Kapat

en iyi çalışan işi bırakırsa Ne yapılmalı

Anasayfa
Girişimcilik en iyi çalışan işi bırakırsa Ne yapılmalı
personel yönetimi

Bir yıldız çalışanını kaybetmek yıkıcı olabilir, özellikle bugünlerde bir takım için doğru uygunluğu bulmak her zamankinden daha zor. Bir başlangıç ekibine katılmak isteyen ve baskı altında iyi çalışabilen yetenekli insanlar için bir açlık var. Ama gerçek şu ki, en iyi çalışanlarınızı bir noktada kaybedersiniz. Bu duruma nasıl refleks göstereceğiniz şirketin durumu açısından çok önemlidir.

İşte en iyi çalışanın işten çıkarsa  bu sıkıntılı durumu kolayca atlatmak için, atmanız gereken üç adım.

Kişisel olarak algılama

En iyi çalışanın ayrılmaya karar verdiğinde, ihanete uğramış hissedebilirsiniz. Ama içinizdeki iyi sesi dinlemelisiniz. siz işinizde profesyonel olmak zorundasınız, bu iş ve kişisel olarak almak zorunda değilsin. İnsanlar her zaman daha iyi fırsatlar arayacaklar.

çalışan hakkında durum için hukuki süreç başlatıp en iyi şekilde yararlanmanız size kalmış. Acı duygularına odaklanmak yerine, işiniz ve ekibiniz için ortaya çıkabilecek olasılıklara odaklanın. işten çıkması durumu üzerinde tam güce sahip olmayabilirsiniz, ancak buna nasıl tepki vereceğiniz konusunda tam güce sahipsiniz. 

şirketinizi çok iyi hazırlıklı tutup, bir falanca gider bir falanca gelir pozisyonunda bu tarz durumlara hazırlıklı tutmak sizin elinizde.

Zamanında hareket edin

Proaktif olun. Mükemmel yedeği bulana kadar iş yükünü ekip üyeleri arasında nasıl yeniden konumlandırılacağına karar verin. Başlangıç ​​endüstrilerindeki ve iyi personelin yerini dolduracak konuma, yeni işe alımların tamamlanması aylar alabilir. fakat İşler beklemez.

Çalışanlar ile bir toplantı yapın ve durumu sakin bir şekilde açıklayın. Mevcut çalışanlarınız arasında en uygun olanı o konuma yerleştirmeye çalışın  şirkette o pozisyonu yapabilecek kişilerin arayışına geçin.  Bazen şirket içi değiştirme yapmak daha kolaydır. Başka kimsenin yapamayacağı görevler varsa, örneğin nitelikli bir araç kullanma işi ise bir sonraki işe alıncaya kadar bir süre için gemiye gelebilecek bir serbest meslek sahibi veya bir danışman arayabilirsin.

Çalışanlara değer verin

Çalışanlarınızı korumak için elinizden gelenin en iyisini yapın. Şimdi değerli bir çalışanı kaybetme acısını yaşadınız, belki de takım yönetimi stratejinizi yeniden düşünmenin zamanı geldi. Ekibinizle açık iletişim kurun. Geri bildirim  almaları için onları teşvik edin. Çalışanların gelişimine yatırım yaptığınızdan emin olun. Onları neyin motive ettiğini öğrenmeye çalışın. Sizin için Çalışanlarınızı sizi bırakıp gitmeden önce işte tutmayı  kolaylaştırmak amacıyla, aşağıdaki linkte  okuyabileceğiniz en değerli başlangıç ​​personelinizi nasıl tutacağınıza dair bir yazı hazırladık. bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

iyi personelleri şirkette tutma yöntemleri

Bir önceki içeriğimiz olanWaffle dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Waffle dükkanı açma maliyeti, Waffle dükkanı açmak ve Waffle dükkanı açmak avm hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“en iyi çalışan işi bırakırsa Ne yapılmalı” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar