Çiğ süt satışı yapmak – Süt satışı yapmak

tarafından
423
Çiğ süt satışı yapmak – Süt satışı yapmak

Mahalle aralarında veya kendinize ait bir iş yerinde Çiğ süt satışı yapmak – Süt satışı yapmak istiyorsanız yapmanız gerekenler hakkında sizlere burada merak ettiğiniz detayları açıklamak istiyoruz.

Günümüzde organik süt almak isteyen müşteri potansiyelinin giderek artması, çiğ süt satışı yapmak isteyen kişi sayısının artmasına neden oldu. Hijyen kuralları içerisinde sizlerde çiğ süt satışı yapmak için neler yapabilirsiniz bunlara buradan göz atalım.

Çiğ süt satışı yapmak – Süt satışı yapmak

Öncelikle bu alanda hizmet vermek için ürünlerinizin tamamen organik olduğuna ve hijyen kurallarına dikkat ettiğinize dair müşterinizi tatmin etmeniz gerekmektedir. Ancak bunu sağlamak içinde süt dağıtımında sizlere lazım olacak olan soğuk hava depolu araçlarınızın bulunması gerektiğini belirtmek istiyoruz. Özellikle internet teknolojisinin giderek gelişmesine de bağlı olarak firmanızın reklamını internet üzerinden yaparak ürettiğiniz bu çiğ sütlerinizi müşterilerinize ulaştırmayı hedefleyebilirsiniz.

Çiğ süt satışını gerçekleştirmek için çok büyük sermayeli bir bütçenizin olmasına gerek yoktur. Çünkü nakit konusunda ufak meblağlar ile birlikte bu işe giriş yaparak tatmin edici rakamlar kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz kuralları sizlere açıklamak istiyoruz.

  • Öncelikle soğuk hava deposu bulunan bir aracınızın bulunması sizlere bu konuda büyük kolaylık sağlayacaktır.
  • Firmanızın güvenirliliği açısından son derece önemli olan İşletme belgenizin bulunması,
  • Ve sattığınız sütlerin hijyenik olduğunu gösteren tek kullanımlık çam şişeleri veya pet şişeleri tercih etmeniz son derece önemlidir.

çiğ süt satışı ile günlük ne kadar kazanılır

Bu kişinin performansına ve satış kabiliyetine bağlı olarak biz minimum yapılabilecek satış litresi ve maksimum yapılabilecek maliyet gideri üzerinden hesaplama yapabiliriz.

300Litre günlük süt satışı yapan bir kişi olarak düşünelim.

2017 ekim ayı itibari ile günlük sütün büyük şehirler satış fiyatı 3,5TL arasındadır. alış mailyeti ise 2,20 kuruş arasındadır.

Günlük süt gider kalemleri:

araç yakıt ve ortalama giderleri : 70TL (Ortalama 150KM Yol tüketimi ve aracın bakım ve sigorta gibi masrafları düşüldükten sonra ki gider)
300LT çiğ süt * 2,20 =660TL+70TL ARAÇ+ 20Tl yolluk= 750TL

300TL*3.00TL= 900TL  150TL Net kar kalmaktadır.

yukarıda hesapladığımız rakam, minimum satılacak rakamdır. ayrıca kendi ürettiğimiz sütleri satarsak daha fazla net kar elde edilecektir.

Çiğ süt satışında Ne tür hibe ve Destek kredileri vardır?

Tarım ile alakalı bir çok şeye KOSGEB gibi kurumlar destek vermiyor. çiğ süt satışını yapacağınız araca da destek gelmediği için bu kanaldan alacağınız destek sadece kira şirket kuruluşu için erkekler için %60 kadınlar için %70 hibe desteği alabilirsiniz. Fakat satışını yaptığınız süt ürünlerini kendiniz üretecekseniz, Tarım bakanlığının vermiş olduğu Tarım ve hayvancılık destek kredileri mevcuttur. Bunların dışında özel,kamu bankaları ve katılım bankalarından kullanacağınız ticari ve ihtiyaç kredileri ile Çiğ süt satışı sermaye arttırım yollarına gidebilirsiniz.