Kapat

Eşek Sütünden Sabun yapıp satmayı Düşündünüz mü?

Anasayfa
ek iş - Ek gelir Eşek Sütünden Sabun yapıp satmayı Düşündünüz mü?
eşek sütü faydaları

Eşek sütünden sabun yapmak size garip gelebilir fakat son zamanlarda ünlülerin de katkısı ile popüler olan bir iş söylemek istiyoruz. Eşek sütü ile üretilmiş sabun yapıp satmak çok karlı bir iş fikri son zamanlarda.

Bilindiği üzere Eşek sütü anne sütüne en yakın süt çeşididir.  Cilt sağlına eşek sütü ile yapılan sabunlarda çok faydalı oluyor. Doğada başka hiç bir sütte bulunmayan antioksidanlar içeriyor. Estetik ve güzellik salonlarında çok amaçlı olarak kullanılan bu sabun türü satışınız hiç de zor olmayacak.

Eşek Sütünden yapılan sabunun faydaları

Kuru ciltler için çok iyi olan bu sabun ayrıca yaşlılık karşıtı olarak da biliniyor. Bu sabunu kullanan kişilerin ciltlerinde sıkılaşma olduğu yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkmıştır. Anne sütü hem bebeğe hem anneye faydalı olduğu için ve de eşek sütü de anne sütüne en yakın olan süt olduğu için faydası çok fazladır. Siz de bu faydalardan yararlanmak istiyorsanız bu sabundan alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Saçlar için kullanıldığında güçlü dolgun ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Cildinde herhangi bir alerjisi olanları etkilememektedir. Yaşlanmayı geciktirir ve ciltte bulunan sivilce, siyah nokta gibi pürüzlerin çözümünde etkili rol oynar.

Eşek sütü ile sabun yapıp satmak Ne Kadar Kazandırır

Sabunların fiyatları 10 tl ile 60 tl arasında olarak satılıyor. Satış fiyatının bu kadar esnek olması maliyetler ile alakalı bir durum değil, işletme ve mağazacılık giderlerine göre fiyat belirlenebiliyor. Biraz da firmalar kar marjlarını belirliyorlar. Ortalama bir eşek sütü ile yapılan sabun maliyeti 5tl civarındadır.

Eşek sütü diğer sütlere göre daha az bulunan ve fiyatı pahalı olan süt türüdür.  Osmanlıya dayanan eşek sütünden sabun yapma işi geleceği parlak olabilir. Ülkemizde eşek sütü üretimi için çiftlikler kurulmaya başlamıştır. Zamanla bu yönde yatırımlar da yapılacaktır.  İnternet üzerinden reklamlar vererek 20TL’e günlük onlarca eşek sütü sabunu satılabilir.

Bir önceki içeriğimiz olan Akşamları Ek iş Yaparak Para Kazanmak başlıklı güncel makalemizde akşamları ek gelir, Akşamları ek iş yaparak gelir ve ek iş yöntemlerini hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar