Çin’den ürün getirip satmak

tarafından
368
Çin’den ürün getirip satmak

Çin ucuz işçilik maliyetleri sayesinde bütün dünyaya ürün satışı yapmaktadır. Satış fiyatları uygun olması nedeni ile bütün toptancılar Çin’den ürün getirip satmak istemektedir. Çin ürünleri fiyat olarak uygun olsa da bazen kalitesiz olabiliyor. Çin’den ürün getirmek için belli tecrübelere ulaşmak şart.

Çin insan gücü avantajını kullanıyor

Dünya’nın en kalabalık nüfusuna sahip olan devleti Çin Halk Cumhuriyetinde iş gücünün çok ucuz olması buradan ülkemizde her geçen gün artan ürün sayısında ciddi artış yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle Çin e-ticaret sitelerinin oldukça uygun fiyata sattığı ürünleri ülkemize getirip satan birçok kişinin olduğunu belirtmek istiyoruz. Siz de bu pazardan almış olduğunuz ürünleri Türkiye’de satmak istiyorsanız yapmanız gerekenleri siz değerli okurlarımıza buradan açıklamak istiyoruz.

Dünya üzerinde en çok satış yapılan e-ticaret sitelerinin başında gelen Aliexpress sitesinden alacağınız ürünlerin ülkemizde satışa sunulan fiyatların çok altında olması bu ürünleri getirip burada satarak para kazanmanın kapısını sizlere açabilir. İşte bu pazara girmek isteyenler belirteceğimiz konulara dikkat ederek bu alanda başarılı olabilirler.

Öncelikle getireceğiniz ürünlerin gümrük sıkıntısı yaşamadan ülkemize giriş yapması gerekmektedir. Bunun için alacağınız ürünlerin gümrüğe takılıp takılmadığını ürünü aldığınız satıcı ile irtibata geçtikten sonra karar vermelisiniz. Aksi durumda aldığınız ürünün gümrüğe takılması sizlere ciddi anlamda zaman kaybı yaşatacaktır. Zaten ortalama olarak 10 ila 130 gün arasında teslim olan bu ürünler bir de gümrüğe takıldığı zaman ciddi zaman kaybı yaşamanıza neden olacaktır.

Aliexpress sitesinin perakende satış olduğunu ve Alibaba sitesinin ise toptan olduğunu belirtmek istiyoruz. Eğer sizde ürünleri toptan bir şekilde almak istiyorsanız daha uygun fiyattan olan Alibaba sitesinden alışveriş yaparak daha uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Yeni ipek yolu projesi ile Çin artık çok daha hızlı

Sitemiz siyasi amaçlara hizmet eden bir site olmasa da ülkemiz için kötü, çin üzerinden ürün getirip ticaret yapmak isteyenler için yeni ipek yolu projesi tamamen tamamlandığında çin üzerinden bir gün önce alınan ürün 48 saat içinde ülkemiz de bulunan son kullanıcıya ulaşacak seviyeye gelecektir.

Bu sistem ortadoğu ve bir çok balkan ülkesinin sanayisine hatta ticaret yapan diğer kişilerin ekmeğini kesecek gibi gözüküyor. T.C. hükumeti ek vergiler ve sert bürokrasiler uygulayarak bireysel kullanıcıyı ürün getirmesi anlamında zor duruma bırakarak sanayi ve ticaret erbaplarını korumayı düşünmektedir. Fakat bu hengamede Çin üzerinden ürün getirmek isteyen kişiler getirecekleri ürünleri çok iyi analiz edip, bürokrasiyi iyi takip etmesi gerekir. Koydukları sermayenin gümrük kapılarında yok olmalarını istemiyorlarsa bu işi yapan profesyonellerden destek de almalarını öneriyoruz.

Çin’den en uygun fiyata alınacak olan ürünler nelerdir?

Bu konuda siteler üzerinde bir araştırma yaparak daha kolay ulaşabilirsiniz. Ancak bizde sizlere bu konuda yardımcı olmak için en çok talep edilen ürünlerin hangi kategoride bulunduklarını buradan açıklamak istiyoruz.

Öncelikli olarak getireceğiniz ürünler Türkiye pazarı ile Çin pazarı arasında ki fiyat farkını net bir şekilde belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü getireceğiniz üründen ne kadar çok para kazanırsanız uğraştığınız bu işe gerçekten değmiş olacaktır.

Cep telefonu aksesuarları

Ülkemizde 50 Milyon üzerinde hat sahibi kişi bulunduğunu düşündüğümüz bu pazarın ciddi bir getirisi bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Özellikle teknolojik aletlere olan düşkünlüğümüz beraberinde birçok aksesuarı almamıza neden olmaktadır. Sizlerde bu alanda ürünler getirerek ciddi bir kazanç elde etme fırsatını yakalamış olacaksınız.  Cep telefonlarının aksesuarları arasında kılıflar, şarj aletleri, kablolar ve kulaklıkların Çin pazarında son derece uygun fiyattan satıldığını düşündüğümüz zaman gerçekten ülkemizde iyi para kazanma şansını yakalamış olacaksınız.

cep telefonu aksesuar satışı

çinden cep telefonu aksesuarı getirmek

1 doların altında bulunan ürünlerin ülkemizde neredeyse 2 -3 dolar civarında bir rakama satılıyor olması bir üründen bile 2 dolar civarında kar elde edeceğinizin göstergesi olacaktır. Bu yüzden bu tarz ürünlerin araştırmasını iyi yaparak getirdiğiniz ürünlerden ciddi gelir elde edebilirsiniz.

Oyuncaklar

Çocuklarımıza olan düşkünlüğümüz aslında ülkemizde ciddi bir oyuncak pazarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ülkemizde bulunan oyuncak dükkanlarının birçoğu getirdiği ürünleri Çin pazarından getirerek ülkemizde satışa sunmaktadır. Bu yüzden sizlerde Çin’den oyuncaklar getirerek son derece karlı bir yatırım yapma fırsatını yakalamış olacaksınız. Oyuncaklar arasında en uygun fiyata satılan oyuncakları getirerek üstüne koyacağınız kar marjı ile beraber elde ettiğiniz gelir kısa süre içerisinde sizlere para kazanma fırsatını sunacaktır.

çinden oyuncak getirip satmak

Oyuncaklar arasında en dikkat çeken ürünlerin ışıklı olan ürünler olduğunu belirtmek istiyoruz. Sizlerde Çin’den getirmek istediğiniz ürünler arasında mutlaka ama mutlaka ışıklı ürünleri tercih ederek çocukların ilgisini çekme başarısını gösterebilirsiniz. Getirdiğiniz ürünler hakkında detaylı bir araştırma yaparak pazara kar marjını hesapladıktan sonra sürmeniz oldukça tatmin edici rakamlar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Batarya ve Pil

Ülkemizde de ciddi bir pazar payı olan Batarya ve pil ürünleri Çin’de çok ucuza satılan ürünler arasında yer almaktadır. Bu yüzden getireceğiniz ürünlerin orijinal olmasına ve garantili ürünler olmasına dikkat etmeniz beraberinde ciddi kazançlar elde etme fırsatını sizlere sunacaktır. Bataryaların ve pillerin büyük bir çoğunluğunun Çin’de üretilmesi aslında sizlere bu konuda bir cesaret vermelidir. İnsanların aklında oluşan Çin pazarında üretilen ürünlerin kalitesizliğinin giderilmesini olanak sunmak için mümkün olduğu kadar garantili olan ürünleri tercih etmeye çalışın.

Ayakkabı ve Giyim

Aslında en çok tercih edilen sektörler arasında gelen ayakkabı ve giyim sektöründe de Çin pazarının ucuz olduğunu belirtmek istiyoruz. Ancak yukarıda bahsettiğimiz kadar büyük kar marjı olan bir sektör olmadığının altını çizmek istiyoruz. Ancak yinede farklı tarzda bulunan bu ürünlerin ülkemizde ciddi bir müşteri potansiyeli bulunmaktadır. Buradan getirdiğiniz ürünlerini internet üzerinden veya dükkanınızda satarak kazandığınız paralar işlerinizin daha da büyümesi konusunda sizlere ciddi anlamda bir destek sağlayacaktır.

Bu sektörler dışında daha birçok sektörün yer aldığı Çin pazarından getireceğiniz ürünleri alırken tercih etmeniz gereken yurt dışı kargo firmaları hakkında da sizlere bilgiler vermek istiyoruz.

Çin’den ürün getirmenin riskleri

Çin dünyanın bir ucu, ürün getirmek işini iyi bilenler için karlı olabiliyor. Fakat işi bilmeyen kişiler sırf ucuz diye getirip kar etmek için yaptıkları çabalardan zarar edebilirler. Çin üzerinden ürün getirirken bir takım risklere dikkat etmek gerekiyor. En azından bazı şeylere daha fazla dikkat ederek kar etme şanslarını artırabilirler.

Çin ürünleri kalitesiz olabilir

Çin üretici firmaları çok düşük maliyetli ürünler elde etmek için seri üretimler yapmaktadır. Buda üretilen ürünlerin kalitesini bozabiliyor. bu ürünleri kontrol etmeden ülkeye getiren tacirler ürünleri sattıklarında geri dönüş olarak olumsuz sonuçlar ile karşılaşabilir. Bunları önlemek için alacağınız ürünleri çok iyi analiz etmeli numune ürünler almalısınız. Aksi halde dimyata pirinç alamaya giderken elinizdeki bulgurdan olabilirsiniz.

Çin’den gelecek ürünlerde kargo sorunu

Çin üzerinden ürün getirip satma işindeki en büyük sorunlardan biri kargo sorunlarıdır, öyle ki çok uzun zaman süren kargo süreleri pazarlama yapacak kişilerin. Mal satışını çok iyi ayarlaması. Stok politikalarını ona göre tutması gerekir.

En çok tercih edilen kargo firmaları

çin’den ürün getirecek kişiler için en çok tercih edilen ve belli kaliteleri aşmış, kargo firmaları

China Post Airmail firması

Çin’in en büyük kargo taşıma firması olan China Post Airmail’in özellikle teslimat süresinde müşterilerine en ufak bir sorun bile çıkartmaması bu firmanın bu kadar fazla tercih edilmesine neden olmaktadır. Sizlerde Çin’den alacağınız ürünlerin China Post Airmail firması ile ülkemize gelmesini seçerek ürünlerinizin teslimatı konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamadan sorunu çözebilirsiniz. Uygun fiyat garantisi ve hızlı teslimat süresi ile dikkatleri üzerine çekme başarısı gösteren bu firmanın ürünleri aynı zamanda gümrükten sorunsuz bir şekilde geçirmesi de en çok dikkat çeken konuların başında gelmektedir.

Honkong Post firması

China Post’tan sonra en çok tercih edilen kargo firması ise Honkong Post olarak bilinmektedir. Merkezi Honkong’da bulunan bu firmanın ürünler konusunda China Post gibi verdiği uygun fiyat firmaya olan talebin artmasına neden olmaktadır. Aliexpress ve Alibaba gibi birçok firmanın tercih ettiği bu firmada ürünlerinizin elinize ulaşma süresi olarak maksimum olarak 2 ile 4 hafta arasında değişkenlik göstermektedir. Özellikle toptan alacağınız ürünlerde sizlere gümrük konusunda herhangi bir sıkıntı çıkartmadan hizmet sunacak olan bu firmanın iletişim danışmanları ile hızlı bir şekilde iletişime geçmeniz ileriye dönük olarak sizlere büyük kolaylıklar sunacaktır. Ürünü aldığınız firmalar içerisinde bu iki firmada yer almıyorsa EMS firması da bir diğer alternatif kargo firması olarak karşınıza çıkmaktadır.

EMS kargo firması

Diğer iki firmanın aksine fiyatları biraz yüksek olan EMS firmasının en önemli özelliği ise hızlı bir şekilde teslimat yapmasıdır. Diğer firmaların aksine yüksek sunmasının nedeni ise hızlı bir şekilde teslimatı gerçekleştirmesidir. Diğer firmaların 1 ayı bulan teslimat sürelerinde EMS firması en fazla 2 hafta gibi bir süre içerisinde malların teslimini sizlere sunmaktadır. Bu yüzden de en çok tercih edilen firmalar arasında gelmesine neden olmaktadır. Fiyat farkı konusunda ise çok fazla abartılacak kadar bir ücretin oynamadığını da belirtmek istiyoruz.

İşte Çin’den ürün getirip satmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken konulardan en önemlileri hakkında merak ettiğiniz bütün sorularını burada siz değerli okurlarımız için ele aldık. Aklınıza takılan soruların cevaplarını yorum kısmından bizlere ulaştırarak bu konuda hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Rakip sorunları

ülkemize Çin üzerinden ürün getirip satan yüzlerce firma mevcut. Bu firmalar yüksek rekabetler içinde sermaye güçlerini de kullanarak rakiplerini yani potansiyel yeni girişimcileri zor durumda bırakabilirler. özellikle stoksuz satış işi yani Drop – Shipping yöntemi ile satış yapıp girişimcilere rekabet oluşturuluyor. kar marjı bu etkenlerden dolayı düşüyor.

Çin’den ürün getirip satmak isimli yazımızın sonuna geldik. yazımız ara ara güncelleme görecektir. son güncelleme tarihi 2828/11/2019