ek iş olarak baktığınız bu iş sayesinde evin ana gelir kaynağı olan işinizden bile fazla para kazanabilirsiniz. Merdiven temizleme işi enerji isteyen bir iştir fakat geliri maaşlı işlerden bile daha iyi diyebiliriz. şöyle kısaca hesaplayalım.  10 Daireli bir apartmanın merdivenlerini temizlediğinizi düşünelim. 2018 Şartlarında minimum merdiven temizleme ücreti 20Tl apartman başı 200TL Sadece 1 Merdiven temizleyerek kazanabilirsiniz. 1 apartmanın temizleme işi haftalık toplamda 2 saat almaktadır. Normal bir personel minimum haftalık 45 saat çalışıyor, Siz daha az çalışıp haftalık 30 saat çalışın. 15 apartman yapar apartman başı ortalama 200TL alan bir merdiven temizleyicisi aylık 3000TL gelir elde eder ki gördüğünüz gibi haftalık sadece 30 saat çalışma süresi dedik oda normal bir part time çalışanın çalışma saati kadar.

Bu da ilginizi çekebilir  İnternetten Para kazanmanın yolları

Çocuk bakıcılığı yapmak

ev hanımları bu işi yapacaksa kesinlikle çocukları seviyor olmalı ve eğer kendi çocukları varsa bakımını yaptığı çocukları emanet olarak görüp, gerçekten ona kendi çocuklarından bile daha iyi bakmayı göze alıyorsa bu işi yapmasını tavsiye ederiz. Bakılacak çocuk kendi evinizde olabileceği gibi bakımını üstlendiğiniz çocuğun evinde de olabilir. Ülkemizde çocuk bakıcılığı genelde yabancı uyruklu bayanlara teslim edilmiş fakat bir çok aile çocuk bakıcılığı hassas bir iş olduğundan Türkiye vatandaşı olan kişilere güvenerek bu işi vermektedir. 2018 şartlarında çocuk bakıcılığı yapan kişiler vasıflarına göre aldığı ücret değiştiği gibi 1200TL ile 5000Tl arasında bir maaş ile çalışmaktadır. Asgari ücret bile 1600 nasıl 1200 civarı dersiniz diyebilirsiniz. Fakat bu işler genellikle sigortasız ve asgari ücretin altında yapılmaktadır.

Evcil hayvan bakıcılığı yapmak

evcil-hayvan-bakıcılğı Ev Hanımları için Para kazandıracak işler

ek gelir için evde online ders vermek

Küçük arkadaşlara bazen bir iş seyhati bazen de ani olması gereken bir yolculuk için birilerine baktırmak zorunda kalınabiliyor. Sizde Hayvanlara geçici süreler ile bakmaya ne dersiniz? Hayvan besleme işinden anlıyor ve onları seviyorsanız bu işi yapmanızda hiç bir engel yok evinizin bir odasını onlara ayırabilirsiniz. Hiç de azımsanmayacak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir  Balık ızgara dükkanı açmak gelir getirir mi?

Online ders vermek

online-ders-vermek Ev Hanımları için Para kazandıracak işler

online ders vermek ek iş

Eğer Tahsiliniz var ve İnternet üzerinden bilginizi dağıtarak kazanmak istiyorsanız. Size en iyi yöntemi söyleyelim. Özellikle ingilizce ve Matematik dersleri verebiliyorsanız. Online olarak verilen bu derslerden güzel paralar kazanabilirsiniz. Online derslerin ortalama saatlik ücreti 50TL dir.

ev hanımlarının evde Çalışarak kazanabileceği, gerçekten para kazanabileceği diğer iş seçenekleri

  • Evde nikah şekeri yapıp satmak
  • Evde kurabiye yaparak para kazanmak
  • evde sabun yapıp satmak
  • evde reçel yapıp satmak
  • Blog yazarlığı yapmak
  • Yemek yapıp satmak
  • Makale yazarlığı yapmak
  • çiçek paketleme işi yapıp satmak gibi binlerce iş fikri ile evde iş yaparak para kazanabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanBaba döner bayilik şartları başlıklı güncel makalemizde baba döner, baba döner bayiliği ve baba döner bayilik hakkında genel bilgiler verilmektedir.

0 0 0 0 0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir