Kapat

Düğün salonu açmak

Anasayfa iş fikirleri Düğün salonu açmak
Düğün salonu açmak

Her geçen gün sayıları giderek artan düğün salonları birçok kişinin bu alanda iş hayatına girmesine neden olmaktadır. Yüksek kar marjı bulunan ve bir nevi mevsimlik bir sektör olan düğün sektöründe Düğün salonu açmak istiyorsanız ne gibi detaylara dikkat etmelisiniz bu konuda merak ettiğiniz soruların cevaplarını buradan sizlere açıklamak istiyoruz.

Düğün salonu açmak için nelere dikkat etmelisiniz?

Öncelikli olarak açmak istediğiniz ilçenin ARGE çalışmasını detaylı bir şekilde yapmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise çevresinde çok fazla düğün salonunun bulunması işlerinizin zaman içerisinde kötü gitmesine neden olabilir. Bu yüzden açmak istediğiniz düğün salonu ile iyi bir alan araştırması yapmanız gerekmektedir.

Açacağınız düğün salonu için tutmak istediğiniz mekanın bütün ölçülerini detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Kapasitesi, Lavaboları, mutfak bölümü , gelin odası, çocuk emzirme odası, mescit, sanatçı odaları ve buna benzer bulunan bütün detayları en ince ayrıntısına kadar hesaplamanız gerekmektedir.

Eğer açmak istediğiniz mekanın sahibi siz değilseniz kira bedelini, işletmenin giderlerini en ince ayrıntısına kadar incelemeniz gerekmektedir.

düğün-salonu-gider Düğün salonu açmak

düğün salonu masraflarına dikkat

işletme giderlerini dikkate alın!

Bu hesaplamaları yaptıktan sonra açacağınız düğün salonuna müşteri çekmek için yeteri kadar reklam yapmanız gerekmektedir. Özellikle evlenecek olan çiftlerin isteklerini göz önünde bulundurmanın son derece önemli olduğunu ve bu yüzden düğün salonunuzda bu tarz isteklere dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu yüzden düğün organizasyonu yapan firmalar ile sıkı ilişkiler kurarak düğün salonunuzun müşteri potansiyelinde artış yaşanmasını sağlayınız.

Bu da ilginizi çekebilir  E-ticaret Sitesi Açmak

Çünkü düğün sektöründe gelen müşterinin bir başka müşteriyi beraberinde getirmesi oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Buna örnek vermek gerekirse düğününüzü sizin salonunda yapan bir çiftin ortalama olarak 400 -500 misafiri salonunuza geldiği zaman en az 100 ailenin sizin salonunuzu görmesi anlamına gelmektedir. Bu da oldukça etkili reklam yollarından bir tanesi olduğu için düğün salonunuza gelen misafirlerinizi ve düğün sahiplerini memnun etmek için büyük bir çaba sarf edin. Malum yeni açılan düğün salonlarının ilerleyen zamanlarda daha çok müşteriye sahip olmasının etkisi müşteri memnuniyetinden geçmektedir.

Düğün salonu açmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de düğün salonunun kapalı mekan içerisinde mi yoksa açık mekanda olacak olmasıdır. Bu yüzden nasıl bir düğün salonu konsepti oluşturacağınızın  kararına önceden varmanız gerekmektedir. Son zamanlarda açılan düğün salonlarının genellikle açık hava konsepti üzerine kurulu olduğunu da belirtmek istiyoruz. Ancak sadece yaz aylarında bu şekilde iş yapma fırsatınızın bulunacağını unutmayınız. Bu yüzden de eğer ki açık hava bir düğün salonu açmak istiyorsanız , kış şartlarına uygun hale gelebilen bir mekanda içerisinde bulundurmak en doğru hamleler arasında gelecektir. Çünkü yaz aylarında beklenmedik bir yağış bile yapılacak olan düğünün son derece kötü geçmesine neden olmaktadır. Bu yüzden her türlü tedbiri alarak düğün salonunuzu açabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir  Oto Kurtarıcı İşi Yapmak

Yukarıda bahsettiğimiz detayların tamamen sizlere yönelik olduğunu ve aklınıza takılan soruların cevapları bulmak için bizlere yorum kısmını kullanarak ulaşma fırsatınızın olduğunun belirtmek istiyoruz.

düğün-salonu-sermaye Düğün salonu açmak

düğün salonu sermaye

Düğün salonu açmak için ne kadar nakit gereklidir?

Bunun için sizlere net bir rakam vermenin doğru olmadığını belirtmek istiyoruz. Ancak bu konuda ortalama olarak  100 Bin TL ile 800 Bin TL arasında bir rakam belirtmek istiyoruz. Bu kadar uçuk rakamlar belirtmemizin nedeni ise tamamen sizin kişisel zevkinize kalmış bir işletme açmak istemenizden kaynaklanmaktadır. Açmak istediğiniz düğün salonlarında plastik masa ve sandalye de kullanabilir, ya da daha lüks olan masa ve sandalyeler kullanarak maliyetin artmasını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden ortalama olarak bir rakam belirtmenin doğru olmadığının altını çizmek istiyorum.

Düğün salonu açmak isteyenlerin bu açma şartları hakkında merak ettikleri tüm soruların cevaplarını belediyelerden alacaklarını belirtmek istiyoruz. Belediyenin düğün salonu açma şartnamesini detaylı bir şekilde inceledikten sonra bu şartları yerine getirmeniz durumunda belediyeden gerekli olan izinleri alabilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir  Uçurtma Yapıp Satmak iyi fikir

İçkili veya içkisiz olarak açmak istediğiniz mekanların kriterleri arasında farklılıklar bulunduğundan dolayı bunun detaylarını bağlı bulunduğunuz belediyeden öğrenmek işinizin daha kolay hale gelmesine yardımcı olacaktır.

Sizlere bu konuda bir tavsiye olarak da şunu belirtmek isteriz, açmak istediğiniz düğün salonunda evlenecek olan çiftlere özel sürprizler hazırlayarak onların mutlu günlerini daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Düğün salonu açmak için merak ettiğiniz detaylar ve sizlere bu konuda öneriler.

Bir önceki içeriğimiz olanOto yıkama dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Oto yıkama dükkanı açmak, Oto yıkama dükkanı açmak kaç para ve Oto yıkama dükkanı açmak ne kadar hakkında genel bilgiler verilmektedir.

1 0 0 0 0 0

“Düğün salonu açmak” üzerine 1 yorum

  1. duguncu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir