Kapat

Ayda 15 bini Tavuk Yetiştiriciliği İle kazanıyor

Anasayfa
Başarı Hikayeleri Ayda 15 bini Tavuk Yetiştiriciliği İle kazanıyor
gezen tavuk başarıları

Emekli olan Seyfullah Aydın Bursa’da Tekstil işi yapıyordu. Emekli oldu boş kalmamak için Tavuk yetiştiriciliği yapıp boş zamanlarını değerlendirmek istedi. Seyfullah Bey salma tavukçuluk işine ilk girdiği zamanlar 500 tavuk ile işe başladığını söylüyor.

İşin başlarında çok zorluklar çektiğini, tavuklara nasıl bakması gerekiğini ve işi bilmediği için kar edemediğini fakat işi öğrendikçe gelirinin ve tavuk sayısının artığını söylüyor. Hangi işe girerseniz girin işi sonuna kadar götürmekte fayda var. Başarı hikayemizin kahramanı Seyfullah bey Emekli maaşına bile dokunmadan aylık 15-16 bin gelir elde ettiğini söylüyor.

Seyfullah Beyin bu işe girişmek isteyenlere önerileri; 2 tane birincisi Tavukların günlük yediği yem miktarının mümkün mertebe az olan cinsten olması. ikinci en önemli tavsiye ise Yetiştirilen tavukların yıllık ortalama yumurta sayısı mümkün mertebe yüksek tutulması gerekiyor.

Salma tavukçulukta Üretimi etkileyen faktörler

  • Tavukların 1. gününden itibaren iyi bakılması ve aşılanması gerekiyor.
  • fabrikasyon tavuk üretenlerin benzer renklerde, üretim yaparak fiyat rekabetine girişmesi.
  • Pazara ulaşmak, Ürettiğiniz doğal yumurtaların değerini bulabilecek müşterilere ulaşmak.
  • İşlenmiş gıdalar fiyat olarak salma tavukçuluk işine göre daha uygun fiyatlarda satılıyor.
  • Gerekli belge ve prostödürleri yerine getirmek.

Büyük şehirde yaşayanların belki de en büyük ortak hayali, köyde organik hayat sürmek. Seyfullah bey emekli olunca girdiği hobi olarak başladığı işte aylık 15 -16 bin kazanıyor peki siz neden organik tavuk üretimi yapmıyorsunuz?

show ana habere de çıkan seyfullah Beyin haber videosunu izleyerek, show habere verdiği demeci kendi kulağınız ile duyabilirsiniz. yumurta tavuğu yetiştiriciliği isimli konumuzu da inceleyebilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanTaner Aksoy Gizli Girişimci Sahibinden.com sahibi ve Kurucusu başlıklı güncel makalemizde sahibinden.com geliri, sahibinden.com kim kurdu ve sahibinden.com sahibi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar