Kapat

Düğün Nişan Fotoğrafçısı olmak zor değil ama karlı bir iş

Anasayfa
ek iş - Ek gelir Düğün Nişan Fotoğrafçısı olmak zor değil ama karlı bir iş
fotoğrafçı

Düğünlerde nişanlarda, toplu davetlerde yapıp ek iş olarak da çevirebileceğiniz bir iş yönteminden bahsedeceğiz. Fotoğraf çekme işi karlı ama biraz hassas bir iştir. Fotoğraf çekme teknikleri hakkında bilgiler edinip bu işe girişmeliyiz. İşin sürekliliği için de birkaç düğün salonu ve organizasyon şirketi ile anlaştık mı iş tamam şimdi işin detaylarına inelim.

Konunun başında da belirtiğimiz üzere bu iş bazı insanlar için önemli çünkü insanlar genelde hayatında bir defa evleniyor ve bir defa nişanlanıyor. o yüzden yapacağınız hatalar ömür boyu hatırlanacak ve başınızı ciddi anlamda derde sokacak şeylerdir. Hataları en alt seviyelere indirmek ve Bu işi hak ettiği gibi yapmak için fotoğraf çekme işini yapmak için bu işi yapan profosyonel  kişilerden eğitim desteği almak gerekiyor.

Düğün fotoğrafçısı Karlı Bir iş fikridir

ister ek iş olarak yapın, ister tam zamanlı olarak yapın bu işe gerekli zaman ve özeni gösterirseniz zamanla ne kadar karlı bir iş olduğunu göreceksiniz. Çekilen fotoğrafların maliyeti en fazla toptan da 10 kuruş, photoshop işinden de anlarsanız grafik tasarımcıya ücret ödemeden maliyeti düşürmüş olursunuz. Örneğin bir nişan fotoğrafçısı olarak sizi çağırdılar diyelim. 150 fotoğraf ile anlaşma yapılsa bugün Türkiye’nin en ucuz şehrinde 500TL’e bu işi yaptırırsanız ucuz yaptırdık dersiniz. 150 Fotoğrafın çekim ve bastırma ve çekme maliyeti en fazla size yol yemek + işçilik ekleyerek en fazla 200TL mal olur. Bu işin birde düğün fotoğraf çekim işi var. Düğünlerde tarifeler bir tık daha yukarı çıkar ve rakam minimum 750TL dışarıda çekimler ise 1000TL den aşağı değil. Gördüğünüz gibi işin neresinden bakarsanız bakın karlı bir iş.

Müşterilere Nasıl ulaşılacak?

En çok müşteri gelen yerler, Düğün salonları, organizasyon şirketleri ve Bu yerlere hizmet veren kuruluşlar. Bu kurumlar ile anlaşma yapıp onlara belli bir komisyon veya kira bedeli vererek işe girişebilirsiniz. Aynı zamanda İnternet üzerinde reklamlar vererek müşterilere ulaşabilirsiniz. Facebook, sahibinden.com ve instagram gibi sitelerde reklamlar vererek daha fazla müşterilere ulaşabilirsiniz.

Düğün fotoğrafçısı açmak için maliyetler

Bu işten para kazanmak karlı bir iş fakat, makine ve ekipmanlar sandığınız kadar ucuz olmayabilir. Örneğin bir baskı makinesi ciddi rakamlar isteyebilir. Piyasada ikinci el baskı makinesi 10 bin civarında. Baskı işini başka firmalara da yaptırabilirsiniz. İyi bir fotoğraf makinesi fiyatı da yaklaşık 3-5 bin aralığında diğer ekipmanları vs eklediğimiz zaman yaklaşık 20 bin civarında bir sermaye ile bu işe profosyonel olarak giriş yapılabilir.

Bir önceki içeriğimiz olan Evde Okuma Yazma öğreterek para kazanma başlıklı güncel makalemizde eğlenceli okuma yazma, okuma yazma nasıl öğretilir ve okuma yazma öğretme hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar