Kapat

Çiçekçi Dükkanı Açmak

Anasayfa
iş fikirleri Çiçekçi Dükkanı Açmak
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
Teşekkürler

Bayanlar tarafından en çok sevilen meslekler arasında yer alan çiçekçilik, semtlerde bulunan dükkansız esnafların yanında ne kadar karlı bir iş düşündürüyor. Ancak bu işte kar etmenin ve bu işi yürütmenin de farklı yolları var.

Bu İşten Nasıl Para Kazanılır?

Çiçekçi dükkanı açmak dışarıdan bakınca para kazandıracak bir iş gibi durmayabilir. Ancak her sektörde olduğu gibi çiçekçilik sektöründe de görünmeyen bir talep söz konusu. Bu işten para kazanmak için öncelikli olarak tercih edilen seçenek internet üzerinden satış yapan firmaların anlaşmalı çiçekçi dükkanı olmaktır. Böylece müşteri gelmesini beklemeye gerek kalmaz. İnternetten verilen sipariş sizin semtinizde olduğu takdirdi firma siparişini size yönlendirir.cicekci-dukkani-acmak Çiçekçi Dükkanı Açmak

Bu İş İçin Gerekenler Nelerdir?

Bu iş için ilk gerekenlerin başında bir satış mağazası ve ürünlerin muhafazasına uygun bir depo gereklidir.

Bu içeriği hemen okumalısınız  Okul Kantini Açmak

Bu İş Karlı mıdır?

Çiçekçi dükkanı açmak fikrine sahip olan bir girişimci öncelikli olarak mağazasına ek katkı sağlamalıdır. Bu şekilde kar etmesi mümkündür. Bir çiçekçi dükkanında ek hizmetler neler olabilir? Nişan, düğün, sünnet araçlarını süslemek ek hizmettir. Çikolata satışı yapmak ek hizmettir ve çiçek satın almak için gelen müşterilerde çiçeğin yanında tatlı fikrini oluşturur. Aynı zamanda ufak süslü oyuncaklar bulundurmak ek hizmettir ve çiçekleri bunlarla süsleme fikri müşteriye verilmiş olur. Ek hizmetler ile çiçekçilik işi geliştirilerek daha da karlı bir iş haline dönüştürülebilir.

Bir önceki içeriğimiz olanOto yıkama dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Oto yıkama dükkanı açmak, Oto yıkama dükkanı açmak kaç para ve Oto yıkama dükkanı açmak ne kadar hakkında genel bilgiler verilmektedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir