Kapat

Az sermaye ile yapılacak işler 2018

Anasayfa
iş fikirleri Az sermaye ile yapılacak işler 2018
Az sermayeli yapılacak işler

Girişimci sayısında her geçen gün artış yaşayan ülkemizde sizlerde kendi işinizin patronu olmak istiyorsanız Az ile  yapılacak işler 2018 hakkında merak ettiğiniz işlerin neler olduğuna buradan değinmek istiyoruz. Bu yazımızda 50 Bin TL altında sermaye ile açılacak olan iş yerlerinden kar marjı en yüksek olanları buradan açıklamak istiyoruz.

Emlak ofisi açmak

Kentsel olarak her geçen gün gelişme gösteren ülkemizde sayısı her geçen gün artan iş yerleri arasında Emlak ofisleri gelmektedir.Kar marjı son derece yüksek olan bu iş sektörünün açılışı sırasında çok fazla maliyet gerektirmediğinin de altını çizmek istiyoruz. Düşük maliyet ile ile açılacak olan emlak ofisinizden ciddi anlamda kazanç elde etme fırsatını bulabilirsiniz. Ancak burada çevrenizin son derece gelişmiş olması ve insanlarla iyi ilişkiler kurmanız oldukça önem arz eden konuların başında gelmektedir. Dilerseniz bu konuda kendi başınıza bir şirkette kurabilir, dilerseniz de franchise veren firmalar ile iletişime geçerek bir firma ile anlaşmaya yapabilirsiniz. Maliyet olarak ise bir emlak ofisini açmak için elinizde bulunması gereken miktarın 10 Bin TL ile 30 Bin TL arasında olduğunu belirtmek istiyoruz.

Kinoa bitkisi yetiştirmek

Aslında devletin Tarım ve Hayvancılık alanlarında girişimcilere verdiği destekler her geçen gün artmaktadır. KOSGEB  ve benzeri kuruluşların sizlere vermiş olduğu destekleri alarak az sermaye ile çok ciddi anlamda gelir elde edebilirsiniz. Kinoa bitkisi de ülkemizde son zamanlarda kar marjı yüksek ürünler arasında gelmektedir. İçerisinde bulunan protein değerinin çok yüksek olması birçok alanda bu bitkinin kullanılmasına neden olmaktadır. Bu yüzden sizlerde az sermayeli işler arasında bu bitkiyi yetiştirme işine başlayabilirsiniz. Ancak tarım sektöründe daha önce faaliyet göstermiş olmanız ileriye dönük olarak yapacağınız yatırımlarda önemli olduğundan dolayı bu tarz işlere girmeden önce bu alanda tecrübe sahibi olmanız gerekmektedir. Ülkemizin hemen hemen her bölgesinde rahatlıkla yetişme olanağı bulunan bu ürünün soğuktan etkilenmediğinin altını çizmek istiyoruz. Hatta çok fazla yetiştirerek bu ürünün yurt dışına ihracatının da yapabilirsiniz.

Fiyat olarak tarladan çıkışının 10 TL olduğunun belirtmek isteriz. Son derece karı bir yatırım olan bu ürünün tohumunun kilosu ise Bin TL’dir. Ancak hektar başına sizlere 4 tona yakın bir mahsul bırakacak bu ürün gerçekten son derece karlı işler arasında yer almaktadır. Bu yüzden bu ürünü de az sermayeli işler arasında düşünebilirsiniz.

Döner dükkanı açmak

Hızlı tüketimin her geçen gün arttığı günümüzde en çok tercih edilen işlerden birisi de döner dükkanı açmaktadır. Aslında köşe başlarında çok sık görmeye alışık olduğumuz bu sektörü açarak sizler birer marka haline gelebilirsiniz. AVM’lerde ve buna benzer yerlerde açacağınız döner dükkanı sayesinde işletmenizin kısa sürede popüler bir marka haline gelmesine imkan verebilirsiniz. Bu yüzden az sermaye ile gireceğiniz bu sektörden büyük bir kar marjı ile çıkmak şansınız bulunmaktadır. Ortalama olarak 50 Bin TL civarında bir maliyet gerektiren bu işe daha fazla da yatırım yaparak işletmenizin büyümesine yardımcı olabilirsiniz.

Balık satışı yapmak

Ülkemizde ciddi anlamda bir boşluk bulunan balık sektörü de kar marjı yükse işler arasında gelmektedir. Özellikle denize kıyısı olan bölgelerde çok fazla talep gören bu işletme türünün iç kesimlerde çok fazla alternatifi bulunmamaktadır. Bu yüzden sizlerde bu sektöre giriş yaparak kar marjı yüksek işler arasında yerinizi alabilirsiniz. Ancak burada açmak istediğiniz konseptin son derece önemli olduğunu, bu yüzdende iyi bir alan araştırması yaptıktan sonra bu işe girmenizi sizlere tavsiye ediyorum. Yeni açılan bir AVM’den kendinize küçükte olsa bir dükkan bulmanız durumunda az bir sermaye koyarak bu sektörde marka haline gelebilirsiniz. Bu yüzden bu alanda hizmet vermek için iyi araştırma yapmanızın gerektiğini bir kez daha belirtmek istiyoruz.Yatırım olarak ise 20 Bin TL ile 30 Bin TL arasında bir yatırım yapmanız bu sektör için yeterli olacaktır.

Bayanlara yönelik olarak spor salonu ve dans salonları açmak

Gelişen iş hayatında kadınların yeri her geçen gün artmaktadır. Özellikle durağan çalışan bayanların taleplerini karşılamak adına her yerde spor salonu ve dans salonları gibi birçok işletme karşımıza çıkmaktadır. Bu yüzden sizlerde bu alanda bir işletme açarak eğlenerek para kazanmak istemez misiniz? Son derece düşük maliyet ile açılması muhtemel işler arasında gelen bu sektörde eğitimcilerinin çok profesyonel olmasına dikkat etmelisiniz. B tarz bir işletme açmadan önce bu alanda isim yapmış kişileri tercih etmenizi sizlere öneriyoruz. Bayanların en çok önem verdiği konuların başında gelen eğitimciler için sizlerde bu detaya dikkat ederek popüler bir işletme haline gelebilirsiniz.

 

Az sermayeli yapılacak işler arasında yukarıda bahsettiğimiz sektörlerden kafanıza yatana yatırım yaparak sizlerde ciddi anlamda gelir kazanma fırsatını bulmuş olacaksınız. İşte merak ettiğiniz Az sermayeli yapılacak işler ve bunların detayları.

Bir önceki içeriğimiz olan Mobilya Mağazası Açmak başlıklı güncel makalemizde Mobilya, mobilya mağazası açmak ve Mobilya sektörü hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Az sermaye ile yapılacak işler 2018” üzerine 3 yorum

  1. odevvebilim says:
  2. emirhanoloji says:
  3. en aktif fikirler says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar