Kapat

Ankara’da yatırım yapmak için nedenler

Anasayfa
Girişimcilik Ankara’da yatırım yapmak için nedenler
Ankara'da yatırım yapmak için nedenler

Ankara’da yatırım yapmak isteyen girişimciler için  Ankara’nın öne çıkan avantajları hakkında merak ettiği detayları açıklamak istiyoruz. Başkent olmasının büyük bir avantajı bulunan Ankara’nın aynı zaman Türkiye’nin merkez kentlerinde biri de olması yatırım yapılması için gerekli nedenler arasında gösterilebilir.

Nitelikli iş gücünün fazla olması

Nüfus bakımından ülkemizin en kalabalık şehirleri arasında 2. sırada yer alan Ankara’da bulunan iş gücünün nitelikli olması yatırım yapılması için en önemli nedenler arasında gelebilir. Nüfusun son derece yoğun olduğu bölgelerde çalışan konusunda sıkıntı çekmeyen firmalar bu yüzden Ankara’da yatırımlarını yoğunlaştırabilir. Bu yüzden Ankara’da yapmak istediğiniz yatırımlarda eleman sıkıntı çekme olasılığınızın çok az olduğunu belirtmek istiyoruz.

Stratejik Konumunun önemli olması

Ülkemizin en merkez şehirleri arasında gelen Ankara bulunduğu konum itibariyle yatırım yapılması en müsait kentler arasında yer almaktadır. Özellikle de metropol şehirler ile olan yakınlığı bu kente yatırım yapılmasının önünde en önemli nedenler arasında ilk sıralarda gelmektedir. İstanbul’a , Konya’ya , Kayseri’ye ve daha birçok kente ulaşım ağı bulunan Ankara’nın bu konumundan faydalanarak sizlerde kente yatırım yapabilirsiniz. Havayolu, Demiryolu ve Karayolu ağının çok gelişmiş olması sayesinde yapmış olduğunuz yatırımları kısa süre içerisinde istenilen yere ulaştırma şansını yakalayabilirsiniz.

Başkent olması

Türkiye’nin başkenti olması da Ankara’nın yatırım açısından son derece önemli olduğunu bizlere göstermektedir. Her ne kadar İstanbul kadar metropol bir kent olmasa da Ankara’nın iç ticaret ve dış ticaret hacminin çok gelişmiş olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi başkent olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden Ankara’nın siyasi önemi sayesinde yaptığınız yatırımların geri dönüşü mutlaka çok iyi sonuçları beraberinde getirecektir. Özellikle siyasi olarak birçok kişinin yaşadığı bu şehirde yapacağınız yatırımların genellikle devlet destekli olması oldukça önem arz eden konuların başında gelmektedir.

Ekonomik büyümesi

Ekonomik olarak en gelişmiş şehirlerimizin başında gelen Ankara’da yapacağınız yatırımların geri dönüşü mutlaka çok fazla olacaktır. Sizlerde kısa süre içerisinde bu şehir yapmış olduğunuz yatırımlar ile ekonomik olarak ciddi anamda kazanç elde etme fırsatını yakalamış olacaksınız.

Yaşam kalitesi

Ankara’nın büyük bir şehir olması yaşam kalitesinin oldukça yüksek olduğunu gözler önüne sermektedir. Memur kenti olarak adlandırılan Ankara’da özellikle orta kesimin oldukça fazla olması yaşam kalitesinin çok yüksek olduğunu göstermektedir. Bu yüzden de Ankara’da yapılacak olan yatırımlar işletme sahiplerinin tatmin edecek değerde karşılarına çıkacaktır.

Yeniliklere açık bir şehir olması

Yüz ölçümü ve nüfus bakımından en büyük 2. şehrimiz olan Ankara’nın özellikle yeniliklere açık olması yatırım yapılması için en etkili unsurlar arasında geldiğini göstermektedir. Bu yüzden sizlerde Ankara’nın bu yeniliklere açık olan özelliğini kullanarak yatırımlarınızı doğru bir şekilde seçerek şehre yatırım yapma fırsatını bulmuş olursunuz.  Birçok alanda henüz yatırım açıklığı buluna Ankara’da yapacağınız fizibilite çalışması ile birlikte yapacağınız yatırımlar sizlere büyük bir kazanç kapısı sağlayacaktır.

Yüksek ticaret hacminin olması

Ulaşım yönünden en gelişmiş kentler arasında olması ticaret hacminin çok geniş olduğunu bizlere göstermektedir. Bu yüzden sizlerde ticaret olarak gelişmiş olan Ankara’da yatırımlarınızı doğru bir şekilde yaparak yatırımlarınızın daha da büyümesini sağlayabilirsiniz.

Ankara’nın yukarıda bahsetmiş olduğumuz özellikleri sayesinde yapacağınız yatırımlar ileriye dönük olarak sizlere ciddi anlamda getiri sunacaktır. Ancak iyi bir alan çalışması yaparak yatırımlarınızın değer kazanmasını sağlamak için Ankara’da fizibilite çalışmalarını detaylı bir şekilde yaptırmanızı sizlere öneriyoruz. Aksi durumda ciddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanWaffle dükkanı açmak başlıklı güncel makalemizde Waffle dükkanı açma maliyeti, Waffle dükkanı açmak ve Waffle dükkanı açmak avm hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Ankara’da yatırım yapmak için nedenler” üzerine 2 yorum

  1. mansuryavas06 says:
    • avatar İYİ FİKİR says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar