Kapat

Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Anasayfa
iş fikirleri Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Yapay göletlerde ve havuzlarda balık yetiştirerek bunları ticari amaçla satma işleminin yapıldığı yerlere balık üretim çiftliği adı verilir. Birçok ülkede olduğu gibi Türkiye’de de balık tüketimine yapılan talebin fazla olması balık üretim çiftliği kurmak isteyen girişimcileri teşvik edici bir rol üstlenir.

Balık Üretim Çiftliği için Gerekenler Nelerdir?

Balık üretim çiftliğini açmak, işletmek ve satışını gerçekleştirmek için bir kaç adımın izlenmesi gerekir. Bu adımlardan ilki balık üretim çiftliğinin amacını belirlemekten geçer. Bir diğeri ise bu konuda girişimcinin bir bilgisi yok ise bilen kişileri işe almalıdır. Bununla birlikte balıkların yetiştirileceği yapay göletlerin ya da havuzların bulunduğu konumun oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Bununla birlikte makara, ağ ve havalandırma pompası gibi aletlere de ihtiyaç duyulur.balik-uretim-ciftligi-kurmak Balık Üretim Çiftliği Kurmak

Balık Üretim Çiftliği İşinden Nasıl Para Kazanılır?

Bu işin en kolay kısmı balıkların pazarlamasını yaparak para kazanmaktır. Özellikle İstanbul gibi şehirlerde açılan balık pazarlarının tezgâhlarına üretimini yapmış olduğunuz balıkları göndererek kendi payınızı alabilirsiniz. Birçok pazar yeri ile anlaşma sağlamak kısa zamanda ciddi paralar kazanmanıza yardımcı olur.

Balık Üretim Çiftliği İşi Karlı Mıdır?

Yerli balıkların üretilmesi için devletin destek verdiği pek çok kişinin olması ile birlikte bu alanda yapılacak olan girişim hareketlerinin girişimciye kısa vadede kazanç sağlamasında yardımcı olmaktadır. Balık üretim çiftliği açmak talebin fazla olmasından dolayı karlı bir iş olarak görülebilmektedir.

Bir önceki içeriğimiz olan Solucan Gübresi Üretimi Yapmak | Solucan gübresi Kazandırır mı? başlıklı güncel makalemizde solucan gübresi, solucan gübresi üretimi ve Solucan Gübresi Üretimi Yapmak hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar