Kapat

Ev Hanımları için Para kazandıracak işler

Anasayfa
ek iş - Ek gelir Ev Hanımları için Para kazandıracak işler
ev hanımları ek gelir

Bu sayacağımız işler ev hanımları evlerinde az sermayeler koyarak veya hiç sermaye koymadan tamamen el emeği göz nuru koyarak yapıp para kazanabileceği işler olacak.  Ev hanımları ek gelir kazanmak veya bir süre çalışıp gelir elde etmek istiyorsa bu söyleyeceğimiz iş fikirlerini incelemelerinde fayda var.

Ev hanımları için yazdığımız bu ek iş modelleri gerçek hayatta yapılıp para kazandıran işlerdir. Yalan yanlış bilgiler ile sizi yönlendirmeye çalışan kişilere inanmayınız. Emek göstererek kazanmak isteyen kişiler her zaman gelir elde edecektir. Unutmayınız  ” Bedava peynir fare kapanında oluriyi fikir olarak daima doğru ve gerçekten gelir elde edilebilecek yöntemlerden bahsetmeye devam edeceğiz.

Merdiven Temizleme işi yapmak

merdiven-temizleme-işi Ev Hanımları için Para kazandıracak işler

ev hanımları merdiven temizlemek

Merdiven temizleme deyip geçmeyin, bu işe ciddi zaman ayırırsanız zamanla ek iş olarak baktığınız bu iş sayesinde evin ana gelir kaynağı olan işinizden bile fazla para kazanabilirsiniz. Merdiven temizleme işi enerji isteyen bir iştir fakat geliri maaşlı işlerden bile daha iyi diyebiliriz. şöyle kısaca hesaplayalım.  10 Daireli bir apartmanın merdivenlerini temizlediğinizi düşünelim. 2018 Şartlarında minimum merdiven temizleme ücreti 20Tl apartman başı 200TL Sadece 1 Merdiven temizleyerek kazanabilirsiniz. 1 apartmanın temizleme işi haftalık toplamda 2 saat almaktadır. Normal bir personel minimum haftalık 45 saat çalışıyor, Siz daha az çalışıp haftalık 30 saat çalışın. 15 apartman yapar apartman başı ortalama 200TL alan bir merdiven temizleyicisi aylık 3000TL gelir elde eder ki gördüğünüz gibi haftalık sadece 30 saat çalışma süresi dedik oda normal bir part time çalışanın çalışma saati kadar.

Çocuk bakıcılığı yapmak

ev hanımları bu işi yapacaksa kesinlikle çocukları seviyor olmalı ve eğer kendi çocukları varsa bakımını yaptığı çocukları emanet olarak görüp, gerçekten ona kendi çocuklarından bile daha iyi bakmayı göze alıyorsa bu işi yapmasını tavsiye ederiz. Bakılacak çocuk kendi evinizde olabileceği gibi bakımını üstlendiğiniz çocuğun evinde de olabilir. Ülkemizde çocuk bakıcılığı genelde yabancı uyruklu bayanlara teslim edilmiş fakat bir çok aile çocuk bakıcılığı hassas bir iş olduğundan Türkiye vatandaşı olan kişilere güvenerek bu işi vermektedir. 2018 şartlarında çocuk bakıcılığı yapan kişiler vasıflarına göre aldığı ücret değiştiği gibi 1200TL ile 5000Tl arasında bir maaş ile çalışmaktadır. Asgari ücret bile 1600 nasıl 1200 civarı dersiniz diyebilirsiniz. Fakat bu işler genellikle sigortasız ve asgari ücretin altında yapılmaktadır.

Evcil hayvan bakıcılığı yapmak

evcil-hayvan-bakıcılğı Ev Hanımları için Para kazandıracak işler

ek gelir için evde online ders vermek

Küçük arkadaşlara bazen bir iş seyhati bazen de ani olması gereken bir yolculuk için birilerine baktırmak zorunda kalınabiliyor. Sizde Hayvanlara geçici süreler ile bakmaya ne dersiniz? Hayvan besleme işinden anlıyor ve onları seviyorsanız bu işi yapmanızda hiç bir engel yok evinizin bir odasını onlara ayırabilirsiniz. Hiç de azımsanmayacak güzel paralar kazanabilirsiniz.

Online ders vermek

online-ders-vermek Ev Hanımları için Para kazandıracak işler

online ders vermek ek iş

Eğer Tahsiliniz var ve İnternet üzerinden bilginizi dağıtarak kazanmak istiyorsanız. Size en iyi yöntemi söyleyelim. Özellikle ingilizce ve Matematik dersleri verebiliyorsanız. Online olarak verilen bu derslerden güzel paralar kazanabilirsiniz. Online derslerin ortalama saatlik ücreti 50TL dir.

Hediyelik Ürün Satışı Yapmak

Hediyelik ürün satışı hem hobi amaçlı yapılabilecek bir iş hemde kar marjı yüksek bir iştir. Ev hanımları ek gelir elde etmek istiyorsa biraz da el becerisine güveniyorsa küçük sermayeler koyarak hediyelik ürün üretip pazarlayabilir. Ürünleri pazarlarda veya internet üzerinde satabilir. Ayrıca ev hanımları evlerinde ürettikleri küçük ürünleri pazarlarda satarken herhangi vergi ödemezler.

ev hanımlarının evde Çalışarak kazanabileceği, gerçekten para kazanabileceği diğer iş seçenekleri

Bir önceki içeriğimiz olanYapılabilir 10 ilginç iş fikri başlıklı güncel makalemizde 2018 ilginç iş fikirleri, 6 adet ilginç iş fikri ve ahşap oyuncak satışı hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar